Multicooker Redmond RMC-151E
Dzisiaj pokażę najnowszy multicooker Redmond RMC-151E jego możliwości i funkcje. Generalnie multicookery Redmond znam od wielu miesięcy. Pierwszy kupiłam sobie z myślą o wyjazdach, wakacjach, dłuższych służbowych podróżach i konieczności jedzenia poza domem. Nie chodzi o to, że jestem uzależniona od gotowania, co to, to nie … no może troszkę ;) Główny problem polega na tym, że członkowie mojej rodziny nie mogą jeść wielu rzeczy, które zazwyczaj znajdują się w restauracyjnych potrawach. Gdy staram się gotować jedno danie dla wszystkich wtedy dzieje się tak, że gluten odpada, nabiał odpada, jajka również, mięso też, część przypraw, do tego kilka orzechów, owoców i warzyw. Zjedzenie na mieście poza domem stanowi dla nas nie lada wyzwanie, a tak ogólnie rzecz biorąc i nazywając po imieniu, jest to prawie niewykonalne. O ile, kilka dni wytrzymujemy spokojnie na owocach o tyle po 4-5 dniach mamy już ochotę na zupę, swój chleb z jakąś pastą, gulasz albo pilaf z dodatkami. Koleżanki namawiały mnie na Thermomix, ja jednak zdecydowałam się na multicooker Redmond. Po pierwsze Redmond ma większą misę, bo aż 5 litrową, a to pozwoli na ugotowanie około 3 litrów zupy lub gulaszu bez najmniejszego problemu. Ponadto zmieści się do niej także w razie potrzeby aż 1,5 kilogramowa karkówka lub blisko 2 kg kurczak lub duży bochenek chleba. Po drugie Redmond jest urządzeniem wielofunkcyjnym do gotowania, pieczenia i smażenia. Po trzecie robi pizzę, gulasze, piecze mięso np. całego kurczaka, dusi. Zastępuje jogurtownicę, prodiż, wolnowar, szybkowar, parowar i frytkownicę, a także kilka innych urządzeń, ale o tym w dalszej części wpisu. Możliwości jest wiele, nawet więcej niż się spodziewałam kupując mój pierwszy Redmond. I tak najpierw pojawił się u mnie multicooker Redmond RMC-M90E (to ten po prawej stronie zdjęcia) a teraz multicooker Redmond RMC-151E.
I właśnie model RMC-151E pokazuję dzisiaj w całej okazałości na przykładzie kilku przepisów, aby pokazać rozległe jego możliwości. Multicooker Redmond RMC-151E sprawdzi się w kuchni w wielu sytuacjach. Gdy nie masz piekarnika, gdy masz ochotę na danie jednogarnkowe, a nie chcesz pilnować go na gazie, gdy lubisz aby ciepła kolacja czekała na ciebie po powrocie z pracy, gdy przypalasz ryż (a w nim wyjdzie idealny). Także wtedy, gdy chcesz lub musisz piec chleb bezglutenowy lub często wyjeżdżasz i lubisz zjeść coś domowego poza domem. W małej kuchni posiadanie frytkownicy, parowaru, wolnowaru zajmuje wiele miejsca w szafkach, tu wszystkie te funkcje zostały zamknięte w jednym urządzeniu. Wygodne, wielofunkcyjne i przyjemne rozwiązanie. Ja jestem bardzo zadowolona. Przygotować można w nim dosłownie wszystko, o czym dusza zapragnie. To rozwiązanie dla studentów, młodych matek, osób czynnych zawodowo oraz starszych, które zapominają o gotującej się zupie. Dla tych bez piekarników, którzy wynajmują mieszkanie, dla matek oraz dla bezdzietnych i często wyjeżdżających osób.
Multicooker REDMOND RMC-151E:
- Gotuje
- Smaży
- Piecze
- Dusi
- Podgrzewa
- Utrzymuje ciepło
- Sam się myje
Multicooker Redmond RMC-151E zastąpi na co dzień w kuchni wiele urządzeń:
- Automat do chleba
- Frytkownicę
- Piekarnik
- Kuchenkę z palnikami
- Wolnowar
- Jogurtownicę
- Parowar
- Garnek
- Patelnię
- Fondue
- Pasteryzator
- Sterylizator
- Podgrzewacz
- Maszynę do wyrastania ciasta
Gdy kupiłam pierwszego multicookera Redmond już byłam nim zachwycona po kilku dniach użytkowania. To wygodne urządzenie, które pozwala na zmniejszenie ilości sprzętu już posiadanego lub co jeszcze fajniejsze, wyprzedzi wasze potrzeby :) To miłe, że w jednej misie można podgrzewać, smażyć, dusić, gotować, piec i parować.
Programy multicookera Redmond RMC-151E
Programy i wielofunkcyjność multicookera Redmond to jego znaki rozpoznawcze. Urządzenie posiada aż 49 programów w tym 20 automatycznych z 29 z ustawieniami konfigurowanymi ręcznie. Ponadto każdy program można wydłużyć lub skrócić tak, aby uzyskać najlepszy efekt podczas przygotowywania posiłków.
Multicook
Program przeznaczony jest do przygotowywania dań według parametrów temperatury i czasu przygotowania wybranych przez użytkownika. Dzięki programowi Multicook multicooker Redmond RMC-151E jest w stanie zastąpić cały zestaw sprzętu kuchennego i umożliwia przygotowanie dań praktycznie według każdego przepisu kulinarnego, czy to zaczerpniętego ze starej książki czy też ściągniętego z Internetu. Domyślny czas przygotowania wynosi 30 minut, temperatura przygotowania 100 stopni. Przedział ręcznej regulacji temperatury wynosi od 33 stopni aż do 180 stopni Celsjusza (z możliwością zmiany co 5 stopni).
