Sok na śniadanie
Dzisiaj pokażę nasz sok na śniadanie, taki, jaki robimy najczęściej. Sok na śniadanie w naszym domowym wydaniu musi się składać z liści i ziół, które lubimy i wierzymy w moc chlorofilu. Dla koloru i jego właściwości dodaję buraka, jabłka łagodzą smak i słodzą cały sok. W takie kombinacji można śmiało przemycić niejadkowi wiele warzyw i owoców, których nie chce jeść. Wychodzę z założenia, że surowe warzywa są najzdrowsze, dlatego też w miarę możliwości staram się jak najczęściej soki wyciskać, pić i budować dobre nawyki w dzieciach. Lubisz pić sok na śniadanie lub do śniadania? Ja lubię zamiast, to duża dawka energii i zdrowia od samego rana. Zastępuje kawę idealnie!
Mam pytanie o SOKI OWOCOWE I SOKI WARZYWNE. Wiecie doskonale, że mam kilka wyciskarek, one nie stoją u mnie bezczynnie a zasuwają jak w fabryce. Wprowadziłam zwyczaj picia soku na śniadanie. Co więcej, od jakiegoś czasu ja pijam sok 2 lub 3 razy dziennie zamiast posiłku na przykład na kolację. I teraz mam pytanie: CZY JEST SENS POKAZYWAĆ SOKI OWOCOWE I SOKI WARZYWNE NA BLOGU? Czy jakiś przepisów Tobie brakuje? Wiem doskonale, że w sieci znajdzie się wiele receptur ale ja mam swoje sprawdzone, pyszne i zdrowe kombinacje. Jak zawsze chętnie je pokażę i podzielę się recepturami! A właśnie, z podanej porcji wychodzi około 1 litra czasami 1,2 soku zależnie od soczystości owoców, warzyw i liści. Po wypiciu 350 ml jestem najedzona do 13-14 i czuję się lekko.
Sok na śniadanie
Sok na śniadanie składniki
- 4-5 jabłek
- 2 średnie buraki
- ½ pęczka selera naciowego (czasami zużywam cały gdy jest mniejszy)
- 10 liści jarmużu
- opcjonalnie 1 pęczek natki pietruszki (ja bardzo lubię i u mnie wszyscy też, jednak ma ona mocny smak, który może nie wszystkim odpowiadać)
Sok na śniadanie przygotowanie
- Wszystkie składniki myje dokładnie, kroję na kawałki takiej wielkości na jakie pozwala wyciskarka.
- W wyciskarce wyciskam sok ze wszystkich składników. Mieszam dokładnie, przelewam do szklanek i natychmiast podaję!
Olga Smile napisał
Kamila – unikam łączenia ogórka z owocami, generalnie jak ogórek to liście. Ponieważ do soków używam z owoców głównie jabłka no może czasami ananasa to łączę je zawsze z liśćmi i warzywami korzeniowymi.
Olga Smile napisał
Beatka Cendrowska – tak zrobię wpis o wyciskarkach i blenderach :D
Agnieszka napisał
ja dodaję jeszcze całą cytrynę – wtedy smak soku jest boski, ani odrobinę za kwaśny – o dziwo zachowuje słodycz, kolor a cytryna wiadomo – samo zdrowie…
Blueanna napisał
Ja już kilka razy czytałam, że sok z buraka powinien odstać, nie wypijać od razu. Czy wiesz coś na ten temat?
Ja teraz dodaję do soków dynię, miałam taki urodzaj, że nie mogę przerobić;)
Alicja napisał
A co z resztkami po wyciskanych warzywach? Bo nie wiem czy wywalić czy co z tym zrobić?
Olga Smile napisał
Alicja – można suszyć, zmielić i masz błonnik :D
Edzia napisał
Witam pani Olgo ?Ja dopiero zaczynam pic soki wiec szukam rad jak łączyć owoce i warzywa Dziekuje ten soczek pyszny ?