Multicooker Redmond RMC-151E
Dzisiaj pokażę najnowszy multicooker Redmond RMC-151E jego możliwości i funkcje. Generalnie multicookery Redmond znam od wielu miesięcy. Pierwszy kupiłam sobie z myślą o wyjazdach, wakacjach, dłuższych służbowych podróżach i konieczności jedzenia poza domem. Nie chodzi o to, że jestem uzależniona od gotowania, co to, to nie … no może troszkę ;) Główny problem polega na tym, że członkowie mojej rodziny nie mogą jeść wielu rzeczy, które zazwyczaj znajdują się w restauracyjnych potrawach. Gdy staram się gotować jedno danie dla wszystkich wtedy dzieje się tak, że gluten odpada, nabiał odpada, jajka również, mięso też, część przypraw, do tego kilka orzechów, owoców i warzyw. Zjedzenie na mieście poza domem stanowi dla nas nie lada wyzwanie, a tak ogólnie rzecz biorąc i nazywając po imieniu, jest to prawie niewykonalne. O ile, kilka dni wytrzymujemy spokojnie na owocach o tyle po 4-5 dniach mamy już ochotę na zupę, swój chleb z jakąś pastą, gulasz albo pilaf z dodatkami. Koleżanki namawiały mnie na Thermomix, ja jednak zdecydowałam się na multicooker Redmond. Po pierwsze Redmond ma większą misę, bo aż 5 litrową, a to pozwoli na ugotowanie około 3 litrów zupy lub gulaszu bez najmniejszego problemu. Ponadto zmieści się do niej także w razie potrzeby aż 1,5 kilogramowa karkówka lub blisko 2 kg kurczak lub duży bochenek chleba. Po drugie Redmond jest urządzeniem wielofunkcyjnym do gotowania, pieczenia i smażenia. Po trzecie robi pizzę, gulasze, piecze mięso np. całego kurczaka, dusi. Zastępuje jogurtownicę, prodiż, wolnowar, szybkowar, parowar i frytkownicę, a także kilka innych urządzeń, ale o tym w dalszej części wpisu. Możliwości jest wiele, nawet więcej niż się spodziewałam kupując mój pierwszy Redmond. I tak najpierw pojawił się u mnie multicooker Redmond RMC-M90E (to ten po prawej stronie zdjęcia) a teraz multicooker Redmond RMC-151E.
I właśnie model RMC-151E pokazuję dzisiaj w całej okazałości na przykładzie kilku przepisów, aby pokazać rozległe jego możliwości. Multicooker Redmond RMC-151E sprawdzi się w kuchni w wielu sytuacjach. Gdy nie masz piekarnika, gdy masz ochotę na danie jednogarnkowe, a nie chcesz pilnować go na gazie, gdy lubisz aby ciepła kolacja czekała na ciebie po powrocie z pracy, gdy przypalasz ryż (a w nim wyjdzie idealny). Także wtedy, gdy chcesz lub musisz piec chleb bezglutenowy lub często wyjeżdżasz i lubisz zjeść coś domowego poza domem. W małej kuchni posiadanie frytkownicy, parowaru, wolnowaru zajmuje wiele miejsca w szafkach, tu wszystkie te funkcje zostały zamknięte w jednym urządzeniu. Wygodne, wielofunkcyjne i przyjemne rozwiązanie. Ja jestem bardzo zadowolona. Przygotować można w nim dosłownie wszystko, o czym dusza zapragnie. To rozwiązanie dla studentów, młodych matek, osób czynnych zawodowo oraz starszych, które zapominają o gotującej się zupie. Dla tych bez piekarników, którzy wynajmują mieszkanie, dla matek oraz dla bezdzietnych i często wyjeżdżających osób.
Multicooker REDMOND RMC-151E:
- Gotuje
- Smaży
- Piecze
- Dusi
- Podgrzewa
- Utrzymuje ciepło
- Sam się myje
Multicooker Redmond RMC-151E zastąpi na co dzień w kuchni wiele urządzeń:
- Automat do chleba
- Frytkownicę
- Piekarnik
- Kuchenkę z palnikami
- Wolnowar
- Jogurtownicę
- Parowar
- Garnek
- Patelnię
- Fondue
- Pasteryzator
- Sterylizator
- Podgrzewacz
- Maszynę do wyrastania ciasta
Gdy kupiłam pierwszego multicookera Redmond już byłam nim zachwycona po kilku dniach użytkowania. To wygodne urządzenie, które pozwala na zmniejszenie ilości sprzętu już posiadanego lub co jeszcze fajniejsze, wyprzedzi wasze potrzeby :) To miłe, że w jednej misie można podgrzewać, smażyć, dusić, gotować, piec i parować.
Programy multicookera Redmond RMC-151E
Programy i wielofunkcyjność multicookera Redmond to jego znaki rozpoznawcze. Urządzenie posiada aż 49 programów w tym 20 automatycznych z 29 z ustawieniami konfigurowanymi ręcznie. Ponadto każdy program można wydłużyć lub skrócić tak, aby uzyskać najlepszy efekt podczas przygotowywania posiłków.