Przyjaciółka poprosiła mnie abym spróbowała w multicookerze Redmond zrobić żeberka wieprzowe, takie klasyczne, domowe, jakie robiła kiedyś jej mama. Są to smaki do których się wraca, które wspomina się z sentymentem, dla wielu osób są to właśnie takie tradycyjne dania kuchni polskiej, jak boczek pieczony, karkówka z majerankiem, grochówka z wędzonką, golonka czy właśnie żeberka. Podjęłam wyzwanie i zrobiłam. A co, trzeba iść z duchem czasu i spełniać prośby przyjaciół i znajomych. Do tego jest to świetna próba dla Redmonda.
Żeberka wieprzowe
- 1,5 kg żeberek wieprzowych
- 4-5 cebul
- 4 łyżki oleju lub masła
- 5 listków laurowych
- 5 ziaren ziela angielskiego
- sól i czarny pieprz do smaku
- 1 łyżka mąki pszennej lub mieszanki bezglutenowej
- kasza lub ziemniaki do podania
- Żeberka kroję na porcje, mniej więcej 4 cm, zależnie od grubości mięsa tak, aby były dwie kostki lub jedna w każdym kawałku. Następnie każdy z nich obsypuję solą oraz czarnym mielonym pieprzem. Żeberka obsmażam na oleju lub smalcu z obu stron w multikookerze Redmond na programie FRY. Przekładam partiami do talerza.
- Cebule obieram, kroję w plasterki i podsmażam na oleju na programie FRY.
- Gdy są złote przedkładam do nich wszystkie żeberka. Dodaję ziele angielskie, listki laurowe i około 500 ml wody lub soku jabłkowego.
- Włączam program Multicook, ustawiam temperaturę 125 stopni Celsjusza i czas 2”30 minut. W międzyczasie mieszam mięso, tak aby wszystkie kawałki równo się udusiły. Żeberka staną się miękkie i delikatne.
- Podaję je z tłuczonymi ziemniakami lub kaszą gryczaną czy jęczmienną.
Cook (gotowanie)
Program przeznaczony jest do gotowania warzyw i roślin strączkowych. Czas przygotowania domyślnie wynosi 40 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 8 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Express (gotowanie ekspresowe)
Program przeznaczony jest do szybkiego gotowania ryżu, kaszy na sypko oraz podgrzewania gotowych już dań. Możliwość regulacji czasu przygotowania i korzystania z funkcji opóźnionego startu w tym akurat programie są niedostępne.
Stew (duszenie)
Program przeznaczony jest do przygotowywania pieczywa, ragout, duszenia mięsa, drobiu, warzyw i dań wieloskładnikowych. Domyślny czas przygotowania wynosi 1 godzinę. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 12 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Tym razem chciałam pokazać, że Multicooker jest urządzeniem tak wielofunkcyjnym, że zastąpi w domu również piekarnik. Nie tylko można w nim gotować, dusić ale również po prostu przyjemnie piec. Co ciekawe i co powinno ucieszyć wiele osób, mieści się do miski również cały kurczak, u mnie dość spory ponieważ o masie blisko 2 kilogramów. Po upieczeniu mięso jest miękkie, delikatne, soczyste. Nie jest przesuszone i żylaste jak dzieje się to czasami w piekarnikach lub rozgotowane i miękkie jak to bywa w innych garnkach.
Kurczak pieczony w multicookerze Redmond
- 1 kurczak o wadze do 2 kg
- 200 g boczku wędzonego
- 4 cebule
- 3 marchwie
- 1 duży korzeń pietruszki
- 3 łodygi selera naciowego
- 1 główka czosnku
- 2 łyżki oleju
- zioła lub przyprawa do kurczaka
- Marchew, pietruszkę i cebule obieram. Cebule kroję w drobną kostkę, warzywa korzeniowe ścieram na tarce o dużych oczkach. Selera kroję w drobną kostkę.
- Boczek kroję w paski lub kosteczkę.
- Nastawiam program FRY, wlewam olej do miski multicookera Redmond. Wrzucam boczek i cebulę. Smażę z otwartą klapą często mieszając. Po 10 minutach dodaję pozostałe warzywa i dalej mieszam.
- Czosnek przekrawam na pół w poprzek.
- Kurczaka myję, osuszam, solę i nacieram przyprawami. Do środka wkładam obie połówki czosnku. Kurczaka związuję i układam na podsmażonym boczku i warzywach. Można je również rozgarnąć.
- Zamykam klapę multicookera, nastawiam program STEW i piekę kurczaka przez 1:50 minut.
- Wyjmuję i podaję razem z sosem i warzywami.
Pizza (pizza)
Program przeznaczony jest do przygotowywania pizzy z mięsem, drobiem, serem, warzywami, oliwkami, ryba lub innymi dodatkami. Domyślny czas przygotowywania wynosi 25 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 10 minut do 8 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Misa Redmond RMC-151E
Opowiem wam jeszcze o misie, która znajduje się w multicookerze Redmond RMC-151E. Jej pojemność całkowita to 5 litrów. Ale jak pisałam wcześniej należy przyjąć, że użytkowa jest około 3 litrów. Co ważne, ta misa pokryta jest specjalną nieprzywierającą powłoką antyadhezyjno-ceramiczną firmy ANATO. Nic do niej nie przywiera, nie przylepia się. Łatwo się myje, nic się nie lepi. Wspaniała!
