Jonizator wody aQuator Silver+
Dzisiaj opowiem wam o jonizatorze wody aQuator Silver+, który kupiłam. Służy on do przygotowania wody alkalicznej i srebra koloidalnego, czyli tak zwanej srebrnej wody. Na temat dobroczynnego działania wody jonizowanej i srebra koloidalnego powstała nie jedna książka. W prasie drukowanej też można często spotkać bardzo ciekawe artykuły na ten temat. Taką gotową wodę w torebkach lub butelkach i srebro kupić można w aptekach oraz sklepach ze zdrową żywnością. Co ciekawe, pojawiają się coraz to nowe opracowania o dobroczynnym działaniu wody jonizowanej i srebra koloidalnego. Osobiście pierwszy raz ze srebrem koloidalnym spotkałam się około 6 lat temu, gdy opowiadała mi o nim zafascynowana jego działaniem przyjaciółka. To ona namówiła mnie, przytaczając swoje przykłady z życia, pierwszy raz do czytania o srebrze. Następnie do kupienia srebra koloidalnego i jego używania w razie potrzeby. Oczywiście, ile ludzi, tyle opinii. Ponieważ woda, którą można kupić jest dość droga i trudno dostępna, to jonizator aQuator Silver+ uznałam za bardzo dobre, domowe rozwiązanie. Dzbanek stanął w mojej kuchni, a ja zaczęłam z niego korzystać na co dzień.
Trzeba przyznać, że aQuator Silver+ to nowoczesne i nowatorskie jak dla mnie urządzenie. Pozwala na przygotowanie wody jonizowanej alkalicznej i kwaśnej oraz dodatkowo srebra koloidalnego, czyli wody srebrnej. Dwa w jednym, a właściwie trzy w jednym! Tu trzeba zdać sobie sprawę czym różni się woda kwasowa od zasadowej. Powiem wam, co mnie natychmiast przekonało do jonizatora aQuator Silver+ po pierwszym użyciu. To fakt, że oddzielił mi chlor i siarkę od wody pitnej!
Jonizator aQuator Silver+
Jak działa aQuator Silver+
Jonizator to urządzenie w formie dzbanka z wbudowanymi elektrodami. Po włączeniu prądu zachodzi proces elektrolizy. W skrócie za działanie jonizatora odpowiada anoda, katoda, prąd i zjawisko elektrolizy :)
Jonizator aQuator Silver+
Jonizator aQuator Silver+ to urządzenie w formie dzbanka z wbudowaną anodą i katodą. Po włączeniu prądu zachodzi proces elektrolizy. Każda woda różni się od siebie, woda z kranu jest inna od wody deszczowej czy rzecznej. Aby zmienić właściwości wody potrzebna jest elektroliza. To woda poddana procesowi kontrolowanej elektrolizy nazywa się wodą jonizowaną. I teraz UWAGA! Podczas elektrolizy sole mineralne rozpuszczone w wodzie rozpadają się na jony metali o ładunku dodatnim jak potas, magnez, wapń i sód oraz na jony o ładunku ujemnym jak siarka, chlor i fosfor. Dodatnie jony metali przyciąga katoda (elektora jasna), natomiast jony ujemne przyciąga anoda (elektroda ciemna). W jednym naczyniu jonizatora skupiają się dodatnie jony metali, a w drugim skupiają się jony resztek kwasowych. W ten sposób w jednym aQuator Silver+ otrzymujemy wodę alkaliczną i wodę kwasową.
W procesie jonizacji, przy jednorazowym włączeniu jonizator aQuator Silver+ przygotowuje 2,7 litra wody alkalicznej i 0,3 litra wody kwasowej. Dla mnie bardzo ważne jest to, że chlor i siarka w procesie elektrolizy znajdzie się w wodzie kwasowej. Woda zasadowa, ta do picia zostaje pozbawiona chloru!!!
Jonizowanie wody krok po kroku:
- Napełnić pojemnik wodą.
- Nałożyć pokrywę.
- Wybrać program „jonizowanie”, wybrać odpowiednie PH i wcisnąć start.
Jonizator aQuator Silver+
Jak zbudowany jest aQuator Silver+
Jonizator aQuator Silver+ składa się z naczynia dolnego, czyli dzbanka, naczynia wyjmowanego z membraną półprzepuszczalną, pokrywy i konsoli. W pojemniku dolnym, największym zachodzi proces elektrolizy.