Multicook
Program przeznaczony jest do przygotowywania dań według parametrów temperatury i czasu przygotowania wybranych przez użytkownika. Dzięki programowi Multicook multicooker Redmond RMC-151E jest w stanie zastąpić cały zestaw sprzętu kuchennego i umożliwia przygotowanie dań praktycznie według każdego przepisu kulinarnego, czy to zaczerpniętego ze starej książki czy też ściągniętego z Internetu. Domyślny czas przygotowania wynosi 30 minut, temperatura przygotowania 100 stopni. Przedział ręcznej regulacji temperatury wynosi od 33 stopni aż do 180 stopni Celsjusza (z możliwością zmiany co 5 stopni).
Przyjaciółka poprosiła mnie abym spróbowała w multicookerze Redmond zrobić żeberka wieprzowe, takie klasyczne, domowe, jakie robiła kiedyś jej mama. Są to smaki do których się wraca, które wspomina się z sentymentem, dla wielu osób są to właśnie takie tradycyjne dania kuchni polskiej, jak boczek pieczony, karkówka z majerankiem, grochówka z wędzonką, golonka czy właśnie żeberka. Podjęłam wyzwanie i zrobiłam. A co, trzeba iść z duchem czasu i spełniać prośby przyjaciół i znajomych. Do tego jest to świetna próba dla Redmonda.
Żeberka wieprzowe
- 1,5 kg żeberek wieprzowych
- 4-5 cebul
- 4 łyżki oleju lub masła
- 5 listków laurowych
- 5 ziaren ziela angielskiego
- sól i czarny pieprz do smaku
- 1 łyżka mąki pszennej lub mieszanki bezglutenowej
- kasza lub ziemniaki do podania
- Żeberka kroję na porcje, mniej więcej 4 cm, zależnie od grubości mięsa tak, aby były dwie kostki lub jedna w każdym kawałku. Następnie każdy z nich obsypuję solą oraz czarnym mielonym pieprzem. Żeberka obsmażam na oleju lub smalcu z obu stron w multikookerze Redmond na programie FRY. Przekładam partiami do talerza.
- Cebule obieram, kroję w plasterki i podsmażam na oleju na programie FRY.
- Gdy są złote przedkładam do nich wszystkie żeberka. Dodaję ziele angielskie, listki laurowe i około 500 ml wody lub soku jabłkowego.
- Włączam program Multicook, ustawiam temperaturę 125 stopni Celsjusza i czas 2”30 minut. W międzyczasie mieszam mięso, tak aby wszystkie kawałki równo się udusiły. Żeberka staną się miękkie i delikatne.
- Podaję je z tłuczonymi ziemniakami lub kaszą gryczaną czy jęczmienną.
Cook (gotowanie)
Program przeznaczony jest do gotowania warzyw i roślin strączkowych. Czas przygotowania domyślnie wynosi 40 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 8 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Express (gotowanie ekspresowe)
Program przeznaczony jest do szybkiego gotowania ryżu, kaszy na sypko oraz podgrzewania gotowych już dań. Możliwość regulacji czasu przygotowania i korzystania z funkcji opóźnionego startu w tym akurat programie są niedostępne.
Stew (duszenie)
Program przeznaczony jest do przygotowywania pieczywa, ragout, duszenia mięsa, drobiu, warzyw i dań wieloskładnikowych. Domyślny czas przygotowania wynosi 1 godzinę. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 12 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Tym razem chciałam pokazać, że Multicooker jest urządzeniem tak wielofunkcyjnym, że zastąpi w domu również piekarnik. Nie tylko można w nim gotować, dusić ale również po prostu przyjemnie piec. Co ciekawe i co powinno ucieszyć wiele osób, mieści się do miski również cały kurczak, u mnie dość spory ponieważ o masie blisko 2 kilogramów. Po upieczeniu mięso jest miękkie, delikatne, soczyste. Nie jest przesuszone i żylaste jak dzieje się to czasami w piekarnikach lub rozgotowane i miękkie jak to bywa w innych garnkach.
Kurczak pieczony w multicookerze Redmond
- 1 kurczak o wadze do 2 kg
- 200 g boczku wędzonego
- 4 cebule
- 3 marchwie
- 1 duży korzeń pietruszki
- 3 łodygi selera naciowego
- 1 główka czosnku
- 2 łyżki oleju
- zioła lub przyprawa do kurczaka
- Marchew, pietruszkę i cebule obieram. Cebule kroję w drobną kostkę, warzywa korzeniowe ścieram na tarce o dużych oczkach. Selera kroję w drobną kostkę.
- Boczek kroję w paski lub kosteczkę.
- Nastawiam program FRY, wlewam olej do miski multicookera Redmond. Wrzucam boczek i cebulę. Smażę z otwartą klapą często mieszając. Po 10 minutach dodaję pozostałe warzywa i dalej mieszam.
- Czosnek przekrawam na pół w poprzek.
- Kurczaka myję, osuszam, solę i nacieram przyprawami. Do środka wkładam obie połówki czosnku. Kurczaka związuję i układam na podsmażonym boczku i warzywach. Można je również rozgarnąć.
- Zamykam klapę multicookera, nastawiam program STEW i piekę kurczaka przez 1:50 minut.
- Wyjmuję i podaję razem z sosem i warzywami.
Pizza (pizza)
Program przeznaczony jest do przygotowywania pizzy z mięsem, drobiem, serem, warzywami, oliwkami, ryba lub innymi dodatkami. Domyślny czas przygotowywania wynosi 25 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 10 minut do 8 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Misa Redmond RMC-151E
Opowiem wam jeszcze o misie, która znajduje się w multicookerze Redmond RMC-151E. Jej pojemność całkowita to 5 litrów. Ale jak pisałam wcześniej należy przyjąć, że użytkowa jest około 3 litrów. Co ważne, ta misa pokryta jest specjalną nieprzywierającą powłoką antyadhezyjno-ceramiczną firmy ANATO. Nic do niej nie przywiera, nie przylepia się. Łatwo się myje, nic się nie lepi. Wspaniała!