Porridge (kasza na mleku)
Ten program przeznaczony jest do przygotowywania różnych kasz z użyciem mleka pasteryzowanego o niskiej zawartości tłuszczu. Domyślny czas przygotowywania wynosi 20 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 4 godzin z możliwością zmiany do 1 minuty (dla wartości do 1 godziny)
W celu uniknięcia wykipienia mleka i osiągnięcia satysfakcjonującego rezultatu zaleca się przed rozpoczęciem przygotowania wykonać następujące czynności:
– dokładnie opłukać produkty pełnoziarniste jak ryż, kasza gryczana, kasza jaglana, aż zlewana woda będzie przeźroczysta
– przed gotowaniem posmarować misę multicookera masłem śmietankowym
– dokładnie przestrzegać proporcji, odmierzając składniki zgodnie ze wskazówkami podanymi w książce z przepisami załączonej do urządzenia. Można zwiększyć lub zmniejszyć ilość składników wyłącznie z zachowaniem proporcji
– w przypadku gotowania z użyciem mleka pełnotłustego , należy rozcieńczyć go wodą w proporcji 1:1
Należy jednak zawsze pamiętać o tym, że właściwości mleka i kasz zależnie od producenta i miejsca pochodzenia, mogą różnić się, co może mieć wpływ na ostateczny rezultat przygotowania dania.
Soup (zupa)
Program jest przeznaczony do przygotowania bulionów, zup warzywnych, zaprawianych, na zimno. Domyślny czas przygotowywania wynosi 60 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 10 minut do 8 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Ponieważ u nas w domu dzień bez zupy jest dniem straconym, dlatego też nie omieszkam pokazać wam również zupy z multicookera Redmond. Tak się składa, że program do zup wykorzystuję dość często, zwłaszcza podczas różnych wyjazdów i służbowych podróży. Ograniczenia diety często zmuszają mnie do gotowania sobie samej. Właśnie tak poznałam swój pierwszy multicooker Redmond, ale o tym już pisałam. W każdym razie ugotowałam już większość zup w tym urządzeniu. Wszelakie warzywne, gęste i rzadsze, słodsze i kwaśniejsze. Wszystkie wychodzą rewelacyjnie. Dzisiaj zapraszam na prosty barszcz Ukraiński, taki na szybko.
Zupa barszcz ukraiński
- 2 duże marchewki
- 1 korzeń pietruszki
- 1 łodyga selera naciowego
- 1 cebula
- 2-3 buraki
- 1 kwaśne jabłko
- kilka ziemniaków
- 1 puszka ugotowanej białej fasoli
- sól oraz pieprz czarny mielony
- 2 listki laurowe
- 5 kulek ziela angielskiego
- 3 łyżki oleju, oliwy, masła lub margaryny eko bezmlecznej
Barszcz ukraiński przygotowanie:
- Włączam program FRY. Cebulę obieram, szatkuję w kostkę i smażę na złoto w misie multicookera Redmond.
- Marchewki, pietruszki, seler i buraki obieram i ścieram na tarce o dużych oczkach.
- Przekładam do misy z usmażonymi cebulami i przesmażam razem przez kilka minut. Dzięki temu barszcz nabierze słodkości.
- Dolewam do garnka około 2 litrów wody, dodaję przyprawy, nastawiam program SOUP gotuję.
- W międzyczasie obieram ziemniaki, kroję w grubą kostkę i dodaję po 30 minutach do zupy.
- Gdy program się zakończy dodaję ugotowaną wcześniej fasolę i starte jabłko a następnie całość doprawiam solą i pieprzem. Podaję w wazie z dodatkiem śmietany i ozdabiam natką pietruszki.
Rice (ryż)
Program przeznaczony jest do gotowania kasz w wodzie a także tytułowego ryżu. Domyślny czas przygotowywania wynosi 30 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 4 godzin z możliwością zmiany co do 1 minuty.
Grain (kasze)
Program przeznaczony jest do przygotowywania rozmaitych kasz i dodatków a także gotowania w wodzie kasz na sypko. Domyślny czas przygotowywania wynosi 30 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 4 godzin z możliwością zmiany co do 1 minuty.
Steam (para)
Program poznaczony jest do gotowania na parze a tym samym do przygotowywania w ten sposób mięsa, ryb, warzyw i drobiu. Domyślny czas przygotowywania wynosi 20 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 2 godzin z możliwością zmiany co 5 minut. Do gotowania w tym trybie przeznaczone jest specjalne dwupoziomowe naczynie, taki koszyk z dziurkami. Oczywiście wchodzi on w skład zestawu.
Na przykładzie przepisu na rybę z pary z warzywami i ziemniakami można idealnie pokazać program … Do zestawu multicookera Redmond dołączony jest wykonany z tworzywa koszyk do parowania różnych produktów spożywczych. To świetne rozwiązanie, proste do mycia i wygodne również do codziennego użytkowania. Od dawna wiadomo, że jedzenie przygotowane z parowaru jest niskokaloryczne, smaczne i delikatne. Tym razem Redmond zmienia się właśnie w ów parowar. Co ciekawe w międzyczasie ugotowałam jeszcze ziemniaki z wody. W 25 minut powstał obiad dla 2 osób bez specjalnego wysiłku i pracy. Wszystko zostało ugotowane idealnie. A o to przecież chodzi!
Ryba z pary z warzywami i ziemniakami
- 2 kawałki dowolnej ryby, tym razem jest to łosoś
- kilka różyczek brokułu
- kilka różyczek kalafiora
- 2-3 marchwie
- około 600 g ziemniaków
- koperek
- sok z ½ cytryny
- przyprawy do ryby lub tylko sól i czarny pieprz
- Rybę opłukuje pod kranem. Wycieram, solę, posypuję pieprzem.
- Nalewam wodę do miski mulitcookera Redmond wkładam obrane ziemniaki. Wstawiam do urządzenia.
- W koszyku do parowania układam rybę, marchew pokrojoną w grube plastry, brokuły i różyczki kalafiora. Koszyk do parowania wstawiam do miski.
- Włączam program STEAM ustawiając go na 25 minut. Podaję.
