System Domowej Profilaktyki Raka Piersi Braster
Dzisiaj opowiem wam o urządzeniu Braster, które służy do samobadania piersi. To nowość na naszym rynku, ale od początku. Pierwszy raz z Brasterem spotkałam się w aptece, byłam zdziwiona i zaciekawiona, stojąc w kolejce i czekając na wykupienie recepty zdążyłam obejrzeć pudełko ze wszystkich stron, zrobić mu zdjęcie i byłam przygotowana do sprawdzenia pełnych informacji w Internecie. Lubię różne nowinki i to nie tylko w kategorii robotów kuchennych, malakserów, mikserów i blenderów. A jak wiadomo zdrowie, zdrowie jest najważniejsze! Najpierw prewencja, zdrowy tryb życia, odpowiednie nawyki i zapobieganie. To podstawa, ponieważ leczenie to konieczna ostateczność. Takie założenie powinno dotyczyć wszystkich chorób nie tylko piersi, ale również układu krążenia, oddechowego czy pokarmowego.
Braster to wygodne urządzenie, sprawdzone, proste w obsłudze, estetyczne i pewne, które pozwala w komfortowych domowych warunkach wykonać samobadanie piersi, dzięki któremu można wykryć nawet małe niepokojące zmiany.
Nie trzeba przekonywać do tego, że znacznie lepsza jest prewencja niż leczenie. Wczesne wykrycie zmian w piersiach pozwala na leczenie i daje szansę na długie życie w zdrowiu. Braster w tym pomaga i jest doskonałym uzupełnieniem mammografii czy USG.
Jak działa Braster
Braster to innowacyjne urządzenie oparte na termografii kontaktowej, które rejestrując rozkład temperatury w piersi sygnalizuje niepokojące zmiany w piersiach. Podczas krótkiego, zaledwie 15 minutowego badania Braster wykonuje termiczny obraz piersi i przekazuje go do systemu telemedycznego. Tam są automatycznie analizowane przez Braster Al. W razie wykrycia potencjalnie niebezpiecznych zmian patologicznych użytkowniczka otrzymuje zalecenia dotyczące dalszych działań.
Wyniki dostępne są w portalu www.braster.eu Podczas gdy zainstalowana aplikacja na smartfonie lub tablecie wysyła tylko powiadomienie, że wyniki są dostępne w portalu.
Gdybym miałam w kilku słowach scharakteryzować Brastera to powiedziałabym, że jest to urządzenie: łatwe w użyciu, bezpieczne i nieinwazyjne, które bezboleśnie bada piersi w komfortowych domowych warunkach, a co najważniejsze jest wiarygodne ponieważ skuteczność Brastera potwierdziły badania kliniczne. Więcej informacji: www.braster.eu
Zasada działania urządzenia
(dodatkowy opis medyczny dla zainteresowanych)
Dodatkowy opis medyczny z instrukcji obsługi dla zainteresowanych: „W urządzeniu Braster wykorzystano technologię termografii kontaktowej. Termografia kontaktowa jest to metoda czynnościowego obrazowania funkcji narządu. Podstawę termografii w medycynie stanowi tak zwany efekt dermotermiczny polegający na rejestrowaniu na powierzchni skóry procesów termicznych zachodzących w obserwowanych narządach wewnątrz ciała. Komórki nowotworowe różnią się od zdrowych wyższym tempem metabolizmu. Ponadto tworzą gęstą sieć naczyń włosowatych. W ten sposób powstają ogniska podwyższonej temperatury, które są rejestrowane na powierzchni badanej piersi jako tak zwany marker termiczny zmiany nowotworowej. Zmiany patologiczne z podejrzeniem cech nowotworu mają charakterystyczne pod względem morfologicznym i mają wyższą temperaturę od miejsc zdrowych. Ze względu na te właściwości na termogramach są widoczne jako barwne obszary. Termografia kontaktowa jest badaniem komplementarnym, czyli uzupełniającym w stosunku do badań takich jak mammografia rentgenowska czy ultrasonografia gruczołu piersiowego”. Więcej na stronie www.braster.eu
Co ciekawe Braster został opracowany przez polskich naukowców, zawsze wiedziałam, że mamy świetnych specjalistów, tylko czasami niedocenianych!
Działanie Brastera
- Specjalnie opracowana matryca termograficzna rejestruje niepokojące zmiany w piersiach.
- Inteligentne algorytmy interpretują zarejestrowany obraz piersi.
- Wyniki wszystkich badań wykonanych Brasterem i możliwe rekomendacje znajdują się na prywatnym koncie pacjenta w portalu www.braster.eu
- Łatwa w obsłudze aplikacja przypomina o regularnym badaniu i pomaga je przeprowadzić.
Zalety Brastera
- Innowacja – innowacyjne urządzenie rejestruje podejrzane zmiany w piersiach.