Porridge (kasza na mleku)
Ten program przeznaczony jest do przygotowywania różnych kasz z użyciem mleka pasteryzowanego o niskiej zawartości tłuszczu. Domyślny czas przygotowywania wynosi 20 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 4 godzin z możliwością zmiany do 1 minuty (dla wartości do 1 godziny)
W celu uniknięcia wykipienia mleka i osiągnięcia satysfakcjonującego rezultatu zaleca się przed rozpoczęciem przygotowania wykonać następujące czynności:
– dokładnie opłukać produkty pełnoziarniste jak ryż, kasza gryczana, kasza jaglana, aż zlewana woda będzie przeźroczysta
– przed gotowaniem posmarować misę multicookera masłem śmietankowym
– dokładnie przestrzegać proporcji, odmierzając składniki zgodnie ze wskazówkami podanymi w książce z przepisami załączonej do urządzenia. Można zwiększyć lub zmniejszyć ilość składników wyłącznie z zachowaniem proporcji
– w przypadku gotowania z użyciem mleka pełnotłustego , należy rozcieńczyć go wodą w proporcji 1:1
Należy jednak zawsze pamiętać o tym, że właściwości mleka i kasz zależnie od producenta i miejsca pochodzenia, mogą różnić się, co może mieć wpływ na ostateczny rezultat przygotowania dania.
Soup (zupa)
Program jest przeznaczony do przygotowania bulionów, zup warzywnych, zaprawianych, na zimno. Domyślny czas przygotowywania wynosi 60 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 10 minut do 8 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Ponieważ u nas w domu dzień bez zupy jest dniem straconym, dlatego też nie omieszkam pokazać wam również zupy z multicookera Redmond. Tak się składa, że program do zup wykorzystuję dość często, zwłaszcza podczas różnych wyjazdów i służbowych podróży. Ograniczenia diety często zmuszają mnie do gotowania sobie samej. Właśnie tak poznałam swój pierwszy multicooker Redmond, ale o tym już pisałam. W każdym razie ugotowałam już większość zup w tym urządzeniu. Wszelakie warzywne, gęste i rzadsze, słodsze i kwaśniejsze. Wszystkie wychodzą rewelacyjnie. Dzisiaj zapraszam na prosty barszcz Ukraiński, taki na szybko.
Zupa barszcz ukraiński
- 2 duże marchewki
- 1 korzeń pietruszki
- 1 łodyga selera naciowego
- 1 cebula
- 2-3 buraki
- 1 kwaśne jabłko
- kilka ziemniaków
- 1 puszka ugotowanej białej fasoli
- sól oraz pieprz czarny mielony
- 2 listki laurowe
- 5 kulek ziela angielskiego
- 3 łyżki oleju, oliwy, masła lub margaryny eko bezmlecznej
Barszcz ukraiński przygotowanie:
- Włączam program FRY. Cebulę obieram, szatkuję w kostkę i smażę na złoto w misie multicookera Redmond.
- Marchewki, pietruszki, seler i buraki obieram i ścieram na tarce o dużych oczkach.
- Przekładam do misy z usmażonymi cebulami i przesmażam razem przez kilka minut. Dzięki temu barszcz nabierze słodkości.
- Dolewam do garnka około 2 litrów wody, dodaję przyprawy, nastawiam program SOUP gotuję.
- W międzyczasie obieram ziemniaki, kroję w grubą kostkę i dodaję po 30 minutach do zupy.
- Gdy program się zakończy dodaję ugotowaną wcześniej fasolę i starte jabłko a następnie całość doprawiam solą i pieprzem. Podaję w wazie z dodatkiem śmietany i ozdabiam natką pietruszki.
Rice (ryż)
Program przeznaczony jest do gotowania kasz w wodzie a także tytułowego ryżu. Domyślny czas przygotowywania wynosi 30 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 4 godzin z możliwością zmiany co do 1 minuty.
Grain (kasze)
Program przeznaczony jest do przygotowywania rozmaitych kasz i dodatków a także gotowania w wodzie kasz na sypko. Domyślny czas przygotowywania wynosi 30 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 4 godzin z możliwością zmiany co do 1 minuty.
Steam (para)
Program poznaczony jest do gotowania na parze a tym samym do przygotowywania w ten sposób mięsa, ryb, warzyw i drobiu. Domyślny czas przygotowywania wynosi 20 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 2 godzin z możliwością zmiany co 5 minut. Do gotowania w tym trybie przeznaczone jest specjalne dwupoziomowe naczynie, taki koszyk z dziurkami. Oczywiście wchodzi on w skład zestawu.
Na przykładzie przepisu na rybę z pary z warzywami i ziemniakami można idealnie pokazać program … Do zestawu multicookera Redmond dołączony jest wykonany z tworzywa koszyk do parowania różnych produktów spożywczych. To świetne rozwiązanie, proste do mycia i wygodne również do codziennego użytkowania. Od dawna wiadomo, że jedzenie przygotowane z parowaru jest niskokaloryczne, smaczne i delikatne. Tym razem Redmond zmienia się właśnie w ów parowar. Co ciekawe w międzyczasie ugotowałam jeszcze ziemniaki z wody. W 25 minut powstał obiad dla 2 osób bez specjalnego wysiłku i pracy. Wszystko zostało ugotowane idealnie. A o to przecież chodzi!
