Leczo węgierskie
Idealne latem i już! Leczo węgierskie często w sezonie gości na naszym stole, bardzo je lubimy i z wielką przyjemnością przygotowujemy. Czasami leczo węgierskie jest naszym obiadem, kolacją i śniadaniem. No tak, gdy uda mi się w sierpniu kupić na pobliskim targu świeże podłużne papryki, wtedy przygotowuję leczo w dużych ilościach, które zamykamy w słoikach i możemy cieszyć się jego smakiem przez cały rok. Zimą, takie pachnące słońcem, latem leczo węgierskie jest dla nas prawdziwym rarytasem. Leczo węgierskie przygotowuję prosto, najprościej z cebuli, papryki, kilku ząbków czosnku i pomidorów. Nie ma w nim kiełbasy ani pieczarek, które w tej wersji zmąciłyby jego najprostszy i najlepszy smak. Dotychczas pokazywałam już przepis na leczo z sezonowych warzyw. Leczo węgierskie jest prostsze w składzie, znajduje się w nim papryka podłużna, bo taka jest najlepsza, papryka w proszku słodka i ostra i to właśnie one nadają leczu węgierskiemu ten wspaniały, niepowtarzalny smak. Leczo podaję z chlebem, w takiej formie najczęściej. Lubię też ugotować do niego makaron lub ryż. Nie jest to klasyczne połączenia, ale nam smakuje a to najważniejsze. Moje dziecko lubi, gdy zmielę leczo w blenderze, wtedy uzyskuję coś na kształt bardzo gęstej, zawiesistej zupy. Po dodaniu płatków ziemniaczanych lub gotowanych ziemniaków powstaje pasta z papryki na kanapki. Nie identyczna jak pokazywana dotychczas Pasta na kanapki z papryki ale równie smaczna.
Leczo węgierskie
Leczo węgierskie – składniki:
• 6 papryk podłużnych
• 2 cebule
• 4 ząbki czosnku
• 5 średnich pomidorów
• 2 łyżki papryki słodkiej w proszku
• 1 łyżeczka ostrej papryki
• 5-6 łyżek oleju, masła, margaryny bezmlecznej lub oliwy
• sól oraz czarny pieprz do smaku
Leczo węgierskie – przygotowanie:
1. Cebule obieram, przekrawam na pół i kroję w plasterki. Posoloną podsmażam na oliwie do czasu aż lekko się zeszkli. Dodaję starty lub przepuszczony przez praskę czosnek i suszone papryki.
2. Pomidory nacinam na krzyż, wkładam do wrzątku na 15 sekund, wyjmuję i obieram ze skórki. Dodaję pokrojone na kawałki do cebuli i czosnku. Mieszam.
3. Paprykę czyszczę z nasion i kroję w spore kawałki, dodaję do pomidorów, cebuli i czosnku.
4. Przykrywam pokrywką i gotuję na małym gazie przez 30 minut. Doprawiam na koniec solą i pieprzem, jeśli jest potrzeba.
5. Leczo węgierskie podaję z pieczywem – pycha!
PS. Włosy! Proszę o sposoby na burzę włosów, bo coś ostatnio u mnie burza w mżawkę się zamieniła … cholera jasna. Odżywiona jestem (aż za bardzo), badania super, wszystko cud, mód i orzeszki, a tu włosowy mini klopsik a dokładniej mini spaghetti Wszelkie propozycje, poza przeszczepami i ciążą mile widziane
LECZO przepisy
Zapraszam dzisiaj na mój ulubiony przepis na leczo. Aromatyczne, smaczne, dokładnie takie, o jakie będą was prosić wszyscy członkowie rodziny. Mniam, po prostu mniam! Muszę przyznać, że to leczo lubimy wyjątkowo. Pachnie papryką słodką i wędzoną, jest bezglutenowe, lekkostrawne i wegetariańskie. Idealne w ciepłe dni! Oczywiście, jeśli ktoś ma ochotę może dodać do niego z powodzeniem pokrojone w plasterki kiełbaski, parówki lub boczek. Zabronić nie mogę ;)
Jeśli lubicie kuchnie lekką, zdrowa i smaczną, to leczo węgierskie czyli popularne leczo z papryki jest zdecydowanie dla was. Osobiście uwielbiam, robię, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja. Sprawdzone, znane smaki są tymi, do których wraca się z wielką przyjemnością. To chyba jedno z moich ulubionych letnich dań. leczo węgierskie proste, smaczne, bezglutenowe i bez mięsa, cieszy smakiem, syci ale nie rozleniwia. Podawane z chlebem z chrupiąca skórką wprawia mnie w zachwyt!
Wielbicielom kuchni mięsnej i pachnącej wędzeniem na bank przypadnie do gustu leczo z kiełbasą. Takie tradycyjne, klasyczne w którym podsmażona kiełbasa oddaje cały swój smak i aromat przeplatający się ze słodkością i delikatnością papryki. Leczo z kiełbasą jest idealne dla zdeklarowanych mięsożerców i osób lubiących tradycyjna kuchnię polską. Jeśli lubicie smak wędzonki, niezbyt chude dania, to leczo z kiełbasą będzie jak znalazł!
Proste, smaczne, delikatne i niskokaloryczne leczo z cukinii jest jednym z tych dań, które polecam osobom na diecie, lubiących kuchnię delikatną, fit i zdrową.
Zapraszam na pyszne i słoneczne leczo z papryki, takie, które można jeśc od śniadania do kolacji. Smakuje obłędnie jako danie podstawowe albo baza do dalszego eksperymentowania ze smakami. Mój mąż lubi do leczo z papryki dodać gotowana fasolę, a ja dla odmiany wolę dużo czerwonego chili.
Zapraszam na pyszne, domowe, roślinne i jarskie leczo wegetariańskie. W mojej wersji wyszło właściwie leczo wegańskie, ale jak masz ochotę użyj masła zamiast oleju. Uwielbiam takie dania a leczo wegetariańskie to już szczególnie dlatego często pojawia się na naszym rodzinnym stole co najmniej w kilku wersjach!
Zapraszam dzisiaj na proste pyszne i domowe leczo z pieczarkami. Możliwe do przygotowania w wersji z kiełbasą, bez kiełbasy lub z fasolą. Smaczne w każdej formie, na ciepło i w temperaturze pokojowej! Leczo z pieczarkami poleca się na obiad.
Olga Smile napisał
Marcysia – jakieś 30 minut.
Janina napisał
Proponuję połykanie 2 razy na dobę(po jednej) kapsułki z olejem z czarnuszki. Zewnętrznie smarować płynnym olejem z czarnuszki. Połykałam kapsułki w zupełnie innym celu a okazało się, że zupełnie przestały mi wypadać włosy (poprawę widziałam już po tygodniu. Podobno smarowanie olejem z czarnuszki jest bardziej efektywne (picie oleju też ale ja oleju nie przełknę, znalazłam na szczęście kapsułki). Ja łykałam na reumatyzm i obniżenie ciśnienia. Proszę poczytać w internecie. Czarnuszka to cudowne „zielsko”.Polecam
Janina napisał
Leczo uwielbiam, bogracz również:)