Polędwiczki wieprzowe pieczone
Ponieważ dawno nie było, to dzisiaj polędwiczki wieprzowe pieczone polecają się na obiad. Polędwiczki wieprzowe pieczone są dla mnie lżejszą wersją klasycznych, tych znanych i bardzo lubianych zresztą polędwiczek wieprzowych. Fakt, faktem, że przygotowuje się je chyba nawet prościej i szybciej. Nie wymagają długiego czasu stania przy patelni, krojenia, klepania i obsmażania jakiegoś specjalnego. Chwila moment i polędwiczki wieprzowe pieczone są gotowe do podania. Wystarczy przygotować do nich jakiś sos koperkowy, musztardowy, śmietanowy lub pieczeniowy. Wszystkie one pasują do polędwiczek jak ulał! A ty jak podajesz polędwiczki wieprzowe?
Polędwiczki wieprzowe pieczone
Polędwiczki wieprzowe pieczone – składniki:
- 2-3 polędwiczki wieprzowe
- 4 duże białe cebule
- sól oraz czarny pieprz kolorowy mielony do smaku (tak do posypania)
- 4-6 łyżkek oleju
Polędwiczki wieprzowe pieczone – przygotowanie:
- Cebule obieram i kroję w talarki. Rozgrzewam połowę oleju i smażę cebule aż staną się szkliste. Przekładam je do żaroodpornego naczynia.
- Polędwiczki układam na desce do krojenia, solę i posypuje pieprzem. Wkładam na rozgrzaną druga część oleju na patelni i obsmażam po kilka minut ze wszystkich stron. Zdejmuje polędwiczki i kładę na cebuli w żaroodpornym naczyniu.
- Na patelnię wlewam pół szklanki wody, zdrapuję z dna drewnianym nożem wszystkie przypalenia i wlewam do polędwiczek.
- Naczynie wstawiam do piekarnika rozgrzanego do 190 stopni na około 35 minut. Jeśli masz wysoką półkę pod grzałką to przykryj folia aluminiową. Ja nie przykrywam powietrze u mnie równomiernie krąży.
- Wyjmuję ostrożnie gorącą brytfankę i zostawiam na 5 minut. Następnie kroje mięso w plastry, plasterki, w poprzek lub na inne kawałki zgodnie z przeznaczeniem i podaję.
Polędwiczki wieprzowe przepisy
Polędwiczki podane z sosem śliwko – grzybowym. Przygotowuje się je szybko i pasują na świąteczny stół. Jako danie codzienne są smaczne i proste do przygotowania.
Polędwiczki wieprzowe z sosem śliwkowym pasują na święta, specjalne okazje i uroczystości domowe. Polędwiczki wieprzowe podane z gęstym sosem śliwkowym są wyjątkowe, smaczne, delikatne i odświętne.
Polędwiczki wieprzowe z cebulą są miękkie, delikatne i łatwe do przygotowania. Poradzi sobie z nimi nawet zupełnie początkująca kucharka. Polędwiczki wieprzowe to bardzo delikatne mięso, które idealnie pasuje na obiad.
Polędwiczki z morelami to rodzaj polędwiczek faszerowanych suszonymi owocami. Podobnie jak schab faszerowany i polędwica faszerowana takie polędwiczki wieprzowe są wyjątkowo eleganckie i pasują na wystawny obiad.
Polędwiczki wieprzowe Polędwiczki wieprzowe są mięsem bardzo delikatnym, miękkim, soczystym i szlachetnym. Otoczone delikatnymi włóknami nie wymagają jakiś specjalnych obróbek i przygotowań do pieczenia, smażenia czy duszenia. Polędwiczki wieprzowe smakują najlepiej w najprostszej z możliwych form, a więc usmażone na patelni z niewielką ilością tłuszczu, posypane wcześniej solą oraz świeżo zmielonym czarnym pieprzem.
Polędwiczki wieprzowe w sosie
są daniem serwowanym na komunię, święta, urodziny oraz podczas imprez imieninowych. Smaczne i delikatne polędwiczki wieprzowe zawsze znajdują wielu chętnych do zjedzenia.