Ryba z pary z warzywami i ziemniakami
- 2 kawałki dowolnej ryby, tym razem jest to łosoś
- kilka różyczek brokułu
- kilka różyczek kalafiora
- 2-3 marchwie
- około 600 g ziemniaków
- koperek
- sok z ½ cytryny
- przyprawy do ryby lub tylko sól i czarny pieprz
- Rybę opłukuje pod kranem. Wycieram, solę, posypuję pieprzem.
- Nalewam wodę do miski mulitcookera Redmond wkładam obrane ziemniaki. Wstawiam do urządzenia.
- W koszyku do parowania układam rybę, marchew pokrojoną w grube plastry, brokuły i różyczki kalafiora. Koszyk do parowania wstawiam do miski.
- Włączam program STEAM ustawiając go na 25 minut. Podaję.
Sauce (sos)
Program przeznaczony jest do przygotowywania rozmaitych sosów, a także konfitur i dżemów. Domyślny czas przygotowywania wynosi 35 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 2 godzin z możliwością zmiany co 5 minut. Możliwe jest również, w razie potrzeby, gotowanie z otwartą pokrywą.
Bake (wypieki)
Program jest przeznaczony do zapiekania mięsa, drobiu a także wyrobów z ciasta drożdżowego lub niezawierającego drożdży, czyli takiego na proszku do pieczenia ewentualnie sodzie. W tym także ciasta francuskiego. Domyślny czas przygotowywania wynosi 50 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 10 minut do 8 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Karkówka pieczona
Taka karkówka kojarzy mi się z domem rodzinnym i kanapkami do szkoły. Domowe mięsa mają znacznie lepszy skład niż wszystkie inne, które można kupić w sklepach. Jeśli nie macie piekarnika, a nie chcecie gotować karkówki, wtedy właśnie multicooker Redmond sprawdzi się znakomicie! Upieczona, zwarta, pełna smaku, będzie smakować wam w kanapkach jak również na ciepło po prostu pokrojona w plastry i podana z kopytkami lub ziemniakami.
- 1,5 kg karkówki
- 5 łyżek majeranku
- 1 główka czosnku
- 3 łyżeczki soli
- olej około 50 ml
- woda około 100 ml
- czarny pieprz mielony do smaku
- Obieram czosnek i rozgniatam w prasie lub bardzo drobno kroję.
- Karkówkę nacieram solą, czosnkiem, majerankiem i pieprzem.
- Obwiązuję sznurkiem w poprzek, aby karkówka była okrągła i utrzymywała kształt podczas pieczenia.
- Karkówkę wkładam do miski multicookera, włączam program BAKE i ustawiam czas 2:30 minut. Zamykam pokrywę i już! Multicooer zrobi resztę :)
- Po upieczeniu należy odstawić karkówkę na 20 minut, aby odpoczęła, pokroić w grube plastry i podać na obiad lub pokroić w cienkie plastry i używać jako domowej wędliny.
Self-clean (samooczyszczanie)
Program przeznaczony jest do automatycznego czyszczenia misy multicookera i wewnętrznej zdejmowanej pokrywy. Domyślny czas wynosi 30 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu od 5 minut do 2 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Fry (smażenie)
Program przeznaczony jest do smażenia mięsa, warzyw, ryb, drobiu a także ryżu do risotto. Domyślny czas przygotowywania wynosi 15 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 2 godzin z możliwością zmiany co 1 minutę.
Slow cook (duszenie na wolnym ogniu)
Program przeznaczony jest do przygotowywania mleka topionego, u nas znanego pod nazwa mleka w puszcze, czyli słodkiego i gęstego. A także do przygotowywania konserw mięsnych, golonki wieprzowej, i galaret mięsnych. Domyślny czas przygotowywania wynosi 3 godziny. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 12 godzin z możliwością zmiany co 10 minut.
Na potrzeby tego wpisu przygotowałam specjalnie dla wszystkich osób lubiących tradycyjną kuchnię mięsną golonkę. Taką miękką i delikatną.
Golonka w piwie i miodzie
- 4 golonki wieprzowe
- 500 ml piwa
- 4 duże cukrowe cebule
- 3 łyżki miodu
- 4 listki laurowe + 10 kulek ziela angielskiego
- 4 łyżki smalcu
- 2-3 łyżeczki soli
- 2 łyżeczki słodkiej papryki (może być wędzona)
- ½ łyżeczki pikantnej papryki (również może być wędzona)
- 1 łyżka miodowej musztardy
-
- Golonki myję, osuszam.
- Cebule kroję w piórka lub talarki. Układam na dnie miski multicookera.
- W misce mieszam miód z musztardą, ostrą papryką, słodką papryką, kilkoma szczytami soli. Dokładnie nacieram golonki.
- Na cebuli układam golonki, dolewam piwo, dodaję, smalec, listki laurowe i ziele. Ustawiam program Slow cook (duszenie na wolnym ogniu) i czas 5 godzin.
- Podaję na ciepło z piwem najlepiej lub winem jeśli ktoś woli. No i chlebem koniecznie.
