Nalewka z owoców rokitnika
Znacie rokitnik? Trzy lata temu pierwszy raz kupiłam owoce rokitnika, ponieważ chciałam, aby powstała nalewka z owoców rokitnika. Byłam bardzo zmotywowana masą pozytywnych informacji prozdrowotnych dotyczących tej rośliny. Byłam bardzo pozytywnie nastawiona, więc nabyłam na jednym z portali 3 kg owoców. Ponieważ sama do tamtej pory nigdy nie widziałam rosnącego rokitnika, to nie do końca wiedziałam, co do mnie przyjedzie. Jak się okazało, przyjechały do mnie owoce rokitnika na gałązkach. I już nie było tak pięknie. Bardzo trudno się obierało owoce rokitnika, kolce tej roślinny podrapały mi całe dłonie, a sok niemiłosiernie zafarbował skórę i paznokcie. Doszłam do wniosku, że nie da się, no nie da się tak i już. Podczas zakupów w jednym ze sklepów znalazłam sok z owoców rokitnika marki Oleofarm. Stwierdziłam, że nowa nalewka musi powstać i powstała. Co więcej robię ja kilka razy w roku, bo trzeba przyznać, że w naszym domu cieszy się ona popularnością wśród dorosłych. Głównie ze względu na walory smakowe, ale nie można przeoczyć faktu, że owoce rokitnika zawierają bardzo duże ilości witaminy C, która przydaje się w okresie jesienno-zimowych zachorowań. Co ciekawe rokitnik zawiera blisko 200 bioaktywnych substancji, mających bezpośredni pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. Są to między innymi antyoksydanty nazywane wymiataczami wolnych rodników, jak również liczne witaminy z grupy B, ale też witamina A, wspomniana wcześniej witamina C, oraz witamina A, D i E. Znajdziecie w nim również aminokwasy i bardzo liczne mikroelementy jak potas, żelazo, krzem, a nawet fosfor. Rokitnik to skarbnica dobrych składników! Sam sok z rokitnika jest dość gęsty, kwaśny i bardzo esencjonalny w smaku. Można pic go rozcieńczając w proporcji 1:3 wodą lub innym słodszym sokiem.
Nalewka z owoców rokitnika
Nalewka z owoców rokitnika – składniki:
• 1,5 szklanki soku z owoców rokitnika Oleofarm
• 1,5 szklanki syropu cukrowego
• 2 szklanki wódki
Nalewka z owoców rokitnika – przygotowanie:
1. Wszystkie składniki nalewki mieszam w szklanej misce. Oczywiście pamiętając o tym, że najpierw dokładnie mieszam sok z rokitnika z syropem cukrowym, a następnie dolewam wódkę.
2. Nalewkę umieszczam w szczelnych karafkach i trzymam w ciemnym miejscu.
3. Przed nalaniem do kieliszków należy wstrząsnąć płynem, ponieważ nalewka z owoców rokitnika może tworzyć na dnie osad z owoców.
Basua napisał
Ale kolorek! jej!
Anka napisał
Jesteś GENIALNA zawsze to powtarzam!!!!!! Nie wpadłam na ten myk, tylko walczę z widelcem i tymi glutowatymi owocami. Teraz będzie już inaczej :]
Ewusia napisał
Dzień dobry Olgo. Ja lubię pestkówkę i taka nalewkę świąteczną z cynamonem i pomarańczami. Taka zaraz tez zrobię, lecę na zakupy jak mąż przyjdzie, to się zaopatrzę. Nie omieszkamy degustowac już dzisiaj to napiszę jaka jest :))))
Nadia napisał
oooooooo wypas!
Kamila napisał
Mój tata tak zawsze robił, że najpierw sok, potem alkohol i cukier. To najlepsze wyjście! smakowo idealnie można dobrać, moc regulować i czysto w domu :P Pozdrawiam Kama
Małgosia napisał
Olga a jaką wódkę dałaś, normalna 40 procent?
Werka napisał
Pomarańczowa, że aż oczu oderwać nie mogę!
Musia napisał
To mam plan co w weekend pijamy ;)
Gaba napisał
Olga czy można dać spirytus zamiast wódki?
Motka67 napisał
PRZECUDNA!