W pokrywie jonizatora wody aQuator Silver+ umieszczono płaskie elektrody oraz okrągłe gniazdko do podłączenia elektrody srebrnej, która jest w zestawie. montuje się tą elektrodę dodatkowo, gdy chcecie przygotować wodę srebrną, czyli tak zwane srebro koloidalne. W rączce pokrywy wmontowano przewód elektryczny, przeznaczony do podłączenia jonizatora do konsoli. W konsoli są wmontowane wskaźniki czasu i trybu pracy, wskaźnik świetlny, przyciski ustawień i przewód z wtyczką.
Jonizator aQuator Silver+
Woda jonizowana alkaliczna
Na temat wody alkalicznej została napisana oddzielna broszura przez T. Lauceviciusa pod tytułem „Dlaczego trzeba pić zjonizowaną wodę alkaliczną?” Bardzo ciekawie jest w niej opisany początek powstawania różnych schorzeń i zachorowań.
Na stronie numer 4 czytamy: „W przypadku niedoboru substancji alkalicznych, organizm „pożycza” wapń z kości. To może prowadzić do rozpoczęcia się takich chorób jak osteoporoza. W przypadku nadmiaru soli kwasu moczowego, rozwija się zapalenie stawów i dna moczanowa. W przypadku braków jonów wapnia, potrzebnych do neutralizacji nagromadzonych obok trzustki zanieczyszczeń kwasów, zakłóca się produkcja insuliny i zwiększa się ryzyko rozwinięcia się cukrzycy. Obecnie bardzo popularne są leki do regulacji kwasowości żołądka. Jednak bardzo często przyczyną zgagi nie jest wzrost kwasowości żołądka, a nadmierna kwasowość całego organizmu. Pozostałości kwasowe gromadzą się w naczyniach krwionośnych i mogą zakłócić dostarczanie krwi do mózgu. Organizm przyklei te cząstki do ścianek tętnic, a to ogranicza przepływ krwi… w ten sposób zakłócane jest krążenie, rozpoczynają się choroby serca, rozwija się miażdżyca. Jeżeli pijemy zjonizowaną wodę alkaliczną, pozostałości kwasowe są neutralizowane i łatwo rozpuszczane i usuwane przez nerki” (3).
Dr Susan Lark, wykładowca uniwersytecki i autorka książki „Chemia sukcesu” powiedziała: „Cztery-sześć szklanek wody alkalicznej dziennie zmniejszy kwasowość organizmu. Wodę alkaliczną należy używać przy objawach takich chorób jak przeziębienie, grypa czy zapalenie oskrzeli, to znaczy wtedy, gdy powstają przesłanki wzrostu kwasowości organizmu, podobnie jest w przypadku witamin C i E oraz beta-karotenu, woda alkaliczna działa jak przeciwutleniacz, ponieważ ma dużo wolnych elektronów. To pomaga zapobiec chorobom serca, zakłóceniom układu odpornościowego…”(3).
Jonizator aQuator Silver+
Woda jonizowana alkaliczna z tego co możemy przeczytać, ma wiele właściwości:
– Naturalny przeciwutleniacz – oznacza, że w wodzie alkalicznej są wolne elektrony, tj. elektrony, które mogą być przekazane. Ta właściwość jest szczególnie skuteczna przy neutralizacji szkodliwych skutków wpływu wolnych rodników.
– Alkalizuje organizm w zakresie pH = 8,5 – 9,5 (są najbardziej odpowiednie dla środowiska wewnętrznego organizmu).
– Bezpośrednie absorbowanie. Cząsteczki wody alkalicznej są połączone w znacznie mniejsze formacje (5-6 cząsteczek) niż zwykłej wody pitnej (10-13 cząsteczek). Dlatego, woda alkaliczna od razu przechodzi przez błony komórkowe i jest bezpośrednio angażowana w procesy metaboliczne (organizm nie potrzebuje dodatkowej energii na jej przetwarzanie).
– Bardziej ciekła. Napięcie powierzchniowe wody alkalicznej jest prawie dwa razy niższe niż wody wodociągowej.
– Większa zawartość tlenu. W wodzie alkalicznej dominują ujemne jony OH-. Dlatego, pijąc wodę alkaliczną organizm otrzymuje proporcjonalnie dodatkową dawkę tlenu.