Bread (chleb)
Program przeznaczony jest do wypiekania rozmaitych rodzajów chleba z mąki pszennej z dodatkiem mąki żytniej. Program przewiduje pełen cykl przygotowania od wyrastania ciasta do wypiekania. Teraz można samodzielnie przygotować smaczny chleb w warunkach domowych nie posiadając ani piekarnika ani automatu do chleba. Multicooker zastąpi oba te urządzenia. Domyślny czas przygotowywania wynosi 3 godziny. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 10 minut do 6 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Kilkadziesiąt osób prosiło mnie, abym pokazała przepis na chleb bezglutenowy z multicookera. Zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że chleb jest ważnym produktem spożywczym. Osoby na diecie bezglutenowej nie mają łatwo. Chleby dostępne w sprzedaży nie dość, że są koszmarnie drogie to jeszcze w smaku praktycznie nigdy nie przypominają chleba. To coś pomiędzy watą, gorzkim ciastem i sucharem. Specjalnie do tego testu opracowałam przepis na chleb bezglutenowy, pyszny, zdrowy i prosty do przygotowania. Chleby bezglutenowe sama piekę bardzo często, ponieważ nie wszyscy w moim domu mogą jeść gluten. Dlatego też doskonale rozumiem wszelkie rozterki i problemy bezglutenowców. Chleb bezglutenowy ten dokładnie, na który podaje przepis poniżej upiekłam kilkanaście razy, żeby mieć pewność, że wyjdzie i będzie smaczny. Powtarzalność przepisów jest niezwykle ważna. Dlatego też dobranie odpowiedniego przepisu do urządzenia zajęło mi kilka dni, ale jak to mówią, dla chcącego nie ma nic trudnego. I oto jest, świetny w smaku i konsystencji chleb bezglutenowy, który z powodzeniem upieczesz z multicookerze Redmond.
Chleb bezglutenowy do pieczenia w multikookerze Redmond
- 600 g mąki gryczanej
- 300 g mąki ziemniaczanej
- 120 ml mleka w proszku
- 100 g mąki kukurydzianej
- 2 łyżki chia
- 1 łyżka soli
- 1 łyżka cukru
- 750 ml wody
- 2 łyżki oleju jadalnego dowolnego
- + 250 ml wody do zaczynu
- W niedużym garnuszku lub sporej misce mieszam drożdże z wodą, cukrem, kilkoma łyżkami mąki gryczanej, łyżką mleka w proszku i mieszam. Zostawiam do wyrośnięcia na 15 – 20 minut.
- W innej misce mieszam wszystkie suche składniki, dodaję zaczyn z mąką, wodę, olej i drewnianą łyżką mieszam do czasu aż ciasto chlebowe stanie się jednorodne.
- Przekładam ciasto do miski multicookera Redmond. Zostawiam na 10 minut. Następnie nastawiam program BREAD na 4 godziny i piekę chleb. Gdy pieczenie się zakończy, otwieram na chwilę pokrywę, aby odparowała wilgoć. Włączam jeszcze na program PIZZA na 35 minut, aby chleb się przypiekł i stał rumiany.
- Studzę cały chleb na kratce. Wkładam do torebki i przechowuję w lodówce.
Deep fry (smażenie na głębokim oleju)
Program przeznaczony jest do przygotowywania różnorodnych produktów na głębokim oleju z pomocą specjalnego metalowego koszyka, który wchodzi w skład zestawu. Domyślny czas przygotowywania wynosi 30 minut. Temperatura przygotowania od 120-180 stopni Celsjusza z możliwością zmiany co 5 stopni. Możliwa jest ręczna konfiguracja czasu przygotowania od 5 minut do 30 minut z możliwością zmiany co 5 minut. Podczas korzystania z tego programu należy zostawić pokrywę otwartą. Sygnał dźwiękowy poinformuje nas o osiągnięciu przez urządzenie zadanej temperatury.
Pilaf (pilaw)
Program przeznaczony jest do przygotowywania rozmaitych rodzajów pilawu. Domyślny czas przygotowywania wynosi 50 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 10 minut do 8 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Yogurt (jogurt)
Wszyscy znamy jogurt. Jest to fermentowany produkt mleczny bogaty w wartości odżywcze i niezwykle popularny na całym świecie. Program YOGURT umożliwia przygotowanie w warunkach domowych różnorodnych rodzajów smacznych jogurtów, naturalnych i smakowych. Domyślny czas przygotowywania wynosi 8 godziny. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 105 minut do 12 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Jogurt domowy
Jeśli lubicie jogurt i różne przetwory mleczne, to ten program w multicookerze Redmond zdecydowanie was ucieszy. Przygotowanie jogurtu jest proste jak nigdy dotąd.
- 1 litr pasteryzowanego mleka
- 4 łyżki mleka w proszku
- 2 łyżki jogurtu z żywymi kulturami bakterii
Mleko przelewam do garnka z dzióbkiem. Lekko podgrzewam do temperatury 40 stopni. Dodaję mleko w proszku, mieszam a następnie dodaję 2 łyżki jogurtu z żywymi kulturami bakterii. Napełniam mlekiem pudełka do jogurtów, które znajdują się w zestawie z multicookerem Redmond. Słoiczki zamykam i wstawiam do miski multicookera, dodaję tyle wody aby słoiki były zanurzone w ¾ wysokości. Włączam program YOGURT i tyle. Resztę pracy z utrzymaniem temperatury wykonuje za mnie Redmond. Po zgęstnieniu i utworzeniu skrzepu pojemniki z jogurtem wstawiam do lodówki. Jogurt nadaje się do jedzenia przez około 5 dni.
