Leczo węgierskie
Idealne latem i już! Leczo węgierskie często w sezonie gości na naszym stole, bardzo je lubimy i z wielką przyjemnością przygotowujemy. Czasami leczo węgierskie jest naszym obiadem, kolacją i śniadaniem. No tak, gdy uda mi się w sierpniu kupić na pobliskim targu świeże podłużne papryki, wtedy przygotowuję leczo w dużych ilościach, które zamykamy w słoikach i możemy cieszyć się jego smakiem przez cały rok. Zimą, takie pachnące słońcem, latem leczo węgierskie jest dla nas prawdziwym rarytasem. Leczo węgierskie przygotowuję prosto, najprościej z cebuli, papryki, kilku ząbków czosnku i pomidorów. Nie ma w nim kiełbasy ani pieczarek, które w tej wersji zmąciłyby jego najprostszy i najlepszy smak. Dotychczas pokazywałam już przepis na leczo z sezonowych warzyw. Leczo węgierskie jest prostsze w składzie, znajduje się w nim papryka podłużna, bo taka jest najlepsza, papryka w proszku słodka i ostra i to właśnie one nadają leczu węgierskiemu ten wspaniały, niepowtarzalny smak. Leczo podaję z chlebem, w takiej formie najczęściej. Lubię też ugotować do niego makaron lub ryż. Nie jest to klasyczne połączenia, ale nam smakuje a to najważniejsze. Moje dziecko lubi, gdy zmielę leczo w blenderze, wtedy uzyskuję coś na kształt bardzo gęstej, zawiesistej zupy. Po dodaniu płatków ziemniaczanych lub gotowanych ziemniaków powstaje pasta z papryki na kanapki. Nie identyczna jak pokazywana dotychczas Pasta na kanapki z papryki ale równie smaczna.
Leczo węgierskie
Leczo węgierskie – składniki:
• 6 papryk podłużnych
• 2 cebule
• 4 ząbki czosnku
• 5 średnich pomidorów
• 2 łyżki papryki słodkiej w proszku
• 1 łyżeczka ostrej papryki
• 5-6 łyżek oleju, masła, margaryny bezmlecznej lub oliwy
• sól oraz czarny pieprz do smaku
Leczo węgierskie – przygotowanie:
1. Cebule obieram, przekrawam na pół i kroję w plasterki. Posoloną podsmażam na oliwie do czasu aż lekko się zeszkli. Dodaję starty lub przepuszczony przez praskę czosnek i suszone papryki.
2. Pomidory nacinam na krzyż, wkładam do wrzątku na 15 sekund, wyjmuję i obieram ze skórki. Dodaję pokrojone na kawałki do cebuli i czosnku. Mieszam.
3. Paprykę czyszczę z nasion i kroję w spore kawałki, dodaję do pomidorów, cebuli i czosnku.
4. Przykrywam pokrywką i gotuję na małym gazie przez 30 minut. Doprawiam na koniec solą i pieprzem, jeśli jest potrzeba.
5. Leczo węgierskie podaję z pieczywem – pycha!
PS. Włosy! Proszę o sposoby na burzę włosów, bo coś ostatnio u mnie burza w mżawkę się zamieniła … cholera jasna. Odżywiona jestem (aż za bardzo), badania super, wszystko cud, mód i orzeszki, a tu włosowy mini klopsik a dokładniej mini spaghetti Wszelkie propozycje, poza przeszczepami i ciążą mile widziane
LECZO przepisy
Zapraszam dzisiaj na mój ulubiony przepis na leczo. Aromatyczne, smaczne, dokładnie takie, o jakie będą was prosić wszyscy członkowie rodziny. Mniam, po prostu mniam! Muszę przyznać, że to leczo lubimy wyjątkowo. Pachnie papryką słodką i wędzoną, jest bezglutenowe, lekkostrawne i wegetariańskie. Idealne w ciepłe dni! Oczywiście, jeśli ktoś ma ochotę może dodać do niego z powodzeniem pokrojone w plasterki kiełbaski, parówki lub boczek. Zabronić nie mogę ;)
Jeśli lubicie kuchnie lekką, zdrowa i smaczną, to leczo węgierskie czyli popularne leczo z papryki jest zdecydowanie dla was. Osobiście uwielbiam, robię, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja. Sprawdzone, znane smaki są tymi, do których wraca się z wielką przyjemnością. To chyba jedno z moich ulubionych letnich dań. leczo węgierskie proste, smaczne, bezglutenowe i bez mięsa, cieszy smakiem, syci ale nie rozleniwia. Podawane z chlebem z chrupiąca skórką wprawia mnie w zachwyt!
Wielbicielom kuchni mięsnej i pachnącej wędzeniem na bank przypadnie do gustu leczo z kiełbasą. Takie tradycyjne, klasyczne w którym podsmażona kiełbasa oddaje cały swój smak i aromat przeplatający się ze słodkością i delikatnością papryki. Leczo z kiełbasą jest idealne dla zdeklarowanych mięsożerców i osób lubiących tradycyjna kuchnię polską. Jeśli lubicie smak wędzonki, niezbyt chude dania, to leczo z kiełbasą będzie jak znalazł!
