WEGAŃSKIE KLUSKI LENIWE
Dzisiaj będzie super pysznie! Mam dla was wegańskie kluski leniwe. Tak, dokładnie tak, dobrego nigdy dość. Kluski leniwe są klasycznym daniem polskiej kuchni. Tym razem wpadłam na pomysł, aby zmienić skład, tak by dostosować go dla osób na diecie wegańskiej lub unikających kazeiny i laktozy. W codziennej diecie wegańskiej kluski leniwe można przygotować z dodatkiem kaszy jaglanej lub tak jak w moim przypadku, naturalnym miękkim tofu. To świetne rozwiązanie, które pozwala na osiągnięcie fantastycznego efektu przy minimalnym nakładzie pracy. A Ty co wolisz: kluski leniwe, kluski śląskie, pierogi, pyzy, kopytka? Coś czuję, że kluski są tematem rzeką, ile osób tyle preferencji. Nie ma co ukrywać, że kuchnia polska kluskami stoi i są to jedne z bardziej lubianych dań. Bez względu na to, jakie kluski wybierzesz możesz je przygotować w wersji wegańskiej bez dodatku nabiału. Wbrew pozorom wcale nie jest to takie trudne wystarczy dodać tofu, które kupuje się w pudełeczkach w sklepach azjatyckich lub na allegro. Wegańskie kluski leniwe będą miały podobną konsystencję do tych tradycyjnych z twarogiem.
WEGAŃSKIE KLUSKI LENIWE
WEGAŃSKIE KLUSKI LENIWE – składniki
- 1 kg ziemniaków
- 500 g tofu
- 3/4 kubka mąki ryżowej
- 60 ml mąki ziemniaczanej (4 łyżki jeśli wolisz) + dodatkowa to sypania na deskę
- 2 łyżki jogurtu naturalnego (ja użyłam wegańskiego, sojowego)
- mleko roślinne w ilości do uzyskania miękkiego ciasta
WEGAŃSKIE KLUSKI LENIWE – przepis:
- Gotuję 1 kg ziemniaków, studzę i obieram ze skórki. Rozdrabniam w maszynce do mielenia mięsa lub przepuszczam przez praskę. Mielę także tofu!
- Do całości dodaję mąkę ziemniaczaną, ryżową i jogurt. Dokładnie mieszam, a potem szybko wyrabiam.
- Na deskę do krojenia wysypuję mąkę ziemniaczaną.
- Z powstałej masy wałkuję ciasto. Na kształt rulonów. Spłaszczam je trochę od góry i wałki ciasta kroję na ukos w kształtne leniwe.
- Do dużego garnka wlewam wodę i czekam aż do zagotowania. Wkładam delikatnie kluski aby nie chlapały i gotuję wypłynięciu na powierzchnię wody, przez około 3 minuty.
- Podaję z bułka tartą lub ze smażoną cebulą i solą, bo wegańskie kluski leniwe są po prostu pyszne!
Anonim napisał
Śląskie!!
Anonim napisał
Kopytka ❤
Anonim napisał
Śląskie!!! Ja na leniucha kupuję gotowe
Anonim napisał
Wszystko naraz
Anonim napisał
Justyna Hanzel ja korzystam z tego (oczywiście można modyfikować wedle uznania): https://mamaalergikagotuje.pl/kopytka-z-batatow-bezglutenowe-bez-jajek/
Anonim napisał
Kopytka i kluski śląskie
Anonim napisał
Wszystko!
Anonim napisał
Leniwe, oh yesssss
Anonim napisał
Śląskie :)
Anonim napisał
Leniwe i kopytka