DOMOWE MLEKO MIGDAŁOWE
Kolejny przepis na domowe mleko migdałowe. Ponieważ każdy napój roślinny, więc i domowe mleko migdałowe można przygotować we własnej kuchni, to od kilku lat stało się ono łatwym i dość tanim sposobem na zastąpienie produktów odzwierzęcych. Oczywiście droższym niż mleko krowie ale tańszym niż na dłuższa metę kupowane mleka roślinne. A Ty wolisz mleko krowie czy „mleko” roślinne? Uwielbiam pytanie – co robisz? Odpowiedź – doję migdały :D Bawi mnie cały czas i tak pozytywnie nastraja, że aż się chce lecieć do kuchni i coś zmiksować. U nas rządzi mleko roślinne, często nie mogę się tylko zdecydować, które wolę i lubię najbardziej. Z prażonych orzechów laskowych jest genialne do kawy, podobnie jak migdałowe odcedzane. Sojowe najlepsze do ubijania w spieniaczu w wersji dla baristów i zwykłe sojowe, naturalne, niesłodzone do ciasta do naleśników i gofrów. Domowe mleka roślinne, gdy ich nie przelewam przez woreczki używamy w całości z rozdrobnionymi orzechami do ciast, do owsianki, jaglanki i wszelkich śniadaniowych kaszek. No to do dzieła, dzisiaj proste, pełne smaku i aromatu domowe mleko migdałowe!
DOMOWE MLEKO MIGDAŁOWE
DOMOWE MLEKO MIGDAŁOWE – składniki:
- 1 szklanka migdałów brązowych (bez obierania)
- 3 szklanki wody mineralnej (ja zawsze używam bez chloru)
- opcja: szczypta soli, 2 daktyle (ja nie dodaję ale jeśli potrzebujesz słodsze mleko dodaj)
DOMOWE MLEKO MIGDAŁOWE – przygotowanie:
- Im mocniejszy blender, tym lepiej! Do kielicha blendera wsypuję migdały, dolewam wodę i włączam miksowanie na najwyższych obrotach. W blendach wysokoobrotowych często ustawiam opcję „zupa” ponieważ podgrzewa mleko do 70-75 stopni. Pozwala to na pozbycie się sporej ilości bakterii.
- Domowe mleko migdałowe zależne od potrzeb albo przelewam przez gęsty woreczek do mleka (do kupienia w sieci) lub zostawiam tak jak jest z masą. Wstawiam do lodówki w szklanej butelce lub słoiku.
- Miałam jeszcze napisać, że domowe mleko migdałowe jeśli będzie przygotowane bez moczenia i podgrzane, spokojnie postoi 3-4 dni w lodówce bez skwaśnienia.
Anonim napisał
Doję soję albo ryż
Anonim napisał
Olga Smile
Anonim napisał
sojowo-ryżowe ❤
Anonim napisał
Ja z Pani przepisu ryżowe i oczywiście kokosowe doimy kokosy
Anonim napisał
U nas wygrywa z nerkowców robione w blenderze kielichowym a do sosów robimy śmietankę z mniejszą ilością wody. Te z kartonu się do niego nie umywają
Anonim napisał
Dzień dobry, kiedy wyniki konkursu Ambition?
Anonim napisał
Izabela Buszka właśnie to chciałam napisać. Normalnie piję już drugi rok ??
Anonim napisał
Tylko krowie <3
Anonim napisał
Katarzyna Małgorzata Magdziak wlasnie -proste w wykonaniu, dosyc tluste ale nie „za”, przyjemne, neutralne w smaku i w kawie spelnia swoje funkcje. No i stosunkowo niedrogie :)
Anonim napisał
Laskowe.