Sok na śniadanie
Dzisiaj pokażę nasz sok na śniadanie, taki, jaki robimy najczęściej. Sok na śniadanie w naszym domowym wydaniu musi się składać z liści i ziół, które lubimy i wierzymy w moc chlorofilu. Dla koloru i jego właściwości dodaję buraka, jabłka łagodzą smak i słodzą cały sok. W takie kombinacji można śmiało przemycić niejadkowi wiele warzyw i owoców, których nie chce jeść. Wychodzę z założenia, że surowe warzywa są najzdrowsze, dlatego też w miarę możliwości staram się jak najczęściej soki wyciskać, pić i budować dobre nawyki w dzieciach. Lubisz pić sok na śniadanie lub do śniadania? Ja lubię zamiast, to duża dawka energii i zdrowia od samego rana. Zastępuje kawę idealnie!
Mam pytanie o SOKI OWOCOWE I SOKI WARZYWNE. Wiecie doskonale, że mam kilka wyciskarek, one nie stoją u mnie bezczynnie a zasuwają jak w fabryce. Wprowadziłam zwyczaj picia soku na śniadanie. Co więcej, od jakiegoś czasu ja pijam sok 2 lub 3 razy dziennie zamiast posiłku na przykład na kolację. I teraz mam pytanie: CZY JEST SENS POKAZYWAĆ SOKI OWOCOWE I SOKI WARZYWNE NA BLOGU? Czy jakiś przepisów Tobie brakuje? Wiem doskonale, że w sieci znajdzie się wiele receptur ale ja mam swoje sprawdzone, pyszne i zdrowe kombinacje. Jak zawsze chętnie je pokażę i podzielę się recepturami! A właśnie, z podanej porcji wychodzi około 1 litra czasami 1,2 soku zależnie od soczystości owoców, warzyw i liści. Po wypiciu 350 ml jestem najedzona do 13-14 i czuję się lekko.
Sok na śniadanie
Sok na śniadanie składniki
- 4-5 jabłek
- 2 średnie buraki
- ½ pęczka selera naciowego (czasami zużywam cały gdy jest mniejszy)
- 10 liści jarmużu
- opcjonalnie 1 pęczek natki pietruszki (ja bardzo lubię i u mnie wszyscy też, jednak ma ona mocny smak, który może nie wszystkim odpowiadać)
Sok na śniadanie przygotowanie
- Wszystkie składniki myje dokładnie, kroję na kawałki takiej wielkości na jakie pozwala wyciskarka.
- W wyciskarce wyciskam sok ze wszystkich składników. Mieszam dokładnie, przelewam do szklanek i natychmiast podaję!
Gabriela Kizoń napisał
Ja mam blender z Norwegii i jest rewelacyjny. Niezniszczalny. A jak chcesz cos dobrego to sobie zamow na amazonie z usa. Jakos tych samych prpduktow jest zupelnie inna..w Polsce.sam badziew.
Dorota Krawczyk napisał
Oczywiście pokazuj, pokazuj, pokazuj!!! :-) Chciałabym więcej pomysłów na soki warzywno-owocowe i warzywne. Taka bomba witaminowa dla maluchów. Młodsza corka je dużo warzyw ale syn to taki „nie chce tego bo to inaczej wygląda” i co ja mam robić…….:-( :-)
Marta Łukaszewska napisał
Jedząc owoce w pierwszej kolejności połyka się sok, który podczas gryzienia i miażdzenia owoców powstaje w jamie ustnej wiec chcąc czy nie chcąc ten sok jednak wystepuje naturalnie w przyrodzie. A to, że należy wszystko pić powoli żeby wsrtepne trawienie następowało w ustach to normalne :) A to, że wypicie soku czasami zastępuje posilek to też naturalne i żadne oszukiwanie organizmu bowiem naturalny sok zawiera multum składników odżywczych, których to jak organizm nie otrzyma to się dopomina czego objawem jest głód :)
Olga Smile napisał
Ja mam kilka blenderów wszystkie wysokoobrotowe swietnie radzą sobie z całymi warzywami. Na dniach pokażę następny blender :)
Olga Smile napisał
u nas od soku wyciskanego rozpoczynam dzień. W domu zawsze jakiś warzywny gdy jestem na wyjeździe poza domem w hotelu to grapefruitowy :D
Daria Skrzypczak napisał
Jasne!!! :-)
Joanna Grzybianek napisał
Dorota, ja mieszkam w Us i tu ten blender jest najlepszy. Dobrze sobie radzi z całymi warzywami i z lodem również. Na amazon. Com możesz go kupić bez problemu.
Beatka Cendrowska napisał
Soki są super, ale moze napisałaby Pani tez coś o wyciskarkach?
Ama napisał
Bardziej od przepisów na same soki, interesowałyby mnie przepisy jak wykorzystywać wytłoczyny po nich, żeby się nie marnowały. To jest największa bolączka.
Kamila napisał
Pewnie, że przepisy na soki mile widziane! :)
Jakiś czas temu przeczytałam, że warto pić soki warzywne LUB owocowe, że wymieszanie warzyw z owocami może powodować fermentację w jelitach (albo też w wyniku połączenia niektórych z nich zachodzi dość intensywna reakcja, poprzez co obciąża się niepotrzebnie niektóre organy wewn.) stąd wysnuto wniosek, że jeśli chcemy wypić sok, to najlepiej by się zdecydować na albo taki albo taki.
Znasz może ten temat? Bo ja odkąd o tym przeczytałam to staram się unikać łączenia (choć nie zawsze się udaje;)
A dodajesz czasami troszkę oleju do soków?
Pozdrawiam:)