Boczek zwijany z szynkowara Redmond
Dzisiaj zapraszam na boczek zwijany z szynkowara. Prosty do przygotowania boczek zwijany jest wyjątkowo efektowny, soczysty i delikatny w strukturze. Do tego cudownie różowy w kolorze, pachnie wspaniale i na kanapkach smakuje obłędnie. Jedli go u mnie znajomi ostatnio z musztardą, część z majonezem a inni nic więcej do szczęścia nie potrzebowali oprócz ogórka kiszonego. Zatem ze spokojnym sumieniem polecam mój przepis na boczek zwijany. Domowa wędlina to bardzo proste! Prosiliście mnie wielokrotnie o przepisy i receptury na wędliny z szynkowara, takie proste i domowe. To ja spełniam prośby i marzenia :) Skład wędlin dostępnych w sklepach jest zadziwiający! Dlatego, jak ktoś lubi i jada wędliny i ma na nie ochotę, to robienie ich w domu jest najlepszym rozwiązaniem! Najzdrowszym i gruncie rzeczy najsmaczniejszym a co fajne, wcale nie trudnym! Zapraszam na DOMOWĄ WĘDLINĘ przygotowaną w szynkowarze Redmond Polska. W najbliższym czasie przygotuję naście różnych wędlin, więc możecie śmiało u mnie zamawiać takie przepisy na wędliny domowe – jakie chcecie zobaczyć! PROSZĘ O PROPOZYCJĘ JAKIE WĘDLINY POKAZAĆ, jakich brakuje, jakie lubisz, jakie chcesz, bo przystępuję do pracy, pełną parą. W tej chwili zapraszam na boczek zwijany wyjątkowo udany z szynkowaru Redmond. Szynkowar Redmond jest metalowy wykonany ze stali nierdzewnej. Ma odpinany spód i górną pokrywę, które połączone są za pomocą czterech rozciągliwych sprężyn. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ łatwo jest wędlinę wyjąć (wypychając) i nie stanowi to trudności jakie spotyka się w plastikowym szynkowarze. Co ważne, do metalowych szynkowarów trzeba używać worków do szynkowara. Moje doświadczenie podpowiada, że znacznie lepiej sprawują się worki do zgrzewarek, które są wzmocnione i nigdy nie pękają! Można również użyć otoczek termokurczliwych, też proste i wygodne. Szynkowar Redmond ma opcje ustawienia 3 wielkości szynki poprzez dobranie wysokości. Super rozwiązanie. Muszę przyznać, że jest to bardzo pojemny szynkowar i miło zaskoczył mnie tym faktem! Nawet nie spodziewałam się, że uda mi się do niego włożyć za pierwszym razem taki kawał mięsa jak boczek a tu proszę bez problemu! Tak więc zapraszam dzisiaj na boczek zwijany z przyprawami.
Przepis na boczek zwijany
Boczek zwijany – składniki:
- 1,4 kg chudy boczek
- 2 litry wody
- 120 g peklosoli (zawsze sprawdźcie na opakowaniu ile dany producent rekomenduje peklosoli lub soli peklowej na 1 litr wody do peklowania na mokro)
- 6-8 ząbków czosnku
- 1,5 łyżeczki białego pieprzu mielonego (może być pieprz czarny lub kolorowy mielony albo ziołowy jeśli wolisz)
- 3 łyżki musztardy miodowej
- 4 ziela angielskie
- 5 listków laurowych
- Dodatkowo potrzebne:
- szynkowar Redmond
- woreczki do szynkowaru, otoczki termokurczliwe lub worki do zgrzewarek
- termometr do mierzenia temperatury wody
- garnek głęboki
Boczek zwijany – przygotowanie:
- Boczek myję, wycinam z niego wszystkie kostki i chrząstki oraz zdejmuję skórę jeśli jest. U mnie zostało około 1,2 kg czystego mięsa.
- W garnku zagotowuję 2 litry wody z listkami, zielem i połową pokrojonych w plasterki ząbków czosnku. Studzę zalewę do temperatury pokojowej. Wsypuję peklosól odmierzoną na 2 litry wody i mieszam do całkowitego rozpuszczenia.
- Boczek układam na desce i nakłuwam widelcem w wielu miejscach. Wkładam go do wody (musi być całkowicie zanurzony) i obciążam talerzem. Wstawiam do lodówki na 2 doby. Można peklować również dłużej nawet 15 dni, ale w przypadku chudego i cienkiego boczku nie ma aż takiej konieczności.