Chilli (chili)
Program poznaczony jest do przygotowywania sosu chilli. Domyślny czas przygotowywania wynosi 2 godziny. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 10 minut do 10 godzin z możliwością zmiany co 10 minut.
Zestaw Multicooker Redmond RMC-151E zawiera:
– Multicooker z umieszczoną wewnątrz misą z powłoką Anato
– Naczynie do przygotowywania potraw na parze
– Koszyk z rączką do smażenia na głębokim oleju
– Miarkę plastikową z podziałką
– Chochelkę
– Łyżkę płaską
– Uchwyt metalowy na chochlę/łyżkę
– Szczypce do wyjmowania misy
– Kabel zasilający
– Instrukcję obsługi
– Książkę serwisową
– Zestaw szklanych słoiczków do jogurtu (4 szt.) z pokrywkami i datownikiem
– Książkę kucharską „100 przepisów”.
Specyfikacja urządzenia Multicooker
Redmond RMC-151E
- Moc: 950 W
- Pojemność: 5 L
- Powłoka misy: antyadhezyjno-ceramiczna firmy ANATO® (Korea)
- Ilość programów: 49 (20 automatycznych + 29 z ustawieniami konfigurowanymi ręcznie)
- Panel sterowania: dotykowy
- Wyświetlacz: LED
- Tryb pracy „MULTICOOK”: 35°С – 180°С (zmiana co 5°С)
- Zawór wypuszczania pary: zdejmowany
- Wewnętrzna pokrywa zdejmowana
- Funkcja MASTERCHIEF
- Program „SELF-CLEAN”
- Ogrzewanie 3D
- Funkcja Slow Cook
- 5-letnia gwarancja producencka
Podsumowanie:
Multicooker Redmond RMC-151E jest nowoczesnym, wielozadaniowym urządzeniem kuchennym, które znajdzie swoje zastosowanie w kuchni początkującej kucharki, ale również osoby z dużym doświadczeniem w gotowaniu, pieczeniu, smażeniu i duszeniu. Właśnie dzięki tej swojej wielozadaniowości zastąpi kilkanaście urządzeń kuchennych. To wygodne i skuteczne rozwiązanie dla osób lubiących gotowanie i tych, które po prostu muszą gotować. Sprawdzi się w domach, również podczas wyjazdów, w akademikach, małych i dużych mieszkaniach. Trzeba przygnać, że Multicooker Redmond RMC-151E jest estetyczny, nowoczesny, bezpieczny, wygodny do użytkowania, prosty w obsłudze i funkcjonalny. Prosty do używania, do mycia (właściwie sam się myje) i zabiera mniej miejsca w szafce niż wszystkie urządzenia, które może zastąpić. Multicooker Redmond RMC-151E jest moim drugim urządzeniem tej marki, ale coś czuję, że nie ostatnim. Ciekawa jestem innych modeli i ich nowatorskich funkcji.
Ciekawa jestem, co ty przygotujesz w Multicookerze REDMOND lub jakie jest twoje ulubione danie obiadowe?
Agatka napisał
Teraz pora na obiad na słodko – najpierw ugotuję na parze pampuchy, a później przygotuję do nich pyszny sos jagodowy – najlepszy ze świeżych jagód, ale i mrożone dają radę. Jagody zasypuję cukrem, czekam aż puszczą sok, dolewam odrobinę wody, dodaję cukier, śmietanę i gotujemy. Pod koniec dodajemy odrobinę mąki ziemniaczanej rozrobionej w wodzie i jeszcze chwilę gotujemy – sos gotowy. Mmmm….. smaki dzieciństwa.
Agatka napisał
Obiad – na wytrawnie – pieczony łosoś z mozzarellą, suszonymi pomidorami i cytryną podane ziemniaczkami i brokułami gotowanymi na parze. Kawałek łososia przekroić na pół (jak książkę), w środku ułożyć plasterki mozzarelli na to suszone pomidory, zamknąć i na wierzchu ułożyć plasterki cytryny,które w trakcie pieczenia puszczą sok, który nada całej potrawie lekkiej kwaskowatości.
bozenadrozdz napisał
Kilka lat temu na świat przyszedł nowy członek rodziny. Jak wszyscy wiemy, bardzo ważna jest odpowiednia dieta dzieci. Jako młoda mama chciałabym, żeby mój synek jadł tylko najlepsze i najzdrowsze posiłki. Staram się przemycać do jego jadłospisu nowości w postaci warzyw i mięs. Początkowo mały wojownik buntował się, ale teraz gdy pokazuje mu wszystkie składniki, które wylądują w jego obiadku jest po prostu szczęśliwy. A ja cieszę się, że rośnie mi mały kucharz. Chcielibyśmy aby multicooker znalazł się w naszej kuchni, ponieważ Michaś bardzo lubi nowe urządzenia AGD. Już wyobrażam sobie jak przygląda się magicznemu urządzeniu, do którego wkładamy składniki i wyczarowujemy gotowy obiadek! Na pierwszy rzut poszłaby zupka warzywna i duszone mięsko z kurczaka, które synek z przyjemnością zajada. Razem z Michasiem pozdrawiamy i lecimy smażyć naleśniki z dżemem na kolację?