Sauce (sos)
Program przeznaczony jest do przygotowywania rozmaitych sosów, a także konfitur i dżemów. Domyślny czas przygotowywania wynosi 35 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 2 godzin z możliwością zmiany co 5 minut. Możliwe jest również, w razie potrzeby, gotowanie z otwartą pokrywą.
Bake (wypieki)
Program jest przeznaczony do zapiekania mięsa, drobiu a także wyrobów z ciasta drożdżowego lub niezawierającego drożdży, czyli takiego na proszku do pieczenia ewentualnie sodzie. W tym także ciasta francuskiego. Domyślny czas przygotowywania wynosi 50 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 10 minut do 8 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Karkówka pieczona
Taka karkówka kojarzy mi się z domem rodzinnym i kanapkami do szkoły. Domowe mięsa mają znacznie lepszy skład niż wszystkie inne, które można kupić w sklepach. Jeśli nie macie piekarnika, a nie chcecie gotować karkówki, wtedy właśnie multicooker Redmond sprawdzi się znakomicie! Upieczona, zwarta, pełna smaku, będzie smakować wam w kanapkach jak również na ciepło po prostu pokrojona w plastry i podana z kopytkami lub ziemniakami.
- 1,5 kg karkówki
- 5 łyżek majeranku
- 1 główka czosnku
- 3 łyżeczki soli
- olej około 50 ml
- woda około 100 ml
- czarny pieprz mielony do smaku
- Obieram czosnek i rozgniatam w prasie lub bardzo drobno kroję.
- Karkówkę nacieram solą, czosnkiem, majerankiem i pieprzem.
- Obwiązuję sznurkiem w poprzek, aby karkówka była okrągła i utrzymywała kształt podczas pieczenia.
- Karkówkę wkładam do miski multicookera, włączam program BAKE i ustawiam czas 2:30 minut. Zamykam pokrywę i już! Multicooer zrobi resztę :)
- Po upieczeniu należy odstawić karkówkę na 20 minut, aby odpoczęła, pokroić w grube plastry i podać na obiad lub pokroić w cienkie plastry i używać jako domowej wędliny.
Self-clean (samooczyszczanie)
Program przeznaczony jest do automatycznego czyszczenia misy multicookera i wewnętrznej zdejmowanej pokrywy. Domyślny czas wynosi 30 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu od 5 minut do 2 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Fry (smażenie)
Program przeznaczony jest do smażenia mięsa, warzyw, ryb, drobiu a także ryżu do risotto. Domyślny czas przygotowywania wynosi 15 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 2 godzin z możliwością zmiany co 1 minutę.
Slow cook (duszenie na wolnym ogniu)
Program przeznaczony jest do przygotowywania mleka topionego, u nas znanego pod nazwa mleka w puszcze, czyli słodkiego i gęstego. A także do przygotowywania konserw mięsnych, golonki wieprzowej, i galaret mięsnych. Domyślny czas przygotowywania wynosi 3 godziny. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 12 godzin z możliwością zmiany co 10 minut.
Na potrzeby tego wpisu przygotowałam specjalnie dla wszystkich osób lubiących tradycyjną kuchnię mięsną golonkę. Taką miękką i delikatną.
Golonka w piwie i miodzie
- 4 golonki wieprzowe
- 500 ml piwa
- 4 duże cukrowe cebule
- 3 łyżki miodu
- 4 listki laurowe + 10 kulek ziela angielskiego
- 4 łyżki smalcu
- 2-3 łyżeczki soli
- 2 łyżeczki słodkiej papryki (może być wędzona)
- ½ łyżeczki pikantnej papryki (również może być wędzona)
- 1 łyżka miodowej musztardy
-
- Golonki myję, osuszam.
- Cebule kroję w piórka lub talarki. Układam na dnie miski multicookera.
- W misce mieszam miód z musztardą, ostrą papryką, słodką papryką, kilkoma szczytami soli. Dokładnie nacieram golonki.
- Na cebuli układam golonki, dolewam piwo, dodaję, smalec, listki laurowe i ziele. Ustawiam program Slow cook (duszenie na wolnym ogniu) i czas 5 godzin.
- Podaję na ciepło z piwem najlepiej lub winem jeśli ktoś woli. No i chlebem koniecznie.
Bread (chleb)
Program przeznaczony jest do wypiekania rozmaitych rodzajów chleba z mąki pszennej z dodatkiem mąki żytniej. Program przewiduje pełen cykl przygotowania od wyrastania ciasta do wypiekania. Teraz można samodzielnie przygotować smaczny chleb w warunkach domowych nie posiadając ani piekarnika ani automatu do chleba. Multicooker zastąpi oba te urządzenia. Domyślny czas przygotowywania wynosi 3 godziny. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 10 minut do 6 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Kilkadziesiąt osób prosiło mnie, abym pokazała przepis na chleb bezglutenowy z multicookera. Zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że chleb jest ważnym produktem spożywczym. Osoby na diecie bezglutenowej nie mają łatwo. Chleby dostępne w sprzedaży nie dość, że są koszmarnie drogie to jeszcze w smaku praktycznie nigdy nie przypominają chleba. To coś pomiędzy watą, gorzkim ciastem i sucharem. Specjalnie do tego testu opracowałam przepis na chleb bezglutenowy, pyszny, zdrowy i prosty do przygotowania. Chleby bezglutenowe sama piekę bardzo często, ponieważ nie wszyscy w moim domu mogą jeść gluten. Dlatego też doskonale rozumiem wszelkie rozterki i problemy bezglutenowców. Chleb bezglutenowy ten dokładnie, na który podaje przepis poniżej upiekłam kilkanaście razy, żeby mieć pewność, że wyjdzie i będzie smaczny. Powtarzalność przepisów jest niezwykle ważna. Dlatego też dobranie odpowiedniego przepisu do urządzenia zajęło mi kilka dni, ale jak to mówią, dla chcącego nie ma nic trudnego. I oto jest, świetny w smaku i konsystencji chleb bezglutenowy, który z powodzeniem upieczesz z multicookerze Redmond.
