Gofry z dynią
Ponieważ sezon w pełni zrobiłam gofry z dynią. Zdaję sobie sprawę, że gofry z dynią ani z innym warzywem, nie są może jakoś najpopularniejsze na świecie ale co jak co, są pyszne i już! Stanowią też ciekawe urozmaicenie codziennego menu, prostą i szybką alternatywę dla ciasta, muffinek czy innych słodkich wypieków. Po prostu raz na jakiś czas trzeba zjeść coś pocieszającego a gofry z dynia są do tego celu wprost idealne! Chrupiące, niezbyt słodkie, delikatne wewnątrz, łatwo się smażą i szybko znikają z talerzy. Pokazywałam już tyle przepisów na gofry, że czasami zastanawiam się, czy przyda się jeszcze kolejny. Tak, doszłam do wniosku, że jednak tak. Gofry z dynią są inne, nie robi się przecież ich codziennie, dodatkowo ten oszałamiający kolor, który wprawia w iście słoneczny nastrój! Można zrobić czyste gofry z dynią, takie wręcz klasyczne w moim domu lub podkręcić ich smak dodatkowo pomarańczą, nektarynką albo mandarynką. Wtedy wydobywa się ich aromat, smak i kolor. O tak, kolor jest szaleńczo żółty, dla mnie idealny. W tym sezonie smażyłam już gofry z dynia trzy razy, za każdym poszły wszystkie, co do jednego, mimo, że zazwyczaj przygotowuję je od razu z podwójnej porcji. Są smaczne, zwyczajnie smaczne i już! W każdym razie moje świeżutkie gofry z dynia polecają się na śniadanie, drugie śniadanie lub kolację! Na obiad też, jeśli macie taką ochotę! Na przekór pogodzie i zgodnie z nastrojem robię :) GOFRY z dynią :) LUBISZ GOFRY?
Gofry z dynią
Gofry z dynią – składniki:
- 500 g mąki ryżowej białej
- 1 szklanka skrobi ziemniaczanej
- 1 dynia Hokkaido o wadze około 800-1000 g
- 4 łyżeczki proszku do pieczenia
- 3,5 szklanki mleka roślinnego lub soku owocowego (najlepszy jest pomarańczowy albo brzoskwiniowy)
- szczypta soli
- około ½ szklanki oleju
Gofry z dynią – przygotowanie:
- Dynie piekę -> jak upiec dynie. Po wystudzeniu rozdrabniam malakserem na puree z dyni.
- W misce mieszam skrobię, mąkę, proszek do pieczenia i sól. Dodaję zmiksowaną dynię, mleko i olej. Ja mieszałam wszystko drewniana łyżką aż powstała w miarę gładka i dość gęsta masa.
- Rozgrzewam gofrownicę zgodnie z instrukcja, smaruje oleje i wykładam po łyżce do zupy ciasta. Zmykam i czekam kilka minut aż gofry z dynią będą upieczone i łatwo będzie je zdjąć z gofrownicy. Studzę na kratce.
GOFRY przepisy:
Ciasto na gofry można przygotować w domu na kilka sposobów. Pyszne są lekkie gofry, delikatne i chrupiące! Zapraszam na mój przepis na ciasto na gofry, takie lekkie, że będziecie je robić bardzo często.
Gofry takie klasyczne, chrupiące jakie znacie z dzieciństwa. Dzieciaki za nimi przepadają, są po prostu pyszne!
Gofry z sokiem słodkie od soku, świeże i bardzo smaczne! Lekkie i poszyte.
Gofry bezglutenowe takie gofry robię stosunkowo często. Ponieważ moja codzienna kuchnia jest bezglutenowa to gofry takie wpisują się idealnie do naszego menu.
Zdrowe gofry z quinoa fajnie chrupiące o bogatym, pełnoziarnistym smaku. Są dość wytrawne w smaku dla mnie idealnie komponują się z ziemistymi powidłami ślimakowymi.
Bezglutenowe gofry ryżowe pyszne, po prostu pyszne! Chrupiące, dość delikatne. Przygotowane bez mleka, jajek (no chyba, że chcecie dodać) maki ryżowej i waniliowego mleka ryżowego. Smakowite, że hej!
To zupełnie inne gofry niż znacie. Można jeść je na słodko lub wytrawnie. Rewelacyjnie komponują się z serkiem, kwaśną śmietaną i łososiem lub szczypiorkiem, koperkiem. Równie dobre są na słodko z cukrem i śmietaną.
Dzisiaj zapraszam moje domowe gofry bez jajek, pyszne, delikatne, wręcz idealne!
Dzisiaj coś fajnego, słonecznego i świeżego. Zapraszam na oszałamiające barwą gofry z dynią. Lekko słodkie, przygotowane w wersji bezglutenowej, bez jajek i mleka. Jednak, jeśli chcecie lub czujecie taka potrzebę można śmiało zamienić maki na pszenną, dodać 2-3 jajka no i mleko krowie. Można ale absolutnie nie trzeba!
Smacznego!
Joasia J napisał
Ile potrzeba tej dyni po przetworzeniu?(mam już gotowy mus)
RenataW napisał
Dzień dobry,
Wyglądają super smacznie:) Czy pół na pół z mąką orkiszową i ryżową też wyjdą?
Tatiana napisał
Zrobiłam. Pyszne w smaku. Niestety przyklejała mi się góra i dół. Pierwszy wyszedł idealny, a następne…niestety rozerwane. Jaka może być tego przyczyna? Dodałam odrobinę brązowego cukru po pirwszym gofru…może to było przyczyną? Masz jakąś podpowiedź?
Olga Smile napisał
Tatiana – dokładnie – cukier w cieście gofrowym to lepienie się do gofrownicy :(
Olga napisał
A ile gofrów wychodzi z tego przepisu?
Paweł napisał
Niestety, ale moje nie wyszły. Z wierzchu upieczone a w środku lepiące ciasto, 10 minut nawet nie pomagało. Gofrownica jest dobra.
Olga Smile napisał
Paweł – gofrownica za słaba :(