Edyta napisał
Pani Olga prezentuje urządzenie,
multicooker to kobiet wielu marzenie ,
Ja, Edyta, chętnie z nim popracuję,
pyszne kotlety z pieczarek przygotuję
Obiad gotowy, brzuch napełniony,
więc autor tego dzieła ujawniony-
to multicooker Redmond polecony przez Olgę
Przyniósłby w kuchnię wielką ulgę. :)
Agatka napisał
W Multicooker Redmond najpierw zrobię puree z dyni, które później posłuży mi do zrobienia zupy krem dyniowej oraz ciasta – biszkoptu z kremem dyniowym polanym czekoladą. Kawałki dyni już obrane wrzucam do misy Muticooker Redmond i ustawiam na tryb pieczenia na max 1 h (aż dynia będzie miękka). Następnie studzimy ją i blendujemy. Mamy gotowe puree.
Marta napisał
Nie da się nie zauważyć, że piszę komentarz po raz drugi, ale skoro Droga Olgo dałaś taką możliwość, to postanowiłam z niej skorzystać. Początkowo uznałam, że spróbuję raz zawalczyć o Multicookera i sprawę zostawić szczęściu, losowi i Twojemu wzrokowi, który wyłowi mój komentarz wśród grona tylu innych, wspaniałych wpisów, ale moje pragnienie posiadania takiego sprzętu jest tak silna, że próbuję raz jeszcze. Multicooker to urządzenie, o którym marzę od dawna. Ciągle sprzęt ten znajduje się na liście moich najskrytszych kulinarnych marzeń (na równi z czekoladą, która nie tuczy), ale jego zakup wiecznie przekładam, bo są inne, ważniejsze wydatki, a budżet domowy ograniczony. Nawet wmawiam sobie od czasu do czasu, że z tradycyjnymi „garami” mogę być perfekcyjną panią domu, ale serce gdzieś głęboko pragnie Multicookera. I jeśli jest szansa na spełnienie swojego marzenia, to robię wszystko, by je zrealizować. :)
Pytasz, co ugotowałabym w Multicookerze, gdyby wreszcie zawitał w moim domu? Jak wspomniałam we wcześniejszym wpisie – uwielbiam kulinarne podróże, ale najlepiej czuję się na polskim, kulinarnym podwórku. I dopiszę, uzupełniając poprzednią wypowiedź, że w tym cudownym, wielofunkcyjnym urządzeniu, będącym spełnieniem marzeń o posiadaniu własnego szefa kuchni w czterech ścianach, postawiłabym też na danie, które jadłam po raz pierwszy w Zakopanem. Nie wiem, czy to jest tradycyjne danie znad Tater, bowiem kurczak nie kojarzy mi się z tamtejszym regionem (w przeciwieństwie do baraniny), ale rzeczywiście – kurczaka po zakopiańsku jadłam w małej karczmie, tuż przy Gubałówce. Jeśli kulinarne stany nirwany istnieją, to spokojnie mogłabym uznać, że kurczak po zakopiańsku świetnie się nadaje do ich określenie. Pyszny, aromatyczny, kwaśny, ale też czarujący zapachem ziół. Od jakiegoś czasu odtwarzam ten przepis w domu i powoli zbliżam się do ideału. Kurczaka robi się bardzo prosto; udka nacieram sokiem z cytryny, czosnkiem, doprawiam kminkiem, solą i pieprzem. Odstawiam na kilka godzin do lodówki. Następnie podsmażam je na patelni, wrzucam do garnka, dodaję kiszonej (lekko przepłukanej kapusty), listek laurowy i ziele angielskie, a następnie duszę do miękkości. Pod koniec dodaję porcję kwaśnej śmietany i solidną porcję świeżej natki pietruszki (lub mrożonej). I tyle. Szybko, łatwo, a smakuje tak, że moje kubki smakowe przeżywają euforię.
blackpearl20 napisał
Są chwile, w których można pójść na wojnę z pełną świadomością tego, że poleje się krew! Powodem tej siermiężnej i odwiecznej wojny jest niechęć do gotowania! Moim polem walki jest kuchnia! Moją zbroją-fartuch! Kolczugą- stara patelnia i wysłużony garnek! W ręku dzierżę naostrzony nóż, który jest moją jedyną bronią. Zasadą, która muszę się kierować, jest przygotowanie obiadu dla całej rodziny w krótkim czasie bez używania kilkunastu garnków i nie zapapraniu całej kuchni. Codzienna musztra polega na pryskającym oleju, przypalaniu, stosie naczyń w zmywarce itp. Multicookera REDMOND RMC-151E wzięłabym więc na każdą wojnę (tą dosłowną i tą w przenośni). Będzie to mój jeniec, którego wezmę żywcem. Wtedy mój wygłodniały oddział będzie w pełni sił po posileniu się grochówką na żeberkach.
Dla mojego oddziału przygotowałabym grochówkę na żeberkach. Składniki: groch (300 g), ziemniaki (1 kg), cebula, marchew, kiełbasa wędzona (100 g), żeberka wędzone (400 g), olej (20 ml), woda (1,5 l), przyprawy (sól, pieprz, ziele angielskie, liść laurowy).
Sposób przygotowywania
Ziemniaki, marchew i cebulę pokroić w drobną kostkę. Żeberka i kiełbasę umyć i również pokroić. Groch namoczyć w ciepłej wodzie, po czym odsączyć wodę.