Chleb bezglutenowy do pieczenia w multikookerze Redmond
- 600 g mąki gryczanej
- 300 g mąki ziemniaczanej
- 120 ml mleka w proszku
- 100 g mąki kukurydzianej
- 2 łyżki chia
- 1 łyżka soli
- 1 łyżka cukru
- 750 ml wody
- 2 łyżki oleju jadalnego dowolnego
- + 250 ml wody do zaczynu
- W niedużym garnuszku lub sporej misce mieszam drożdże z wodą, cukrem, kilkoma łyżkami mąki gryczanej, łyżką mleka w proszku i mieszam. Zostawiam do wyrośnięcia na 15 – 20 minut.
- W innej misce mieszam wszystkie suche składniki, dodaję zaczyn z mąką, wodę, olej i drewnianą łyżką mieszam do czasu aż ciasto chlebowe stanie się jednorodne.
- Przekładam ciasto do miski multicookera Redmond. Zostawiam na 10 minut. Następnie nastawiam program BREAD na 4 godziny i piekę chleb. Gdy pieczenie się zakończy, otwieram na chwilę pokrywę, aby odparowała wilgoć. Włączam jeszcze na program PIZZA na 35 minut, aby chleb się przypiekł i stał rumiany.
- Studzę cały chleb na kratce. Wkładam do torebki i przechowuję w lodówce.
Deep fry (smażenie na głębokim oleju)
Program przeznaczony jest do przygotowywania różnorodnych produktów na głębokim oleju z pomocą specjalnego metalowego koszyka, który wchodzi w skład zestawu. Domyślny czas przygotowywania wynosi 30 minut. Temperatura przygotowania od 120-180 stopni Celsjusza z możliwością zmiany co 5 stopni. Możliwa jest ręczna konfiguracja czasu przygotowania od 5 minut do 30 minut z możliwością zmiany co 5 minut. Podczas korzystania z tego programu należy zostawić pokrywę otwartą. Sygnał dźwiękowy poinformuje nas o osiągnięciu przez urządzenie zadanej temperatury.
Pilaf (pilaw)
Program przeznaczony jest do przygotowywania rozmaitych rodzajów pilawu. Domyślny czas przygotowywania wynosi 50 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 10 minut do 8 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Yogurt (jogurt)
Wszyscy znamy jogurt. Jest to fermentowany produkt mleczny bogaty w wartości odżywcze i niezwykle popularny na całym świecie. Program YOGURT umożliwia przygotowanie w warunkach domowych różnorodnych rodzajów smacznych jogurtów, naturalnych i smakowych. Domyślny czas przygotowywania wynosi 8 godziny. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 105 minut do 12 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Jogurt domowy
Jeśli lubicie jogurt i różne przetwory mleczne, to ten program w multicookerze Redmond zdecydowanie was ucieszy. Przygotowanie jogurtu jest proste jak nigdy dotąd.
- 1 litr pasteryzowanego mleka
- 4 łyżki mleka w proszku
- 2 łyżki jogurtu z żywymi kulturami bakterii
Mleko przelewam do garnka z dzióbkiem. Lekko podgrzewam do temperatury 40 stopni. Dodaję mleko w proszku, mieszam a następnie dodaję 2 łyżki jogurtu z żywymi kulturami bakterii. Napełniam mlekiem pudełka do jogurtów, które znajdują się w zestawie z multicookerem Redmond. Słoiczki zamykam i wstawiam do miski multicookera, dodaję tyle wody aby słoiki były zanurzone w ¾ wysokości. Włączam program YOGURT i tyle. Resztę pracy z utrzymaniem temperatury wykonuje za mnie Redmond. Po zgęstnieniu i utworzeniu skrzepu pojemniki z jogurtem wstawiam do lodówki. Jogurt nadaje się do jedzenia przez około 5 dni.
Chilli (chili)
Program poznaczony jest do przygotowywania sosu chilli. Domyślny czas przygotowywania wynosi 2 godziny. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 10 minut do 10 godzin z możliwością zmiany co 10 minut.
Zestaw Multicooker Redmond RMC-151E zawiera:
– Multicooker z umieszczoną wewnątrz misą z powłoką Anato
– Naczynie do przygotowywania potraw na parze
– Koszyk z rączką do smażenia na głębokim oleju
– Miarkę plastikową z podziałką
– Chochelkę
– Łyżkę płaską
– Uchwyt metalowy na chochlę/łyżkę
– Szczypce do wyjmowania misy
– Kabel zasilający
– Instrukcję obsługi
– Książkę serwisową
– Zestaw szklanych słoiczków do jogurtu (4 szt.) z pokrywkami i datownikiem
– Książkę kucharską „100 przepisów”.