Jonizator aQuator Silver+
Zgodnie z tym co poleca producent i sklep mocsokow.pl, jonizowana woda zalecana jest dla każdego, dla ludzi zdrowych w zastępstwie, za wodę zwykłą z kranu, czy mineralną oraz dla ludzi chorych, gdyż woda taka ma również leczniczy wpływ. Właściwości wody zjonizowanej charakteryzują dwa parametry: ORP- potencjał oksydacyjno redukcyjny i pH – wskaźnik charakteryzujący stężenie jonów wodorowych. ORP charakteryzuje się ładunkiem dodatnim lub ujemnym (mV), który uzyskuje woda zjonizowana (WA -, WK +). Wartości skali pH zawarte są w przedziale od 0 do 14 jednostek. Woda pitna neutralna ma pH ok. 7,0. PH wody alkalicznej sporządzonej przy pomocy jonizatora może wynosić od 8,0 do 11,0 (im wyższa liczba, tym bardziej alkaliczna jest woda), a wody kwasowej – od 6 do 2,4 (im mniejsza jest liczba, tym woda jest bardziej kwaśna). (1)
Jonizator aQuator Silver+
Pięć głównych zalet wody zjonizowanej alkalicznej:
- Woda jonizowana alkaliczna jest naturalnym przeciwutleniaczem.
- Alkalizuje organizm
- Jest łatwiej absorbowana przez organizm
- Jest bardziej ciekła ponieważ ma mniejsze napięcie powierzchniowe.
- Ma większą zawartość tlenu niż zwykła woda.
Jonizator aQuator Silver+
Jak działa woda jonizowana alkaliczna? W książce Prof. Stanisława Więckowskiego, Telesfora Lauceviciusa pod tytułem „Woda zjonizowana – życie bez chorób” można przeczytać, że na zakwaszenie organizmu mają nowoczesne nawyki żywieniowe. W większości krajów zachodnich zakorzeniła się dieta kwasotwórcza. Zjonizowana woda alkaliczna dostając się do żołądka aktywuje produkcje wodorowęglanu sodu, który jest odpowiedzialny za utrzymanie równowagi kwasowo alkalicznej.
Immunolog dr. Sherry Rogers uważa, że „Zjonizowana woda alkaliczna pomaga organizmowi wydalić resztki kwasów. Dokładnie oceniając wyniki mych zaleceń setkom ludzi, jestem pewna, że toksyczność resztek kwasowych jest przyczyną chorób degeneracyjnych”
Woda jonizowana kwaśna, czyli woda kwasowa
Woda kwasowa nie nadaje się do codziennego picia! Ma za to inne, bardzo ciekawe zastosowania. Można używać jej do dezynfekcji warzyw i owoców, do przemywania skóry pocącej się jak stopy, do mycia naczyń, słoików i różnych powierzchni. A nawet wybielania prania i podlewania roślin lubiących kwaśną glebę. To dla mnie zupełna nowość i nowe możliwości! Co ciekawe w małej książce dołączonej do jonizatora aQuator Silver+ taką wodę poleca się do dezynfekcji jajek, podłóg i mebli, a także pojemników, pomieszczeń, rąk, nóg. Do tego pielęgnacja skóry zwłaszcza z wysypką i pryszczami. A także do płukania nosa i gardła przy uczuleniach. (2) W książeczce napisanej przez dr. doc. Petras Sibilskis pod tytułem „Rekomendacje używania wody jonizowanej i wody srebrnej” znaleźć można dziesiątki wskazań do stosowania wody, włącznie ze szczegółową instrukcją użytkowania, w tym przy zapaleniu ucha, gardła, dziąseł, zaparciach czy wypadaniu włosów.
I to wypadanie włosów mnie zainteresowało, ponieważ jako kobieta marzę o gęstych, lśniących i bujnych włosach. W przytaczanej wyżej książce w punkcie 45 możemy przeczytać, że raz w tygodniu należy umyć włosy mydłem lub szamponem, wysuszyć a następnie spłukać podgrzaną wodą kwasową (pH=2,5-3,0). Zaczekać 5-8 minut, spłukać włosy ciepłą woda alkaliczną (pH=8,5-9,5) i pozwolić im wyschnąć nie wcierając. Według rekomendacji producenta cykl wzmocnienia włosów należy powtarzać przez 4-6 tygodni z rzędu. Podobno włosy staja się miękkie, znika łupież, włosy wzmacniają się i nie wypadają. Myślę, że spróbuję, bo gęste lśniące włosy zawsze mnie kusiły!
Kwaśna woda polecana jest również do przemywania łagodnych zmian skóry przy grzybicach, łojotoku twarzy i trądziku, a także do płukania błon śluzowych przy katarze, bólu zębów, nadżerkach w ustach i uszkodzeniach skóry takich jak: nacięcia, podrapania i przekłucia.
Woda srebrna – srebro koloidalne
O srebrze koloidalnym powstały setki artykułów. Możecie o jego właściwościach przeczytać w książkach, prasie i w internecie. Z opisów wynika, że woda srebrna to woda pozbawiona wirusów i bakterii. Ma działanie bakteriobójcze i wirusobójcze. Jej stosowanie polecane jest na wiele dolegliwości.
