ROLADY Z KAPUSTĄ
No to dziś mamy wieprzowe rolady z kapustą kiszoną i pieczarkami, czyli inaczej zrazy zawijane. Przyznam się, że rolady z kapustą u nas w domu nie występowały, zwłaszcza w wersji z mięsa wieprzowego. Moja mama przygotowywała zrazy zawijane z wołowiny nadziewanej ogórkiem kiszonym, tłustym wędzonym boczkiem, smażoną cebulą i do tego posmarowane musztardą. Długo dusiły się w sosie własnym i stanowiły element odświętnych obiadów. Dla odmiany, na prośbę czytelników zrobiłam rolady z kapusta kiszoną. Wyszły bardzo smaczne jak orzekli goście i jedli je na zmianę z roladami z grzybami, które postawiłam w drugim garnku. To ciekawe danie, kapusta kiszona uduszona ala bigos może zostać dowolnie doprawiona, a także śmiało możecie jej smak wzbogacić wędzonką, grzybami suszonymi, pieczarkami lub duszonymi warzywami. Jak widać, możliwości jest wiele. Przez cały czas chodzi mi po głowie myśl, że u nas w domu były zrazy a nie rolady ani roladki. Po prostu zrazy zawijane – a jak u Ciebie się mówiło czy mówi na takie danie? Zapraszam w każdym razie dzisiaj na rolady z kapustą kiszoną uduszoną z warzywami, pieczarkami i przyprawami.
ROLADY Z KAPUSTĄ
ROLADY Z KAPUSTĄ – składniki:
- 12 plastrów schabu (takie jak na kotlety schabowe)
- 300 g kapusty kiszonej
- 300 g pieczarek
- 10 śliwek kalifornijskich (opcja)
- 2 cebule
- 2 marchewki
- 5 łyżek mąki pszennej lub ryżowej
- 5 listków laurowych
- 5 kulek ziela angielskiego
- 300-400 ml bulionu lub wody
- olej do smażenia
- pieprz do smaku
ROLADY Z KAPUSTĄ – przepis:
- Cebule obieram, kroję w kostkę lub plastry i podsmażam na kilku łyżkach oleju. Gdy stanie się złota, dodaję pokrojone pieczarki oraz obrane i starte na tarce marchewki. Smażę przez kilka minut. Następnie wkładam na patelnię kapustę kiszoną, doprawiam pieprzem, dodaję listki, ziele i bulion oraz śliwki. Przykrywam pokrywką i duszę kapustę do miękkości przez godzinę. Studzę.
- Mięso układam na desce do krojenia, dokładnie rozbijam każdy kotlet, powinien być bardzo cienki. Solę i posypuję pieprzem.
- Na środku każdego kotleta układam porcję farszu i zwijam tak, aby zamknąć cały w środku. Obwiązuję nitką, sznurkiem lub spinam wykałaczkami. U mnie jak widać, była to nitka.
- Każdą roladę obtaczam w mące i smażę na złoto z obu strony. Gdy wszystkie przesmażyłam, układam je w garnku lub na tej samej patelni, dolewam bulion lub wodę, średnio około 400 ml i duszę pod przykryciem przez 45-50 minut. Mięso musi być bardzo miękkie.
- Rolady z kapustą podaję bezpośrednio z patelni z dodatkiem ziemniaków puree czyli tłuczonych, oraz z dowolną surówką.
Anonim napisał
Rolady, z wołowiny, z boczkiem, ogórkiem kiszonym, kiełbasą i cebulą
Anonim napisał
Zrazy, tato robił najlepsze prawda Magdalena Ryczko? Tęskni się i za tatą i za jego gotowaniem
Anonim napisał
Wołowe to z założenia zrazy a inne to i bywają nazywane roladami.
Anonim napisał
Na Mazurach zrazy. Ale to raczej mało popularna potrawa w tym rejonie.
Anonim napisał
Karolina Staszczyk nooo zrazy bomba. I „szpageti” najlepsze robił
Anonim napisał
Tatar, polędwiczki, sałata, kaczka z jabłkami, rosół … pasztet! I milion innych rzeczy. Tylko ty potrafisz odtworzyć te smaki ?
Anonim napisał
Karolina Staszczyk bez przesady. Ale fakt, pasztik mi wychodzi
Anonim napisał
Barszcz! Który się piło kubkami, ile by litrów nie było – do ostatniej kropli.
Anonim napisał
Zrazy zawijane
Anonim napisał
Karolina Staszczyk Oj pyszności Panie wymieniają. U mnie barszcz też syn pije kubkami – ile by nie było ?.
Już teraz mam zamówienie na ” kocioł barszczu wigilijnego „.Buraki już kisze.