Specyfikacja urządzenia Multicooker
Redmond RMC-151E
- Moc: 950 W
- Pojemność: 5 L
- Powłoka misy: antyadhezyjno-ceramiczna firmy ANATO® (Korea)
- Ilość programów: 49 (20 automatycznych + 29 z ustawieniami konfigurowanymi ręcznie)
- Panel sterowania: dotykowy
- Wyświetlacz: LED
- Tryb pracy „MULTICOOK”: 35°С – 180°С (zmiana co 5°С)
- Zawór wypuszczania pary: zdejmowany
- Wewnętrzna pokrywa zdejmowana
- Funkcja MASTERCHIEF
- Program „SELF-CLEAN”
- Ogrzewanie 3D
- Funkcja Slow Cook
- 5-letnia gwarancja producencka
Podsumowanie:
Multicooker Redmond RMC-151E jest nowoczesnym, wielozadaniowym urządzeniem kuchennym, które znajdzie swoje zastosowanie w kuchni początkującej kucharki, ale również osoby z dużym doświadczeniem w gotowaniu, pieczeniu, smażeniu i duszeniu. Właśnie dzięki tej swojej wielozadaniowości zastąpi kilkanaście urządzeń kuchennych. To wygodne i skuteczne rozwiązanie dla osób lubiących gotowanie i tych, które po prostu muszą gotować. Sprawdzi się w domach, również podczas wyjazdów, w akademikach, małych i dużych mieszkaniach. Trzeba przygnać, że Multicooker Redmond RMC-151E jest estetyczny, nowoczesny, bezpieczny, wygodny do użytkowania, prosty w obsłudze i funkcjonalny. Prosty do używania, do mycia (właściwie sam się myje) i zabiera mniej miejsca w szafce niż wszystkie urządzenia, które może zastąpić. Multicooker Redmond RMC-151E jest moim drugim urządzeniem tej marki, ale coś czuję, że nie ostatnim. Ciekawa jestem innych modeli i ich nowatorskich funkcji.
Ciekawa jestem, co ty przygotujesz w Multicookerze REDMOND lub jakie jest twoje ulubione danie obiadowe?
andziasle napisał
A jest coś, czego nie da się ugotować w multikukerze??? Chciałabym sprawdzić ;-p
Anita napisał
A ja bym chciała powrócić do smaku mojego dzieciństwa,czyli gołąbków mojej mamy. Odkąd sama jestem mamą doceniam troskę,jaką moja mama otaczała mnie i moją siostrę i naprawdę nie raz nie wiem skąd brała czas na pracę zawodową, wychowywanie dzieci i przygotowywanie pysznych posiłków, które codziennie nam serwowała. Mama nie miała multicookera Redmond, ale jestem ciekawa czy gołąbki upieczone w tym wspaniałym urządzeniu dorównają smakiem tamtym gołąbkom sprzed lat i czy moje dzieci za kilkanaście lat też będą z sentymentem i miłością myśleć o mnie i o mojej kuchni.
monika b. napisał
Mieszkam na wyspie :) Nie lubię zbyt jej opuszczać, dlatego moja spiżarnia zawsze jest pełna różnych różności. W dębowych beczkach mam ziarna na chleb, kasze i ryż. Na półkach pysznią się letnią różnorodnością soki, dżemy, kiszone ogórki i inne przetwory. Po podwórku biegają kury, gęsi i przepiórki, dlatego jajek mi nie brakuje. A pod domem sad, a za domem las. Żyć, nie umierać!
Kuchnia to miejsce, w którym spędzam najwięcej czasu. Dzieciaki rosną, apetyty dopisują. Lubią moje eksperymenty. Nie uznaję nudy w kuchni. Piekę chleby i ciasta, robię zawiesiste gulasze, smażę falafelki, zimą zawsze mam na blasze gar bigosu.
Czy to możliwe, aby jeden Multicooker podołał tym wszystkim zadaniom? Czy czekając na męża mogłabym przy kominku czytać dzieciom książkę nie martwiąc się, że jego ulubiona zupa się przypala? Czy rzeczywiście gotowanie stałoby się prostsze?
Jeśli miałabym okazję, chętnie upiekłabym w Multicookerze chleb. Tak, nasz zwykły codzienny chleb. Na drożdżach co prawda, ale z dodatkiem świeżej wiejskiej serwatki i różnorakich ziaren, ze zmielonej własnoręcznie mąki. Chleb stygłby sobie na blacie, a ja w tym czasie wrzuciłabym do mojego magicznego urządzenia pokrojone jabłka, śliwki i gruszki. Sypnęłabym szczyptę cynamonu i kilka goździków. Raz dwa – i mam cudowną konfiturę do świeżego chlebka. A na noc włożyłabym kawałek aromatycznego mięsa, żeby sobie powolutku dochodziło tak, jak w wolnowarze :)
Multicooker stałby się moim pomocnikiem i źródłem inspiracji.
Natalia S napisał
Super urządzenie wykorzystałabym je do przygotowania obiadów dla mojego dziecka które dopiero zaczyna przygodę z jedzeniem . Były by to zupki z warzywami i mięskiem , warzywa na parze . Wszystko co bym zrobiła było by zdrowe, smaczne i kolorowe. Dodatkowym plusem zaoszczędzonego czasu jest więcej zabawy i nauki z dzieckiem .
Agata napisał
Ulubione dania mojej rodziny zmieniają się wraz porami roku, naszymi nastrojami, ilością wolnego czasu spędzanego w domu. Po gorącym lecie, gdy to większość dnia przebywało się na zewnątrz nadeszła jesień, która na razie nie rozpieszcza nas piękną pogodą. Nastał więc czas rozpalania domowego ogniska, odświeżania relacji między bliskimi, rozmów, okazywania miłości. Atmosferę dodatkowo podgrzewają światła świec, jesienne ozdoby i oczywiście zapachy dochodzące z kuchni. Wszystkie elementy się dopełniają i tworzą niepowtarzalny jesienny klimat w naszym domu. Kochamy spędzać razem czas, śmiać się, bawić i wspólnie gotować. W tych chłodnych dniach króluje u nas dynia pod różnymi postaciami: ciasta dyniowe, makarony z dynią, dynia pieczona na słodko i na ostro, ale w szczególności smakuje nam wegański dyniowy sos curry, który przygotowywałam już dwukrotnie i prawdopodobnie powtórzę jeszcze nie raz. Nie jest to danie skomplikowane, ale za to pyszne. Uwielbiam potrawy jednogarnkowe. Są proste i nie trzeba dokładnie odmierzać składników. Raczej przygotowuje się je na oko i zawsze dodaje jakiś nowy składnik, dzięki czemu danie za każdym razem zyskuje trochę inny smak.