W książce dołączonej do jonizatora aQuator Silver+, o której już wcześniej pisałam autor wymienił 25 punków w których rekomenduje stosowanie wody srebrnej w postaci płukanek, do picia, kompresów lub nacierania. Srebro koloidalne zależnie od stężenia znajduje zastosowanie w różnych chorobach.
Srebro koloidalne ma rożną moc, czyli koncentracje jonów srebra zależną od czasu pracy jonizatora. I tak na przykład:
- Srebro koloidalne o koncentracji 30-35 mg/l polecane jest w formie okładów przy problemach z kośćcem, jako płukanki i do smarowania w laryngologii, wirusowych i bakteryjnych chorobach przyzębia. Przy chorobach gardła i migdałków, oparzeniach, grzybicy.
- Srebro koloidalne o koncentracji 20-25 mg/l polecane jest w ginekologii i położnictwie przy pękających sutkach, zapaleniu rogówek i spojówek a także katarze i w rozlegle rozumianych problemach stomatologicznych w tym zapaleniach jamy ustnej, ponieważ jak można przeczytać w książce dołączonej do jonizatora woda srebrna zabija bakterie, które powodują stan zapalny błony śluzowej.
- Srebro koloidalne o koncentracji 10-15 mg/l przy wrzodach żołądka i dwunastnicy oraz słabych stanach zapalnych.
- Srebro koloidalne o koncentracji 0,1-10 mg/l to stężenie jest rekomendowane przy wysokiej temperaturze, celem wzmocnienia, w trakcie zatruć pokarmowych, problemach ze śluzówką żołądka oraz wątrobą.
Jonizator aQuator Silver+
Urządzenie aQuator Silver +
Prosty do obsługi i intuicyjny Jonizator aQuator Silver+ jest bardzo prosty w obsłudze. Jego uruchomienie i nastawienie procesu wytwarzania wody jonizowanej lub srebrnej nie stwarza żadnych problemów. Dodatkowo wyświetlacz jest w języku polskim. Szybko i prosto. Jednak zawsze przed podłączeniem urządzenia trzeba zapoznać się z instrukcją obsługi.
Pojemny i wygodny w użytkowaniu. Pojemność całego jonizatora to aż 3 litry, tak więc przygotowanej wody jonizowanej (po odlaniu z naczynia wyjmowanego 0,3 litra wody kwasowej) będzie aż 2,7 l i to zaspokaja wiele potrzeb rodziny. Wystarczy podłączyć do prądu i włączyć, kilka ustawień i woda sama się wytwarza.
Szybki i precyzyjny. Przygotowanie wody w aQuator Silver+ jest również bardzo szybkie. Średni czas elektrolizy przy wytwarzaniu wody jonizowanej to 4-5min, natomiast wody srebrnej od 1 sekundy aż do 200 minut.
Bezpieczny. Jak możemy przeczytać na stronie www.mocsokow.pl „Jonizator aQuator Silver+ jest wykonany z najlepszych materiałów. Anoda wytworzona jest z tytanu i pokryta mieszanką tlenków rutenu i irydu. Natomiast katoda wytwarzana jest z nierdzewnej stali medycznej. Membrana odpowiada wymaganiom, które są stawiane dla substancji używanych w procesie elektro-aktywacji chemicznej. Produkcja odbywa się na Litwie, dzięki czemu mamy pewność co do stawianych wymogów i certyfikatów”.
Ciekawostka: w wodzie alkalicznej (zimnej) można „zaparzyć’ herbatę :)
Dane techniczne jonizatora aQuator Silver +:
Pojemność zbiornika jonizatora: 3,0 litry.
Zasilanie: 220-230 V.
Zużycie energii w produkcji wody jonizowanej: 170 W
Zużycie energii w produkcji wody z jonami srebra: 6 W
Dopuszczalna temperatura wody: +10 – +25 oC.
Waga: ~ 1.8 kg.
Automatyczny odmierzacz czasu i automatyczny wyłącznik: TAK
Jonizator aQuator Silver+
Czy warto jest kupić jonizator aQuator Silver+
Tak. Jest kilka powodów. Po pierwsze – jeśli pijecie lub chcecie zacząć pić wodę jonizowaną, to na pewno warto kupić jonizator aQuator Silver+. Po drugie – jeśli używacie lub chcecie używać srebro koloidalne, to również warto go kupić. Po trzecie – jeśli zależy wam na pozbyciu się chloru z wody pitnej – to też warto kupić ten jonizator.
