PIECZONE PLACKI ZIEMNIACZANE
Doskonale wiem, że pieczone placki ziemniaczane z warzywami lubi wielu moich czytelników. Ponieważ owe pieczone placki ziemniaczane, jak wiadomo, są znacznie chudsze niż ich wersja smażona na patelni z olejem, to można powiedzieć, że w porównaniu z klasykiem są one jego wersją dietetyczną. Wiadomo – smażone tłuste, chrupiące i pyszne. Pieczone chudsze, bardziej miękkie, inne. Jednak są wielbiciele jednych i tych drugich. A Ty wolisz placki smażone czy może jednak pieczone? Moje doświadczenie podpowiada, że często można podejść do plackowego tematu kreatywnie i wzbogacając smak placka w warzywa korzeniowe osiągając w sumie całkiem nowy efekt. To wersja dla tych, co nie boją się eksperymentować, puryści wybiorą klasykę, zapewne z jajkiem i nawet bez mąki. Powiedziałabym, że ile domówi, tyle smaków. Ja ze swojej strony zapraszam dzisiaj na wegańskie i bezglutenowe pieczone placki ziemniaczane z warzywami :)
PIECZONE PLACKI ZIEMNIACZANE
PIECZONE PLACKI ZIEMNIACZANE – składniki:
- 1300 g ziemniaków (suchych)
- 3-4 marchewki
- 2 cebule
- 2 ząbki czosnku
- ½ szklanki mąki pszennej lub mieszanki uniwersalnej bezglutenowej (u mnie bezglutenowa wersja)
- 1 czubata łyżka mąki ziemniaczanej
- 3 łyżki oleju
PIECZONE PLACKI ZIEMNIACZANE – przepis:
- Ziemniaki, marchew oraz cebule obieram i ścieram na tarce o grubych oczkach.
- Starte warzywa mieszam dłonią z mąką pszenną, mąką ziemniaczaną, olejem i przepuszczonymi przez prasę ząbkami czosnku.
- Formę do pieczenia wykładam papierem, kładę partiami masę ziemniaczaną, kształtując placek, czasami robię to rozprowadzając widelcem.
- Blaszkę wstawiam do piekarnika rozgrzanego do 180-190 stopni i piekę przez 30-45 minut. Podaję na ciepło. Takie wegańskie i bezglutenowe pieczone placki ziemniaczane z warzywami pasują jako dodatek do obiadu lub samodzielny obiad z sosami.
Anonim napisał
Smażone
Anonim napisał
Pieczone!
Anonim napisał
Placki smażone! Pieczone to jakieś podpłomyki…
Anonim napisał
zależy jakie…ziemniaczane smażone, te na słodko mogą być pieczone ;)
Anonim napisał
Smażone, ale od jakiegoś czasu jako „zamiennik” robię gofry ziemniaczane :)
Anonim napisał
Zwykłe ciasto ziemniaczane i do gofrownicy?
Anonim napisał
Teresa Para praktycznie tak. Do gofrów na 1 kg ziemniaków daje się 1/2 szklanki mąki pszennej i 2 łyżki oleju. Ja do placków ziemniaczanych wcale nie daje mąki
Anonim napisał
Wolę smażone
Anonim napisał
Smażone
Anonim napisał
Pieczone zdrowsze ale jednak nie ukrywajmy że placki czy frytki itd… lepiej smakują smażone