Składniki naszego rodzinnego curry:
1 średnia cebula cukrowa
4-5 ząbków czosnku
1-2 papryczka chilli (w zależności od upodobań)
ok. 700 g dyni, lub więcej
1 puszka mleka kokosowego
szklanka ugotowanej ciecierzycy/może być też z puszki
2 garście świeżej kolendry
2 garście świeżego szpinaku
3 łyżki oleju kokosowego
łyżeczka soli himalajskiej
szczypta pieprzu
2 płaskie łyżeczki curry
pół łyżeczki kminu rzymskiego
pół łyżeczki suszonej kolendry
pół łyżeczki suszonego imbiru
Cebulę kroimy w kosteczkę i wrzucamy na patelnię z rozgrzanym olejem kokosowym. Do cebuli ścieramy na tarce ząbki czosnku. Rumienimy na złoty kolor. W tym czasie obieramy dynię i kroimy w niedużą kostkę. Jeśli mamy więcej czasu, dynię możemy wcześniej upiec z dodatkiem oliwy, czosnku i chilli. Danie będzie wtedy bardziej aromatyczne. Ja podaję szybką wersję potrawy. Pokrojoną dynię wrzucamy na patelnię do cebuli i czosnku. Podsmażamy, a następnie przykrywamy i dusimy do miękkości. Możemy trochę podlać wodą. Gdy dynia będzie już miękka, wlewamy mleko kokosowe i podgrzewamy. Następnie dodajemy ciecierzycę i przyprawy (sól, pieprz, curry, kmin, imbir, suszona kolendra). Podgrzewamy około 5 minut. Na koniec wrzucamy świeżą posiekaną kolendrę, całe liście szpinaku i posiekaną drobno papryczką chilli. Podajemy z ryżem jaśminowym, lub kaszą jaglaną <3
Ania napisał
Poza tym, że jestem mamą, jestem też totalną ChPD (Ch****ą Panią Domu)… Tylko ja potrafię przypalić ryż, kotlety czy upiec placek, który miał być chlebem. Bezglutenowym do tego – bo choruję na celiakię. Łatwo nie jest. Także mój małżon i córka nie mają lekko. Czasami nawet pies nie chce jeść… Ale jest coś, co śmiało mogę nazwać Daniem Popisowym. Zupa krem z pieczonych pomidorów i papryki. Ileż łatwiej i szybciej byłoby przygotować przysmak z pomocą Multicookera… <3
Potrzebujemy:
• ~ 1,2 kg pomidorów (malinowe moje naj <3 koktajlowe też – jakie lubisz :) )
• 2-3 papryczki chili (w wersji dla dzieci 1 bądź wcale, można zastąpić zwykłą)
• 3-4 ząbki czosnku
• średnia cebula
• świeża bazylia
• sól, pieprz (dla panny robię bez soli)
• oliwa z oliwek
• mozzarella
Pomidory kroimy na ćwiartki, koktajlowe na pół, papryczkę oczyszczamy z pestek i błonek, czosnek obieramy. Warzywa wrzucamy na blachę, polewamy oliwą, mieszamy. Wkładamy do rozgrzanego piekarnika do 220° na 15-20 minut.
Na oliwie zeszklić cebulkę drobno pokrojoną. Dodajemy pieczone pomidory, paprykę i czosnek. Gotujemy około 10 minut pod przykryciem. Następnie przekładamy do blendera i miksujemy na gładką masę z bazylią.
Przelewamy do garnka. Przyprawiamy solą i pieprzem. Nalewamy do miseczki, do której dodajemy mozzarellę pokrojoną w kosteczkę. Można ozdobić listkami bazylii.
Bon apetit!
Barbara P. napisał
Od półtora roku jestem na diecie lekkostrawnej. Nie z kaprysu, a ze wskazań zdrowotnych. Nie wiem czy kiedyś będę mogła zjeść coś smażonego, i nie do końca tęsknię za ciężkimi potrawami, ale fajnie byłoby urozmaicić moją dietę tak, żeby nieco obłaskawić jej reżim. Czytając Twoją recenzję stwierdzam, że Multicooker Redmond znacznie ułatwiłby mi sprawę i rozszerzył pole kulinarnych eksperymentów. Co najchętniej bym w nim ugotowała? Skorzystałabym z funkcji parowaru i sprawiła sobie talerz warzyw z dodatkiem sporego kawałka flądry. Uwielbiam ten zestaw w formie gotowanej, ale mam wrażenie, że brakuje mu mocy rozmytej tą formą przygotowania. Na parze to co innego. Biorąc pod uwagę z jaką łatwością przygotowuje się w tym urządzeniu kaszę, chętnie zaserwowałabym sobie bulgur z mieszanką azjatycką i słodko-kwaśnym sosem :)
monika b. napisał
Leje. Las za oknem, ileż można siedzieć w domu? Bierzemy koszyk, ubieramy kalosze i ruszamy w leśne ostępy. Grzybiarzy więcej niż grzybów. My mamy jednak swoje miejsca. Chodzimy tymi ścieżkami już 13 lat.