- Boczek wyjmuję, osuszam ręcznikiem papierowym. Wcieram w niego pieprz, przepuszczone przez praskę ząbki czosnku i musztardę. Kładę na talerzu, przykrywam folią i wstawiam na 6-12 godzi lub najlepiej na dobę do lodówki.
- Boczek wyjmuję, zdejmuję z niego nadmiar musztardy, pieprzu i czosnku. Czasami dodatkowo przecieram papierowym ręcznikiem kuchennym.
- Boczek ciasno zwijam, wkładam do woreczka, zakręcam u góry, a następnie wkładam do szynkowara Redmond. Dociskam wieczkiem i zamykam szynkowar.
- Garnek napełniam wodą, podgrzewam ją do momentu aż z dna zaczną unosić się bąbelki, wstawiam szynkowar (u mnie był całkowicie zanurzony). W jedną ze sprężyn wkładam termometr. Parzę boczek przez 1 godzinę i 45 minut w temperaturze 80-85 stopni.
- Gdy upłynie czas, ostrożnie wyjmuję szynkowar i wstawiam do zimnej wody. Po godzinie wstawiam go do lodówki.
- Boczek zwijany wyjmuję z szynkowaru pod dobie w lodówce i kroję w cienkie lub grubsze (zależnie od upodobań) plasterki. Smacznego.
Zapraszam na cykl przepisów na wędliny domowe
*****
Sponsorem przepisu na boczek zwijany jest:
Uwaga!
Marka REDMOND przygotowała NIESPODZIANKĘ dla czytelników mojego stronaa. Teraz szynkowar REDMOND RHP-M02-E w promocyjnej cenie 99 zł ….. zobacz w sklepie i kliknij tu.
Monikaa napisał
A dlaczego w metalowych szynkowarach konieczne jest używanie woreczków? Robiliśmy wczoraj bez woreczka karkówkę i wyszła pyszna i bez problemu dała się wyjąć a my zachwyceni domową wędliną bez polepszaczy i dioksyn z plastiku podgrzanego. Dlatego właśnie nie użyliśmy woreczków. Sa jakies powody dla których nie powinno się przygotowywać wędliny bez szynkowaru?
Piotr napisał
O jejku jaka ładna ci wychodzi ta wędlina …
Pozdrawiam Piotr
Olga Smile napisał
bardzo mi efektowna wyszła :D i jedzący ją sobie baaardzo chwalą! Właściwie chwalili, bo już zjedli :D
Ela Kyn Kawałek napisał
Pani Olga Smile, a tak z ciekawości zapytam gdzie zaopatruje się Pani w mięso? Markety, rzeźnik, zaprzyjaźniony gospodarz? Jestem gotowa podjąć wyzwanie i samodzielnie zacząć produkcje, moja 3,5 letnia córka dostała dziś tragicznej pokrzywki na całym ciele, po zjedzeniu wędliny sklepowej, teoretycznie z wyższej półki.
Olga Smile napisał
Ela Kyn Kawałek – hmmm z mięsem to nie kupuje u rzeźnika ani w małych sklepach bo bym się bała. Stawiam raczej na Selgros i sklepy z ekologicznymi produktami ale tylko wtedy, gdy mięso jest hermetycznie zamknięte w firmowym pakowaniu.
Aldona napisał
Nie wiedziałam, że można w domu takie cuda na kanapki robić!!!!!!!!
Ewa napisał
CUDOWNOŚCI! Na bank zrobię, teraz to już wiem, że szynkowar jest moją pierwszą potrzebą w nadchodzącym tygodniu!
Motyla noga napisał
To Redmond ma szynkowary? Serio, nie wiedziałam, super :)
Dorkas napisał
Razem z synami uwielbiamy potrawy przygotowywane z Pani przepisów :-) Brakowało mi bardzo Pani przepisów na wędliny! Moje modły zostały wysłuchane, dziekuję bardzo i posprawiam ze śnieżnego Zakopanego.
Anula napisał
Olgo a czy mogę prosić o przepis na szynke z szynkowara? Taka normalną wieprzową jak w sklepie można kupić ale bez tego całego syfu chemicznego, który do środka producenci pchają. Anula