Naleśniki z warzywami
Każdy ma swoje ulubione nadzienie, u mnie naleśniki z warzywami zapiekane pojawiają się równie często jak z dżemem lub czekoladą. Naleśniki z warzywami sezonowymi i tymi całorocznymi należą zdecydowanie do czołówki ulubionych dań z udziałem naleśników. O krokietach nie wspominam, bo chyba każdy lubi krokiety! Co ciekawe o ile potrafimy z dżemem lub na sucho zjeść po 10 naleśników na głowę, to tych z warzywami zjadamy góra pięć. Dziecko śmieje się, że nie warto, bo lepiej 10 naleśników samych zjeść :) Pewnie kwesta tego, co kto lubi :) Usmażyłam dzisiaj górę NALEŚNIKÓW blisko 100 sztuk. Rodzina zjada od śniadania, dziecko się cieszy, że zje ponownie na drugie śniadanie. Z CZYM TY NAJCHĘTNIEJ JADASZ NALEŚNIKI?
Naleśniki z warzywami
Naleśniki z warzywami – składniki:
- 10-12 naleśników
- ½ główki brokułu
- 1 puszka lub słoik kukurydzy
- 200 g żółtego sera krowiego lub wegańskiego
- 3 marchwie
- 2 cebule
- 1 papryka
- 2 łyżki oleju
- sos pomidorowy
- śmietana zwierzęca lub roślinna
- opcjonalnie można dodać jeszcze listki szpinaku, jarmużu, pieczarki lub pokrojonego w kostkę upieczonego kurczaka.
Naleśniki z warzywami – przepis:
- Smażę naleśniki, proszę wybrać dowolne i najbardziej odpowiadające, a jest 16 przepisów -> jak zrobić naleśniki
- Cebule obieram, kroję w kostkę i smażę na oleju. Powinna być złota.
- Marchew obieram i ścieram na tarce o dużych oczkach, tak samo ścieram ser.
- Brokuł dzielę na różyczki.
- Paprykę kroje w drobną kostkę.
- W misce mieszam odlaną na sicie z wody kukurydzę, cebule, paprykę, ser żółty, różyczki brokułu.
- Naleśnik układam na talerzu, rozprowadzam farsz. Zwijam naleśnik w rulon i układam w naczyniu żaroodpornym. Po ułożeniu wszystkich, polewam je sosem pomidorowym i zapiekam w piekarniku pod grzałka przez 20 minut tak aby ser się roztopił.
- Przed podaniem polewam śmietaną.
NALEŚNIKI przepisy:
Jak zrobić naleśniki i jak przygotować idealne ciasto naleśnikowe, to częste pytania, które pojawiają się w mojej korespondencji z czytelnikami.
Naleśniki bezglutenowe to moje ulubione naleśniki, które często przygotowuję dla swojej rodziny. Ciasto naleśnikowe powstaje z mieszanki mąk własnych a nie gotowego miksu.
Naleśniki czekoladowe uwielbiane przez dzieci i dorosłych. Smakują wyśmienicie na słodko i z wytrawną czekoladą!
Naleśniki to klasyczny przepis na domowe naleśniki takie, jakie przygotowywała moja babcia i mama.
Naleśniki z serem na słodko, to klasyczne danie kuchni polskiej. Często pojawia się na stołach i cieszy swoim smakiem dorosłych i dzieci.
Naleśniki z sokiem to ciekawa propozycja smakowa, dla osób, które potrzebują odmiany od klasycznych naleśników lub naleśników czekoladowych.
Naleśniki amerykańskie Pancakes
Naleśniki amerykańskie Pancakes to puchate naleśniki, najczęściej podawane z masłem i syropem klonowym. Kaloryczne i smaczne. Pocieszające to danie ;)
Naleśniki gryczane to moje ulubione naleśniki bezglutenowe, które przygotowuję bez jajek, mleka krowiego, skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej. Są elastyczne, miękkie, lekko orzechowe w smaku. Pyszne!