Czyszczę kurki z ziemi i obcinam końcóweczki nóżek. W tym czasie średni syn kładzie na stole świeżą osełkę masła, którą zrobiła zaprzyjaźniona sąsiadka, właścicielka jednej z ostatnich krów we wsi. Na dnie Multicookera kładę solidne maślane wióry. Następnie wrzucam plastry ziemniaków oprószone solą i pieprzem. Na ziemniaki spadają cieniutkie piórka cebuli i kurki. Znów sól i pieprz. I tak kilka razy, aż naczynie będzie napełnione. Proste wiejskie danie. Takie są najlepsze. Ot wyszliśmy całą rodziną do lasu i można gotować :) Zapiekanka z kurkami jest aromatyczna i sycąca. Smakuje jesienią. Czasem wrzucam do niej kilka suszonych śliwek.
urlopowiczka napisał
Witam
Czytając o multicookerze myślami byłam u moich rodziców, którzy stoją obecnie przed koniecznością przeprowadzki z domku na wsi do miasta. Nie tak dawno rozmawiałyśmy z mamą o tym, jak w bloku pomieścić wszystkie, zgromadzone przez lata sprzęty kuchenne. A trochę się tego nazbierało. Doszłyśmy do wniosku, że zabierze ze sobą tylko te, co są najbardziej niezbędne, a resztę po prostu porozdaje.
I nie wiem jak to się dzieje, Pani Olgo, ale już któryś raz z kolei wychodzi Pani z pomysłem, który rozwiązałby moje „problemy” i to w sposób bardzo przyjemny:)
Jest jeszcze jedna kwestia, która spędza mi troszkę sen z powiek. Otóż moi rodzice, a zwłaszcza tata, ze względów zdrowotnych powinien jeść raczej chudo i kolorowo. A niestety za tym nie przepada. Woli tradycyjnie. Taka przeprowadzka, to byłby doskonały czas na zmiany w żywieniu. Mama jest osoba otwartą i lotną, więc na pewno nie miałaby problemu z nauką obsługi tego urządzenia.
No, ale miało być o ulubionym jedzeniu:)
Moja mama, ja, mąż, siostra, wcześniej również tata, ciotki i pociotki, wszyscy jesteśmy zapalonymi grzybiarzami. Ulubione danie to oczywiście danie z grzybów leśnych.
Numer jeden to kremowa zupa borowikowa. Nie można się nią nasycić. Brzuch pęka a człowiek jadłby dalej :)
Numer dwa to polędwiczki wieprzowe w sosie kurkowym. Pieczone oczywiście. Z duuużą ilością surówki z białej kapusty z sosem miodowo – cytrynowym. Aż ślinka cieknie… :)
I numer trzy to pasta z leśnych grzybów. Krokiety z tą pastą, z dodatkiem czystego barszczu, nie tylko w Wigilię smakują wyśmienicie.
Niestety wszystkie te dania są nieco pracochłonne, a czasu jak wiadomo nikt dziś za dużo nie posiada. Multicooker zapewne rozwiązał by ten problem.
Zakończę ten post zasłyszanymi kiedyś słowami, które szczególnie zapadły mi w pamięci:
” Najlepsze jedzenie staje się niesmaczne, kiedy nie możemy się nim z nikim podzielić”.
Święta prawda…
Suwalczanka napisał
Zrobienie idealnego, tradycyjnego i regionalnego dania w nowoczesnym i innowacyjnym Multicookerze Redmond może być nie lada wyzwaniem dla mojej Babci.
A o jakim daniu mowa?
KARTACZE! -Suwalszczyzna rzuca wyzwanie pojemnemu Multicookerowi. Do wykonania dania trzeba poświęcić duuuużo czasu, a przy okazji tworzy się okropna sterta naczyń! Dlatego robię je zazwyczaj tylko raz w roku, na co narzekają moi „stołowi” towarzysze. Przepis: mogę wam zdradzić, ale nie mówcie mojej Babci, że znacie go ode mnie bo mnie ukatrupi za udostępnianie tajemnicy! :)
Potrzebujemy:
500 g surowych ziemniaków ( najlepiej odmiana Irga)
500 g ugotowanych ziemniaków w Multicookerze
200 g skrobi ziemniaczanej
1 jajko
łyżeczkę soli
300 g mięsa mielonego wieprzowego
200 g pieczarek pokrojonych
cebula
łyżka masła
sól, pieprz, majeranek
Ciasto ziemniaczane:
Do naczynia w naszym Mulicookerze Redmond wkładamy surowe ziemniaki- rozdrabniamy przy pomocy kopystki przez 20 sekund. Wykładamy je na gazę po czym mocno odciskamy w celu usunięcia soków. Do czystego naczynia dajemy ugotowane i potłuczone ziemniaki oraz skrobię. Wszystko mieszamy za pomocą Multicookera przez około 15 sekund. Dodajemy surowe ziemniaki, jajo i sól. Całą masę wyrabiamy w urządzeniu przez pół minuty.
Farsz mięsny:
Do naczynia wkładamy mięso mielone i rozdrabniamy go przez 10 sekund. W drugim naczyniu siekamy cebulę 3 sekundy i podsmażamy ją na maśle na patelni aż się zarumieni. Podobnie postępujemy z pieczarkami, które w urządzeniu rozdrabniamy przez 5 sekund i przekładamy na patelnię do cebuli przyprawiając je jednoczenie solą i pieprzem. Podsmażamy całość przez koło 2 minuty.
Do naczynia wkładamy zmielone mięso i podsmażone pieczarki oraz dodajemy majeranek ( ilość – wedle gustu )- mieszamy 10 sekund .
Ciasto wykładamy na posypaną skrobią ziemniaczaną stolnicę i dzielimy na 10 części. Z każdej części formujemy owalny placek ( podobnie jak na bułeczki ), nakładamy farsz mięsny i zawijamy ciasto, formując podłużne kartacze.
Wkładamy do osolonego wrzątku. Możemy spróbować ugotować je w Mulicookrze Redmond RMC-151E. Po wypłynięciu gotujemy je jeszcze prze15 min.
Moim zdaniem najlepiej smakują ze śmietaną 18%. Niezapomniany smak dzieciństwa teraz jeszcze bliżej, dzięki innowacyjnemu urządzeniu, który jest na dodatek bardzo pojemny.
Już nie mogę się doczekać kiedy zaskoczę Babcię moimi kartaczami – teraz kolej na mnie!