NALEŚNIKI Z GRZYBAMI
Jest jesień i są naleśniki z grzybami! Oj tak – najlepsze! Takie naleśniki z grzybami, faszerowane mięsem mielonym (takie robiła moja mama), mielonym tofu (takie robię ja) lub pieczarkami z dodatkami, jesienią często pojawiają się na moim stole. W różnych wariantach smakowych, połączeniach i kształtach. Czasami zwijam naleśniki w takie typowe kieszonki jak to pamietam z dzieciństwa. To opcja dla naleśników z mąki pszennej o dużej zawartości glutenu. Wszelkie bezglutenowe muszą się zadowolić kształtem okrągłych lub bardziej płaskich rurek. Lubię podsmażyć je na patelni, tak, żeby były chrupiące. Generalnie takie, gorące naleśniki na obiad po spacerze w lesie, to jest to! Zostało mi jeszcze około 30 naleśników z dzisiejszego smażenia, idealnie na jutro i stwierdziłam, że zrobię zapiekane, zastanawiam się tylko nad farszem. JAKI FARSZ POLECASZ DO ZAPIEKANYCH NALEŚNIKÓW? Skoro dzisiaj były z naleśniki z grzybami to jutro muszą być jakieś zupełnie inne.
NALEŚNIKI Z GRZYBAMI
NALEŚNIKI Z GRZYBAMI – składniki:
- 12 naleśników z przepisu na tradycyjne naleśniki lub naleśniki bezglutenowe ewentualnie naleśniki z ciecierzycy
- 500 g pieczarek
- 500 g mięsa mielonego z rosołu lub mielonego tofu wędzonego lub mięsa wegańskiego dowolnej marki
- 15 grzybów suszonych (kapeluszy)
- 2 cebule
- sól pieprz i cukier do smaku
- olej do smażenia
- 300 ml bulionu warzywnego
NALEŚNIKI Z GRZYBAMI – przepis:
- Usmaż naleśniki tradycyjne, naleśniki bezglutenowe lub naleśniki z ciecierzycy zgodnie ze wskazanym przepisem.
- Cebule obieram, kroję w kostkę i podsmażam na złoto na patelni. Dodaję poszatkowane pieczarki i przesmażam. Mielę w maszynce mięso z rosołu lub wędzone tofu. Wkładam na patelnię, dodaję sól i pieprz mielony. Przesmażam razem. Na tym etapie ja zazwyczaj całą zawartość patelni wkładam ponownie do malaksera i miksuję na jednolitą masę.SOS grzybowy -> Grzyby suszone zalewam 1 litrem wrzątku i odstawiamy na noc. Muszą nasiąknąć i zmięknąć, kroje je w paseczki. Dwie cebule obieram, kroję w kostkę i smażę na patelni z olejem na zloty kolor. Rano gotuję grzyby w wodzie, w której się moczyły, oraz dodaję owe usmażone cebule. Trzymam na małym gazie przez 30 minut. pozwalam aby odparowało połowę płynu. Doprawiam mocno solą oraz pieprzem.
- Na każdy naleśnik nakładam farsz, zakładam boki i zwijam naleśnik tak, aby farsz nie wypadł. Smażę na patelni z olejem na złoty kolor.
- Naleśniki z grzybami podaję na ciepło na obiad polane sosem grzybowym.
Kaśka K-Biały napisał
Szpinak z feta/ bryndza i kurczakiem
Ewa Jacoń napisał
Kasza gryczana z serem białym, kolendra i mieta, sol,pieprz, galka muszkatołowa .
Na słodko: ryż, jabłka lub brzoskwinia, bakalie, wanilia i cynamon.
Szpinak, ser feta, suszone pomidory, czosnek.
Olga Smile napisał
Elżbieta Zientara mam takie u siebie, uwielbiam w takiej wersji! https://www.olgasmile.com/nalesniki-ruskie.html
Elżbieta Zientara napisał
Rarytas ? ogólnie nie są zbyt popularne ale warto spróbować. Są przepyszne i w tej wersji są chyba lepsze od tradycyjnych ruskich ?
Joanna-Alexander Wahl napisał
Bardzo prosto:salami bądź szynka i ser żółty.
Asia Parasia napisał
Ze szpinakiem i Mozzarella
Agnieszka Romero napisał
naleśnikowe hot-dogi! naleśniki smarujemy musztardą pomieszaną z ketchupem, wykładamy na to kiszoną kapustę, podduszoną uprzednio z odrobiną soku jabłkowego, a na to parówkę (może być połówka, przekrojona wzdłuż). Zawijamy w rulonik, układamy w naczyniu żaroodpornym i posypujemy tartym żółtym serem.
Агнешка Окуня napisał
Ze szpinakiem i fetą :) i duuuuzo czosnku ♡
Natalia Skiba napisał
Brokuły, suszone pomidory, bazylia, mozzarella <3
Małgorzata Kępińska-Wardak napisał
Olga…a może fritattensuppe