Syfon do śmietany
Ha, dzisiaj doszłam do wniosku, że pokażę syfon do bitej śmietany. Jeśli zastanawiasz się, czy syfon do śmietany może się przydać w domu, to odpowiedź jest dość prosta. Trzeba zacząć od tego, do czego może się przydać owa maszyneria. Jak sama nazwa wskazuje syfon do bitej śmietany robi przy pomocy nabojów N2O bitą śmietanę wprost z lodówki. Do tego dołączone do zestawu tylki sprawiają, że możesz także bez pomocy rękawa cukierniczego ozdobić każdy deser. Co więcej, nadaje się on do śmietany zwierzęcej a także roślinnej, a to dobra wiadomość dla osób będących na diecie wegańskiej lub unikających nabiału z przyczyn alergicznych. Tu pokaże w najbliższym czasie wiele fajnych propozycji!
Wracając do tematu, syfon do bitej śmietany możecie kupić w rozmiarze 500 ml lub 1 litra. Do tego co najmniej 2 marek i do tego w kilku kolorach. Syfon mały nabija się 1 nabojem, duży dwoma. I właściwie tyle. Generalnie obsługa go jest dziecinnie prosta. Należy wlać śmietanę 30% lub 36%, zamocować nabój, wstrząsnąć i już, psikać bitą śmietaną do woli! A właśnie, naboje kupuje się oddzielnie w różnej wielkości opakowaniach od 10 sztuk, przez 25, 50. Koszt syfono to około 120 zł.
Co jest fajne w syfonie? Pomijać prostą obsługę, estetykę i funkcjonalność, można wstawić go do lodówki i używać, kiedy potrzeba :) Fajna opcja na imprezy!
Dla mnie syfon do bitej śmietany to fajny i przydatny gadżet :) Jako spory minus tego modelu, który ja mam, to napiszę o zatykającej się dyszy do psikania, bywa, że zatka się na amen. No i dwa, coś co mnie doprowadza do sinej gorączki to czarne napisy, który ścierają się brudząc cały syfon podczas mycia w czarne plamy. Gdy tylko dotkniesz napisy tłustą ręką (a weź tego nie zrób myjąc syfon po wylaniu resztki śmietany) to obudowa wygląda jakby w popiół wpadła. Wtedy trzeba szybko myć płynem białą obudowę. Jedyna nadzieja, że zmyją się pod wpływam śmietany te napisy i przestaną kiedyś brudzić … to może i dysza przestanie się zatykać ;). Tyle z minusów. Następny syfon do śmietany kupię jakiś innej marki dla porównania.
Olga Smile napisał
carolineshakur – wątpię, że nie jest oryginalny, kupiony w hurtowni gastronomicznej. Możliwe, że mienili farbę i teraz inną nanoszą napisy.
Aneta napisał
Chciałabym kupić taki syfon, ale zastanawiam się nad jego wielkością. Obiło mi się o uszy, że wlewając 250 ml śmietanki do 500 ml syfonu trzeba będzie dwa naboje założyć. Co Pani o tym sądzi? Czy może zawsze wlewa Pani do pełna?
Olga Smile napisał
Aneta – ja generalnie z tego syfonu zadowolona nie jestem jakoś wybitnie. Zazwyczaj wbijam dwa naboje bo jeden za mało spienia. Naboje tanie, więc to nie problem.
Oli napisał
Zmyć napisy na stałe rozpuszczalnikiem uniwersalnym z dowolnego marketu budowlanego lub sklepu z farbami i po problemie…
Dominik napisał
Ile taki syfon ze śmietaną może stać w lodówce?
Olga Smile napisał
Dominik – ze 3 dni :)
gaga napisał
Prezentowany przez Ciebie Olgo syfon jest wykonany z aluminium. Myślę,że jednak lepszym rozwiązaniem jest ze stali nierdzewnej. Co o tym sądzisz?
Olga Smile napisał
gaga – myślę, że lepszy z nierdzewnej. Ja ze swojego zadowolona nie jestem.
Michał napisał
Syfony sprawdzają się świetnie korzystam z nich od dłuższego czasu ale polecam tylko i wyłącznie serie profesjonal ze stali nierdzewnej. Są droższe ale warto dołożyć. z moim syfonem nic się nie dzieje farba się nie ściera nic się nie zatyka. zauważyłem tylko że używając śmietany 30 i jest ona trochę rzadsze niż 36 zastanawiałem się czy wlewając pół litra śmietany do pół litrowego syfonu można wbić dwa naboje Czy nic się nie stanie i czy to pomoże aby śmietana była bardziej gęsta?
Mariusz napisał
Dlaczego po wlanu i zagazowaniu śmietanki 30% z dodatkiem 2 łyżek cukru pudru śmietanka się ubiła lecz jest gazowana – niesmaczna ?