Proste, smaczne, delikatne i niskokaloryczne leczo z cukinii jest jednym z tych dań, które polecam osobom na diecie, lubiących kuchnię delikatną, fit i zdrową.
Zapraszam na pyszne i słoneczne leczo z papryki, takie, które można jeśc od śniadania do kolacji. Smakuje obłędnie jako danie podstawowe albo baza do dalszego eksperymentowania ze smakami. Mój mąż lubi do leczo z papryki dodać gotowana fasolę, a ja dla odmiany wolę dużo czerwonego chili.
Zapraszam na pyszne, domowe, roślinne i jarskie leczo wegetariańskie. W mojej wersji wyszło właściwie leczo wegańskie, ale jak masz ochotę użyj masła zamiast oleju. Uwielbiam takie dania a leczo wegetariańskie to już szczególnie dlatego często pojawia się na naszym rodzinnym stole co najmniej w kilku wersjach!
Zapraszam dzisiaj na proste pyszne i domowe leczo z pieczarkami. Możliwe do przygotowania w wersji z kiełbasą, bez kiełbasy lub z fasolą. Smaczne w każdej formie, na ciepło i w temperaturze pokojowej! Leczo z pieczarkami poleca się na obiad.
Nicole Legrand na FaceBook napisał
1. Jeśli skóra głowy przetłuszcza się, to kozieradka, maska z drożdży piekarskich.
2. Jeśli skóra głowy jest bardzo sucha – tak jak w moim przypadku – to, jak ktoś napisał wyżej, peeling z kawy, przed myciem krem nivea na skórę głowy lub, bezpieczniej ale drożej, emolium emulsja do suchej skóry głowy, a na koniec, po myciu pianka z pantenolem, taka na oparzenia słoneczne, wetrzeć w wilgotną skórę głowy tuż po umyciu, odbija od nasady. W zeszłym roku ten zestaw uratował mnie przed „wyłysieniem”. Jesienią skóra lubi być sucha. Pozdrawiam ;)
Olga Smile na FaceBook napisał
u mnie ani przesuszenia, ani przetłuszczenia – tak normalnie bez szaleństw. Natłuszczenia powoduje krostki we włosach, więc nie lubi skóra tłuszcza. Może ta kozieradka jednak?
Iza EM na FaceBook napisał
Koszt ok 10zl kuracja 3tyg. Poczytaj, jest genialna.
Agata Timoszuk na FaceBook napisał
Zewnetrznie:kozieradka (dziala), jantar (dziala) olejowanie (tez dziala)
Wewnetrznie duze! Dawki vit.D.
I ew.siarka organiczna po ktorej podobno rosna jak szalone (niestety jeszcze na sobie nie sprawdzilam bo ze wzgledu na efekt uboczny jakim jest oczysczanie organizmu .usze czekac az przestane karmic piersia).
Byc moze jeszcze cynk i krzemionka (herbatki ze skrzypu)
Moja rada to zrobic badanie krwi z uwzglednieniem tych mineralow i bedzie czarno na bialym. Ja wlasnie tak zrobilam i wypadajace latami! Wlosy doprowadzam teraz do normalnego stanu.
Agata Timoszuk na FaceBook napisał
Cuda w ampulkach nie polecam.
Olej kokosowy jest komodogenny dlatego pojawily sie ubCiebie krosty.
Koko mozna stosowac na same wlosy unikajac smarowania skalpu.
Do glowy sa dobre inne oleje np.Heenara , Sesa (u mnie b.pomogla)
Polecam blog Anwen (wlosomaniaczki)
Katarzyna Szczotka na FaceBook napisał
Siemie lniane, skrzyp, pokrzywa, wcierki (seboradin, jantar), dieta bogata w selen
Beata Firlej na FaceBook napisał
woda brzozowa do wcierania https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=29157
Ewunis Bro na FaceBook napisał
Jak sie wlosy przezedzaja, zbadaj nadnercza. W 3 dniu cyklu 17 oh progesteron.
Olga Smile na FaceBook napisał
Ewunis Bro – a jakie to badania na nadnercza?
Ewcia napisał
Ja rowniez jak ktos wyzej polecam siemie lniane. Ja dodaje je do porannej owsianki [ 1 szkl mlek a zagotowac , dodac 3 lyzki platkow owsianych, 1 lyzke otrab zytnich. Poczekac az ostygnie i zmielic w mlynku do kawy 2 lyzki siemienia, dodac do owsianki. ]
Z siemieniem sprawa nie jest prosta bo u mnie zadzialalo dopiero po pol roku stosowania. Zniknal mi CALKOWICIE tradzik z przedramion i plecow, wlosy rosna jak szalone i przestaly wypadac mimo, ze zaczelam je farbowac.
Olga, sprobuj bo to dziala tylko na efekty trzeba poczekac.
Pozdrawiam :]