MLEKO ROŚLINNE
Często dostaję pytania o mleko roślinne. Wiem doskonale, że to właśnie mleko roślinne stanowi rewelacyjną alternatywę dla wielu moich czytelników. W dzisiejszych czasach, gdy cześć społeczeństwa nie chce lub zwyczajnie nie może spożywać nabiału pod żadną postacią, wtedy to właśnie mleko roślinne przychodzi z pomocą. Można śmiało w warunkach domowych pokusić się o przygotowanie go w różnych wariantach. Najpopularniejsze jest mleko roślinne z migdałów, ryżowe i sojowe. Oczywiście tu tylko wyobraźnia ogranicza mozliwości robienia konkretnego mleka i troszkę blender. Ponieważ dobry i mocny blender pozwala na świetne upłynnienie orzechów, migdałów lub gryki do postaci jednorodnego płynu. Jeśli ma dużą moc i szybko wirujące ostrza, wtedy przygotujecie w nim wspaniałe mleka lub napoje roślinne. Zobacz, który blender wybrać i kupić! Z migdałów, orzechów włoskich, ze słonecznika z kurkumą, z pestek dyni takie, jeśli lubicie. Do tego bez najmniejszego problemu wyczarujecie swoje ulubione mleko ryżowe, orkiszowe, gryczane lub jaglane. U mnie na zdjęciu jest aksamitne mleko roślinne z migdałów całych ze skórką.Co ciekawe mleko roślinne potrafi mieć cudownie bały kolor i oszałamiający smak, który z kawą komponuje się fantastycznie! A Ty, jakiego mleka używasz: zwierzęcego czy może jednak mleko roślinne przypadło ci do gustu?
MLEKO ROŚLINNE
MLEKO ROŚLINNE – składniki:
- 250 g migdałów
- 650 ml wody
MLEKO ROŚLINNE – przepis:
- Do kielicha blendera wysokoobrotowego (lub innego) wsypuję odważone migdały wraz ze skórką. Nawet nie trzeba ich moczyć. Jeśli masz słabszy blender namocz je przez 6-8 godzin. Wodę wylej i podmień na nową przed miksowaniem.
- Dolewam wodę. Zamykam kielich. Ustawiam prędkość wirowania ostrzy na najszybszą.
- W ciągu 2 lub 3 minut (zależnie jak mocno chcecie podgrzać) uzyskacie cudowne mleko roślinne do kawy! Wystarczy je przelać przez lnianą ściereczkę lub worek do mleka roślinnego aby uzyskać zupełnie klarowane mleko roślinne.
Anonim napisał
Owsiane, ryżowe
Anonim napisał
Ju Sta Pamietam jak moja siostra nie chciała pic mleka od krowy bo powiedziała babci , ze krowa ma brudne cyce i ona pije mleko tylko ze sklepu , a to były lata 70 te ?
Anonim napisał
Teresa OLeksy no nieźle ?
Anonim napisał
Przepraszam czy mogę zapytać jakie sery??
Anonim napisał
Kamila Jakubczyk jak Pani robi mleko kokosowe??
Anonim napisał
Polecam CHUFAMIX jeśli robisz często mleko roślinne. Wyciskanie gazy mnie wnerwiało. Genialny wynalazek. Warto !
Anonim napisał
oooo ciekawe! Olga Smile co Ty na to?
Anonim napisał
Anna Witaszek na bazie nerkowców od Wege Sióstr. Są przepyszne :) ja się od nich uzależniłam. To pierwsze wegańskie sery, które mi naprawdę smakują ;)
Anonim napisał
Iza Wiśniewska ser wege?A co to za wynalazek?
Anonim napisał
Gośka Poprawska a czego się do tego dostarczanego przez rolnika do mleczarni mleka dodaje, że nagle przestaje być mlekiem?? Widziałam proces pozyskiwania mleka: od pastwiska, obory, poprzez dojarki, silosy chłodzące, beczkowóz, przepompowanie do zbiornika w mleczarni aż do „zapaczkowania” lub „zabutelkowania”. Tam naprawdę nie ma żadnej „chemii” czy dodatków, dodawania wody … Serio. ? Co najwyżej poddanie obróbce cieplnej (zniszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych) i przepuszczenie mleka przez dyszę pod ciśnieniem (homogenizacja), co tylko sprawia, że mleko ma bardziej aksamitny smak (emulsja) i nie rozwarstwia się. I nadal jest tym samym mlekiem, jakie wyprodukowała mućka mojego sąsiada.