Syfon do śmietany
Ha, dzisiaj doszłam do wniosku, że pokażę syfon do bitej śmietany. Jeśli zastanawiasz się, czy syfon do śmietany może się przydać w domu, to odpowiedź jest dość prosta. Trzeba zacząć od tego, do czego może się przydać owa maszyneria. Jak sama nazwa wskazuje syfon do bitej śmietany robi przy pomocy nabojów N2O bitą śmietanę wprost z lodówki. Do tego dołączone do zestawu tylki sprawiają, że możesz także bez pomocy rękawa cukierniczego ozdobić każdy deser. Co więcej, nadaje się on do śmietany zwierzęcej a także roślinnej, a to dobra wiadomość dla osób będących na diecie wegańskiej lub unikających nabiału z przyczyn alergicznych. Tu pokaże w najbliższym czasie wiele fajnych propozycji!
Wracając do tematu, syfon do bitej śmietany możecie kupić w rozmiarze 500 ml lub 1 litra. Do tego co najmniej 2 marek i do tego w kilku kolorach. Syfon mały nabija się 1 nabojem, duży dwoma. I właściwie tyle. Generalnie obsługa go jest dziecinnie prosta. Należy wlać śmietanę 30% lub 36%, zamocować nabój, wstrząsnąć i już, psikać bitą śmietaną do woli! A właśnie, naboje kupuje się oddzielnie w różnej wielkości opakowaniach od 10 sztuk, przez 25, 50. Koszt syfono to około 120 zł.
Co jest fajne w syfonie? Pomijać prostą obsługę, estetykę i funkcjonalność, można wstawić go do lodówki i używać, kiedy potrzeba :) Fajna opcja na imprezy!
Dla mnie syfon do bitej śmietany to fajny i przydatny gadżet :) Jako spory minus tego modelu, który ja mam, to napiszę o zatykającej się dyszy do psikania, bywa, że zatka się na amen. No i dwa, coś co mnie doprowadza do sinej gorączki to czarne napisy, który ścierają się brudząc cały syfon podczas mycia w czarne plamy. Gdy tylko dotkniesz napisy tłustą ręką (a weź tego nie zrób myjąc syfon po wylaniu resztki śmietany) to obudowa wygląda jakby w popiół wpadła. Wtedy trzeba szybko myć płynem białą obudowę. Jedyna nadzieja, że zmyją się pod wpływam śmietany te napisy i przestaną kiedyś brudzić … to może i dysza przestanie się zatykać ;). Tyle z minusów. Następny syfon do śmietany kupię jakiś innej marki dla porównania.
Akara napisał
Mam!
Fantastyczna rzecz do ciepłych i zimnych o ile ma sie syfon dedykowany do obu temperatur.
Tego rodzaju urządzenia wykorzystywana są w kuchni molekularnej
Anna Kidawska napisał
Anna Wystub
Ewa Knitter napisał
Mam i uwielbiam :) nawet identyczny
Justine Gańska napisał
A są i tacy co spieniali tym mleko do kawy
effa napisał
Mam identyczny model, użytkuję już rok i mi napisy nie zeszły, nic się nie brudzi. Dysza tak samo funkcjonuje świetnie nie zapychając się. Świetnie przechowuje się nawet do 2-3 dni w lodówce już z nabitym nabojem. Może masz jakiś felerny model, że tak Ci się brudzi
Olga Smile napisał
effa – może albo nowa partia produkcyjna ma inną farbę. Następny kupię droższy z nadzieją, że lepszy.
Paulina D-ska napisał
Taki jak nasz!
Basienka12 napisał
Już od jakiegoś czasu czytam i patrzę na te syfony i tak się zastanawiałam czy warto i jaką pojemność lepiej wziąść:)Czekam Pani Olgo na inny model dla porównania?Pozdrawiam?
Olga Smile napisał
Basienka12 – ja preferuję mniejsze po 500 ml bo nie używam tak dużo śmietany na co dzień :)
carolineshakur napisał
Posiadam syfon firmy HENDI biały o pojemności 500ml i muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolona z zakupu. Syfon działa prawidłowo napisy nie ścierają się a dysza nie zatyka się. Wybrałam mniejszy syfon ze względu na to że gdy chce skorzystać z syfonu nie muszę kupować litra śmietany. Model syfonu z ścierającym się napisem i zatykającą się dyszą to może podróbka oryginalnego syfonu HENDI.