Naleśniki ze szpinakiem. To ciekawe, smaczne i zdrowe naleśniki. Dzieci mówią na nie zielone naleśniki, co w pełni odpowiada ich oszałamianej barwie. Jak każde naleśniki, te również można podawać na słodko i słono.
Naleśniki z ciecierzycy bezglutenowe, bez jajek, bez białek mleka. Do tego fantastycznie elastyczne, nadają się świetnie do krokietów, zapiekania i faszerowania! Na słodko i wytrawnie!
Zdrowe naleśniki bezglutenowe przygotowałam dla wszystkich! Moje zdrowe naleśniki są ekologiczne, bezglutenowe, nie zawierają skrobi, kazeiny i jajek. Co ważne, są elastyczne, delikatnie orzechowe i pyszne.
Zapraszam dzisiaj na naleśniki ruskie. No tak, z wielką przyjemnością muszę przyznać, że naleśniki ruskie, czyli naleśniki z nadzieniem z ziemniaków, sera lub tofu, więc takim jak do pierogów ruskich, zrobiły furorę wśród moich domowników.
Każdy ma swój ulubiony przepis na ciasto na naleśniki. Lekkie, delikatne i aksamitne. Z jajkiem lub bez jajka, z mlekiem zwierzęcym, roślinnym, sokiem lub wodą. Pszenne, gryczane lub bezglutenowe. Możliwości jest wiele!
Zapraszam również na naleśniki bez jajek, to dobry i sprawdzony przepis na ciasto naleśnikowe, takie, jakie pokochają wasze dzieci, mężowie, żony i przyjaciele. lekkie, delikatne i pyszne!
Zapraszam na naleśniki bez mleka, które są wspaniałą alternatywa dla wszytskich osób, które jeść nabiału nie mogą lub zwyczajnie nie chcą. Można śmiało przygotować je na soku, wodzie, wodzie gazowanej i dowolnym mleku roślinnym!
Naleśniki wegańskie to naleśniki bez mleka i jajek, dodatkowo można przygotować je w wersji bezglutenowej. Pyszne są delikatne i z dziurkami, jak koronka :)
Naleśniki z warzywami, ciepłe, delikatnie chrupiące z wypływającym wspaniałym farszem. Muszę przyznać, że jest to jedno ze smaczniejszych nadzień jakie miała okazję jeść.
Naleśniki ze szpinakiem i serem białym, twarogiem, fetą lub tofu są dla mnie wspaniałym daniem na śniadanie, obiad i kolacje. Dzieciaki zawsze zjadają co najmniej po 5 takich naleśników. Ja tam się wcale nie dziwię. Pyszne są i już!
Naleśniki z ryżu są odpowiedzią na prośby moich czytelników, którzy nie mogą jeśc glutenu, jajek, skrobi ziemniaczanej i mleka. To najprostszy z możliwych przepis na domowe naleśniki!
Naleśniki z czekolada można przygotować w wersji bezglutenowej, bez jajek, bez mleka lub zupełnej klasycznej, kiedy ciasto na naleśniki powstaje z maki pszennej, jajek i pełnotłustego mleka czyli tak jak robiły to nasze mamy i babcie. W tym przepisie najważniejszy jest krem czekoladowy przygotowany dosłownie w kilka chwil z powideł śliwkowych, gorzkiego kakao i syropu klonowego! A zdrowy naleśniki z czekoladą to nie codzienność!
Zapraszam na pyszne naleśniki z jabłkami prażonymi lub gotowanymi, mogą być też duszone Ja przygotowuję je bez tłuszczu ot tak, zwyczajnie jak w przepisie. Polecam takie naleśniki są pyszne!
Zapraszam na przepis na naleśniki jaglane przygotowane z kaszy jaglanej, ponieważ są znacznie smaczniejsze niż te, przygotowane z mąki. No taka prawda, nie ma co czarować naleśniki jaglane tylko z kaszy jaglanej!
Iwona napisał
Nie trzeba brokułu wcześniej podgotować?
Olga Smile napisał
Iwona – ja nie gotuję :) ale jak chcesz – możesz!