Idealna w sezonie letnim, w sam raz na wiosnę i na jesień, znana i lubiana polędwiczka z grilla.
Polędwiczki wieprzowe pieczone
Tym razem zapraszam na polędwiczki wieprzowe pieczone, wprost z piekarnika, proste do zrobienia, smaczne i zupełnie bez problemowe. Dobrze upieczone będą delikatne i soczyste!
Zapraszam również na polędwiczki wieprzowe z jabłkami, sokiem, piwem lub cydrem. Delikatne, aromatyczne i pyszne. W sam raz na szybką kolację lub obiad. Takie polędwiczki można podać z ziemniakami, kluskami lub kaszą.
Ania napisał
Wow jaki prosty i fajny przepis. dzięki szukałam dzisiaj pomysłu właśnie na polędwiczki :)
Ola napisał
Pyszne!! Wracam kolejny raz :)
Marcin napisał
Bardzo łatwy przepis polędwiczki wyszły znakomite
Olga Smile napisał
Marcin – super!
Katarzyna napisał
Mam tylko pytanie o długość pieczenia. Nie jestem zawodowcem, ale lubię gotować i polędwiczki robię często /bo szybko i wygodnie :-)/. Ja swoje polędwiczki piekę jedynie 12-14 min., w zależności od wielkości polędwiczki. Po wyjęciu z piekarnika zawijam na chwilę w folię aluminiową i następnie kroję w plastry. Mięso jest wilgotne i różowe. Proszę spróbować i napisać, czy mój sposób ma sens i jak Pani smakują tak przygotowane. A teraz z innej beczki. Robię zupę dyniową wg Pani przepisu /z sokiem pomarańczowym i mleczkiem kokosowym/. Pycha!. Pozdrawiam.
Sss napisał
Przepis niekompletny – nikt nie napisał czy pieczemy z przykryciem czy bez. Pod przepisem 4 olane pytania o sposob pieczenia. Zrobilam bez i wyszly fatalne – suche i bez smaku . Blog powinen służyć dzieleniem się sprawdzonymi przepisami a nie zabawą w ruletkę.
Olga Smile napisał
Scc – przykrywanie jest kwestią indywidualną dla każdego piekarnika i własciciel piekarnika ma ze swoim określone doświadczenia. Ja mam 3 piekarniki i w 2 nie przykrywam a w 1 przykrywam. Jeśli masz wysoką półkę pod grzałką górną to przykryj folią aluminiową, żeby nie przeschło i żadnego termoobiegu nie należy włączać. Ja nie przykrywam ponieważ powietrze u mnie równomiernie krąży. Kwestia piekarnika – nie ma przebacz! Oznacza to, że piekarnik albo za mocno grzał albo polędwiczki były wstawione na za wysoką półkę albo był termoobieg – nie ma innej opcji, bo są soczyste i delikatne. A jest jeszcze jedna – polędwiczki były drobne, wtedy czas pieczenia trzeba zmniejszyć. Gotowanie to nie matematyka tu trzeba być elastycznym.
Isia napisał
„Ja nie przykrywam powietrze u mnie równomiernie krąży.”–ciekawie to Pani napisała, a już myślałam, że powietrze w piekarniku krąży. Oczywiście żartuję, ja zawsze mam jakieś skojarzenia. Jest Pani wspaniała. Nie każdy może znać doskonale język polski, jak i nie każdy zna świetnie matematyke. Za to Pani zna świetnie sztukę gotowania.
Bartek napisał
Polędwiczka na 35 minut w 190 stopni? Przecież to będzie wyschnięte na wiór! Wystarczy 17-20 minut zależnie od wielkości.
Olga Smile napisał
Bartek – i dodatkowo zależnie od dystrybucji temperatury i czy z termo czy bez. U mnie zawsze bez termo :) Jeśli twój piekarnik piecze inaczej oczywiście zmień czas pieczenia i sprawdź czy polędwiczka ma minimum 86 stopni w środku.