- Komfort – badanie bez bólu i bez wychodzenia z domu „w domowym zaciszu”
- Czas – na przeprowadzenie badania wystarczy około 15 minut
- Bezpieczeństwo – bezbolesna comiesięczna kontrola piersi. Wystarczy przyłożyć Braster do piersi
- Wsparcie diagnostyczne – badanie Brasterem jest doskonałym uzupełnianiem USG i mammografii
- Regularność – aplikacja pomaga w systematycznym kontrolowaniu piersi
Braster – pudełko i zawartość
System Domowej Profilaktyki Raka Piersi Braster jest aktywnym wyrobem medycznym przeznaczonym do wykonania termograficznych badań piersi. W skład wchodzą:
– Urządzenie Braster, a w nim:
- głowica rejestrująca
- trzy matryce termograficzne
- przewód mini USB
- woreczek do przechowywania głowicy
- ściereczka do czyszczenia matryc
- instrukcja obsługi
– Aplikacja mobilna Braster,
– Oprogramowanie do automatycznej interpretacji Braster,
– Dodatkowo w ramach swoich usług Braster oferuje dostęp do zespołu wykwalifikowanych lekarzy specjalistów, z którym każda użytkowniczka może skontaktować się poprzez portal www.braster.eu
Podsumowanie:
Są tematy o których się rzadko rozmawia, badania na które nie znajduje się czasu, myśli, które się odtrąca. Czasami trzeba jednak spojrzeć prawdzie w oczy i powiedzieć na głos, że co 19 sekund diagnozuje się nowotwór piersi, co 60 sekund z powodu raka piersi umiera kobieta, aż ¾ kobiet, które zachorowało nie było w grupie ryzyka.
Każdy stara się być zdrowy, eliminujemy z diety niezdrowe dodatki, jemy owoce i warzywa, pijemy wodę w odpowiednich ilościach, staramy się ćwiczyć regularnie często jednak zapomina się o samobadaniu piersi, które jest niezwykle ważnym elementem propagowania zdrowia. Dlatego warto sięgnąć po Brastera i jego prostą, przejrzystą i łatwą w obsłudze aplikację, która prowadzi użytkownika krok po kroku przez wszystkie etapy badania. Wygodne urządzenie i to bardzo!
Samobadanie piersi jest ważne, ponieważ pozwala na wczesne zorientowanie się, że coś z piersią jest nie tak i podjęcie natychmiastowego działania. Braster należy traktować jako urządzanie uzupełniające profilaktykę, wizyty u ginekologia, mammografię, USG i codzienne badanie piersi. Braster jest prosty w obsłudze, wygodny, bezproblemowy, wiarygodny i bezpieczny. Tylko 15 minut raz w miesiącu pozwoli na nasz bezpieczny sen i potwierdzi, że z piersiami nic złego się nie dzieje. Badanie piersi jest jednym z najzdrowszych nawyków! Klikając tutaj sklep.braster.eu można dowiedzieć się o cenach Brastera i najnowszych promocjach!
Święta, wspólny czas, wspomnienia i rodzinne dyskusje. Wszyscy życzymy sobie zdrowia, dlatego trzeba znaleźć czas dla siebie, aby badać się regularnie i stąd moje pytanie do czytelniczek. CZY BADASZ PIERSI REGULARNIE? Robisz USG, mammografię raz w roku?
Anna Czeszyk napisał
Tak!
Olga Smile napisał
Gabriela Kizoń – moja lekarka od USG poleca rezonans z kontrastem lub bez w zamian mammografii.
Gabriela Kizoń napisał
Zeby rezonas zrobic musisz miec wstrzykniety kontrast. Tez szkodliwy. Bylo mi niedobrze caly dzien. Dobry lekarz usg wykona swietnie. Mojej siostrze 4 dentystow nie widzialo niewycieganietego korzenia z mleczniaka [ tak miala korzen w mlecznych] dopiero jeden lekarz mojej mamy znajomych zonaczyl na usg. Zajelo mu to 30 sekund :/. Po prostu fachowiec to fachowiec.
Magda Wójcicka napisał
Teraz reklamuja tzw braster do samodzielnego badania piersi. Ktos ma? Testowal? Jakies opinie?
Katarzyna Piwonska napisał
Usg tak ale w zyciu mammografii !!!
Olga Smile napisał
Gabriela Kizoń miałam kilka rezonansów z kontrastem w życiu i nie było po nim niedobrze, jedynie zimno ale to wiadomo. Kontrast jest jonowy bodajże i nie daje ubocznych. Tomografia ma jodowy i tu mogą być problemy, chociaz pewnie kwestia organizmu.
Anna Kojro napisał
Olga Smile bardzo dziękuję za poruszenie tak ważnego dla nas kobiet tematu
Gabriela Kizoń napisał
Kazda chemia wstrzyknieta do organizmu daje skutki uboczne. KAZDA. Od komtrastwo po szczepoenia , antybole, hormony, sterydy, statyny i srodki przeciwzapalne. Bo chemia taka zawsze szkodzi. Mnie bylo noedobrze i leb mnie bolal.
Dorota Tratwal napisał
Tak
Anna Włodarz Fijałka napisał
Jak najbardziej, usg :)