Koszty zakupu urządzenia szybko się zwracają, zważywszy, że zakup samej wody czy srebra koloidalnego jest bardzo drogi. Przygotowane w aQuator Silver+ woda jonizowana alkaliczna może być spożywana przez cały dzień przez członków rodziny. Zakup takiej ilości wody kosztowałby zdecydowanie dużo. Sam aQuator Silver+ jest prosty do obsługi, wydajny i bezpieczny. Jeśli jesteście zwolennikami zdrowego odżywiania i chcecie zalkalizować i odtruć organizm to woda zasadowa jest do tego celu po prostu niezbędna.
Jonizator aQuator Silver+
Opisy cytowane i grafiki jonizatora zamieściłam za wiedzą i zgodą sklepu MocSokow.pl
Źródła:
- Cytat ze strony sklepu www.mocsokow.pl
- Książeczka autorstwa dr. Doc. Petras Sibilskis „Rekomendacje używania wody jonizowanej i wody srebrnej”
- T. Laucevicius „Dlaczego trzeba pić zjonizowaną wodę alkaliczną?”
- Prof. Stanisław Więckowski, Telesfora Laucevicius „Woda zjonizowana – życie bez chorób”.
Olga Smile napisał
Sylwia – ja wlewam z kranu i nie mam info, pewnie kwestia jakości wody.
Ania napisał
Czy można używać też wody stołowej czy mineralnej? Lub odstałej przegotowanej?
Olga Smile napisał
Ani – myślę, że tak.
Ania napisał
Pani Olgo, zastanawiam się nad zakupem jonizatora, ale mam dylemat czy zdecydować się na powyższy tańszy model z opcją Silver (niekoniecznie mi na niej zależy), czy któryś z droższych modeli Biontech (albo jedno filtrowy albo 505N). Czy zauważyła Pani różnicę w jakości wody między modelem jedno i dwufiltrowym?
Jak jest z zakupem filtrów, czy można je bez problemu kupić i czy sprzęt jest bezawaryjny (planuję go wywieźć za granicę i niestety byłby problem z serwisem). Zauważyłam w sklepach internetowych jeden filtr za ok. 229 zł, więc gdzie kupić ten drugi (czy one mają po prostu tą samą cenę i trzeba podać przy zamawianiu o jaki filtr chodzi)? Czy filtry łatwo wymienić i nie zdarza się, że sprzęt ich nie rozpozna?
Choruję na niedoczynność tarczycy i Hashimoto, powinnam unikać chloru i fluoru, więc może jednak warto dopłacić za drugi filtr?
Przepraszam za tyle pytań, ale to dla mnie ogromny wydatek, głowa paruje i już sama nie wiem co robić… ;)
Chciałabym mieć funkcjonalny sprzęt na lata i nie żałować, że mogłam np. dłużej pooszczędzać i dopłacić, ale boję się też problemów z ewentualnym serwisowaniem.
Dzięki Pani poleceniu kupiłam wyciskarkę Kuvings i bardzo ją sobie chwalimy. :) Będę ogromnie wdzięczna za radę i odpowiedzi.
Pozdrawiam i gratuluję wspaniałego bloga. :)
Wiktor napisał
Dzień dobry! Mam pytanie, na które nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Czy jonizator usuwa z wody fluor? I pytanie 2: Jakiej wody używa Pani do jonizacji? Kranówki, czy może innej? Pozdrawiam ;)
Olga Smile napisał
Wiktor – tak usuwa, używam kranówki.
Hotei napisał
Józef sauz nie do końca się zgadzam z tym co piszesz … a więc, woda wodociągowa nie nadaje się do picia z prostej przyczyny. Zawiera chloraminę która nie uwalnia się z wody i jest rakotwórcza, także zawiera inną chemię o której nie powinniśmy wiedzieć. Minerały o których piszesz tak potrzebnych naszemu organizmowi, często w wodzie kranowej występują w nadmiarze. Osadzają się następnie w organizmie np. nerkach tworząc kamienie nerkowe.
Także tutaj zaawansowany filtr osmotyczny, jest bardzo wskazany. I jeszcze jedno, naukowcy z NASA udowodnili, że aby dostarczyć minerałów wyłącznie z wody, potrzeba dziennie wypić kilka wiader wody. Nie popadajmy więc w paranoje „osmotyczne” tak popularne co jakiś czas. Tu wystarczy dziennie wypić szklankę lub dwie soku z owoców.
Na zdrowie.
Joanna napisał
Wracam z kolejnym pytaniem. Po roku użytkowania w dzbanku zrobiły mi się przebarwienia.. nie chcą się usunąć ani kwaskiem ani sodą ani octem. Czy tez tak macie?
Olga Smile napisał
Joanna – ja nie mam, my myjemy octem :D