NALEŚNIKI i PLACKI RYŻOWE
Dzisiaj zrobiłam placki ryżowe, takie puchate jak naleśniki. Do tego są lekkie i delikatne, ponieważ przygotowane z minimalną ilością tłuszczu. Nie smażyłam ich na patelni, tylko piekłam. Często dostaję od czytelników pytania o to, co zrobić, żeby placki nie piły tłuszczu z patelni i jak pozbyć się ogromnych ilości oleju z przepisu. Co ciekawe, wystarczy jedno proste urządzenie, a zupełnie zmienia się sposób smażenia. Jak zawsze wyszłam naprzeciw wszystkim potrzebom moich czytelników i sprawdziłam sobie kilka przepisów. Ciekawa byłam efektów. Napiszę od razu, że placki ryżowe bezglutenowe wyszły super smaczne! A TY jakie naleśniki i placki lubisz?
Ja chciałam Wam pokazać, jakie śliczne placuszki przygotować można w kilka chwil. Wystarczy wymieszać mąkę, mleko, jajka, proszek do pieczenia i usmażyć placki. Chciałam, aby miały one świąteczny charakter, więc dodałam do nich mrożoną żurawinę. Spokojnie możecie zastąpić ją borówkami, śliwkami, brzoskwiniami lub nawet pominąć. Owoce dodają soczystości, lekkości i takiego fajnego aromatu. Dlaczego placki bezglutenowe? Dlatego, ponieważ mam o nie dużo pytań oraz wiem, że są znacznie trudniejsze do przygotowania i sprawiają sporo problemów. Mój przepis jest prosty, uniwersalny i świetnie się sprawdził. Zapraszam i życzę smacznego.
PLACKI RYŻOWE
PLACKI RYŻOWE – składniki:
- 400 g mąki ryżowej bezglutenowej
- 2 jajka
- 1,5 szklanki mleka krowiego lub sojowego
- 3 łyżki oleju lub masła
- 3 łyżeczki bezglutenowego proszku do pieczenia
- 1 łyżka cukru waniliowego
- dowolne owoce i cukier do posypania
PLACKI RYŻOWE – przygotowanie:
- Do kielicha blendera lub miski wlewam mleko, wbijam jajka, dodaję tłuszcz, proszek do pieczenia, cukier waniliowy i wsypuję mąkę. Mieszam składniki do całkowitego połączenia się ciasta.
- Rozgrzewam urządzenie do naleśników lub patelnię z dołkami. Nalewam po łyżce ciasta do każdego dołka, dodaję owoce i szczyptę lub dwie cukru. Zamykam pokrywę i czekam.
- Po 30-45 sekundach otrzymacie pulchne i jędrne placki ryżowe!
- Wspaniałe, takie placki ryżowe można przygotować z ulubionymi owocami lub w wersji wytrawnej podawać do mięsa pieczonego.
Anonim napisał
drozdzowe , na maslance z powidlami , ziemniaczane z sola , z dyni ;)
Anonim napisał
Racuchy!
Anka napisał
A gdyby tak pół na pół z mąką gryczaną ? Wyszły by ?
Mam jeszcze pytanie, czy w tym urządzeniu placki nie wychodzą zbyt przyrumienione ?
Anonim napisał
Czy w opiekaczu na gofry tez wyjda?
Olga Smile napisał
Anka – wyjdą :) Nie, super się pieką nawet ziemniaczane :)
Anonim napisał
Racuchy the best!!!
Anonim napisał
Ziemniaczane, złociste, chrupiące, pachnące.
Bez grama mąki, uwielbiam ❤
Anonim napisał
Ziemniaczane i placuszki z jabłkiem.
Anonim napisał
Racuchy!
Anonim napisał
Zdecydowanie racuchy