Usmażyć marchew oraz cebulę (bez oleju). Następnie żeberka oraz groch zalać wodą i gotować Multicookerze. Kilkanaście minut przed zakończeniem gotowania dodać obsmażone warzywa, ziemniaki, kiełbasę oraz przyprawy i kontynuować gotowanie.
Gotową zupę można podać z pszennymi grzankami. Smacznego moja kompanio!
Mirek napisał
1. Ceny IDĄ w górę-z Multicookerem Redmond RMC-151E POSZEDŁBYM wraz z nimi i przynajmniej nie zostanę bankrutem- NIE PÓJDĘ z dymem. 2. Czas BIEGNIE tak szybko-ja z tym wspaniałym urządzeniem to na pewno go zdołam WYPRZEDZIĆ i ZATRZYMAĆ choć na chwilę, przez co ZAOSZCZĘDZĘ sporo swojego cennego czasu na inne przyjemności. 3. Jestem jak przebita opona jeśli chodzi o gotowanie – bezużyteczny, ale z Multicookerem i łatwością przygotowywania różnych dań mam zamiar to zmienić. 4. W bok nie dam rady SKOCZYĆ, bo z Multicookerem żona nie będzie mnie odstępowała na krok prosząc o dokładkę – i tak też ma być- skoki w bok są niedozwolone! 5. Rodzina jest dla mnie najważniejsza dlatego po trupach PÓJDĘ do celu-oczywiście po odpowiednim posileniu się daniami z łatwością przyrządzonymi w Multicookerze. 6. Urządzenie będzie dla mnie niczym wymarzone auto – proste w obsłudze i ładnie się prezentujące. Dlatego będę je zabierał na wszystkie biwaki, pikniki, urlopy czy weekendowe wypady za miasto. 7. Po pysznym obiedzie i deserze przyrządzonym w Multicookerze żona PÓJDZIE mi na rękę i wypuści na piwo w sobotę!
Aby troszeczkę osłodzić życie mojej małżonce, która jest strasznym łasuchem, przygotowałbym dla Niej ciasto czekoladowe z jagodami. Potrzebne mi będą: 4 jaja, 160 g mąki, kostka masła, 120 g cukru, płaska łyżeczka proszku do pieczenia, tabliczka gorzkiej czekolady, ok. 100 g jagód.
Jaja ubić z cukrem do uzyskania jednolitej konsystencji. Całość zmiksować z masłem. Następnie dodać proszek do pieczenia i mąkę. Ponownie zmiksować. Dodać rozpuszczoną czekoladę i wymieszać masę. Do masy dodać świeże jagody. Całość wlać do natłuszczonej misy Multicookera i piec ok. 50 min w temperaturze 180 stopni.
jacksparrow napisał
Pani Olgo kochana. Czego bym nie zrobiła, żeby zdobyć ten oszałamiający sprzęt. Używałabym Go wszędzie, gdzie tylko bym się udała i nie rozstawałabym się z Nim ani na moment. Przebiegłabym z nim Maraton po posileniu się kurczakiem z ryżem. Wspięłabym się na Mount Everest (nawet w szpilkach) dźwigając w plecaku cacko Redmond, a na szczycie rozgrzałabym się gorącą zupą. Obejrzałabym „Modę na sukces” od początku zajadając się ciastem drożdżowym (jedno raczej nie wystarczy). Zerwałabym owoc z zakazanego drzewa i przyrządziła smaczne powidła. A gdybym jakimś cudem znalazła się na bezludnej wyspie, to jedną z niewielu rzeczy, które mogłabym zabrać byłby na pewno Multicooker. Zabrałabym Go też na zbliżający się wieczór panieński i zaserwowała smaczne przekąski dla moich gości. Zrezygnowałabym z kolacji z Johnnym Deppem, a zamiast tego sama bym sobie coś ugotowała w Multicookerze… a nawet stanęła bym oko w oko z moim byłym, żeby mu pokazać, co stracił.
Marti_ka napisał
Na multicooker REDMOND w moim domu czekałoby nie lada wyzwanie!
Żywieniowym wymaganiom świeżo upieczonej mamy sprostanie!
Bo już za dwa tygodnie nasz synek pojawi się na świecie
i czasu na gotowanie nie będzie – jak to jest pewnie wiecie!
A jeszcze trzeba pamiętać o laktacyjnej diecie…
Na śniadanie zatem pyszna i zdrowa
do bułeczki pasta indyczo-morelowa:
(ugotować pierś z indyka, a następnie zmiksować do uzyskania gładkiej pasty z suszonymi morelami, odrobiną jogurtu i natką pietruszki)
Obiad też będzie rewelacyjny –
lekki i sycący krupnik tradycyjny
(Mięso z piersi kurczaka bez skóry, marchew, korzeń pietruszki, seler, ziemniaki, olej rzepakowy Kasza jęczmienna, koperek, 1 listek laurowy, lubczyk)
Na podwieczorek jabłko pieczone,
z prażonymi migdałami – moje ulubione!
Pomysł na kolację do kanapki pyszny i oczywiście zdrowy
na pastę zmiksowane awokado, szczypiorek i ser twarogowy.
Wszystko pyszne, wszystko zdrowe –
tylko wrzucasz i gotowe!
Lecz najfajniejsze by było, że gdy gotowałaby REDMOND maszyna,
my mielibyśmy czas dla naszego nowonarodzonego syna :)