Kasza jaglana na śniadanie – jaglanka
Kasza jaglana na śniadanie, czyli popularna jaglanka to fajny i smaczny posiłek na sam początek dnia. Sama kasza jaglana może zostać ugotowana na wodzie lub od razu na dowolnym mleku roślinnym. Jaglanka z mlekiem kokosowym i owocami jest szczególna! Pyszna, aromatyczna, delikatna, idealna! Trzeba przyznać, że kasza jaglana na śniadanie, to dobre, smaczne i zdrowe rozpoczęcie dnia! To również alternatywa dla osób lubiących ciepłe śniadania, szukających odmiany od swojej codziennej kuchni. Samą kaszę można ugotować dzień wcześniej lub gdy mamy troszkę więcej czasu rano, zaraz po wstaniu. Wtedy w 20 minut przygotujemy ciepłe, smaczne i pożywne śniadanie. U nas w domu bardzo lubimy kaszę jaglaną. Co ciekawe, kiedyś przeszkadzał nam jej smak, był niecodzienny i mało znany. Pewnie była to kwestia przyzwyczajenia lub tego, że nie potrafiłam jej odpowiednio przygotować. Sam zapach kaszy jaglanej przypomina mi moją prababcie, która mieszkała w Warszawie na Saskiej Kępie. Jadła kaszę jaglaną codziennie, lubiła ją i zawsze powtarzała, że jest zdrowa i smaczna. Ja też polecam bardzo ciepłe śniadania z kaszą jaglaną, to smaczny sposób na dobre rozpoczęcie dnia. CO JECIE NA ŚNIADANIA? Jakąś kaszę, kaszkę, jaglankę, ryż, makaron, zupy, płatki, kanapki, kawę? ;) CO POLECACIE?
Kasza jaglana na śniadanie – jaglanka
Kasza jaglana na śniadanie – składniki:
• 500 ml mleka roślinnego (najbardziej pasuje kokosowe, migdałowe i sojowe)
• ½ szklanki dobrej jakości kaszy jaglanej
• 2 łyżki cukru, miodu lub syropu z agawy (ja lubię klonowy)
• 2-4 śliwki
• 20 orzechów laskowych lub innych orzechów, mogą być migdały
• szczypta cynamonu
Kasza jaglana na śniadanie – przygotowanie:
1. Mleko zagotowuję, dodaję wypłukaną na sicie i przelaną wrzątkiem kaszę jaglaną. Od zagotowania zmniejszam gaz i gotuję zazwyczaj około 10-15 minut. Pod sam koniec dodaję cukier. Mieszam i zostawiam pod przykryciem na 10-15 minut.
2. Śliwki kroję, orzechy siekam.
3. Kaszę jaglaną nakładam w miski, w razie potrzeby dolewam jeszcze mleka, polewam miodem lub syropem, układam śliwki, posypuję orzechami i cynamonem.
4. Natychmiast podaję, na ciepło jest najlepsza!
Weronka Perzynka napisał
Koktajle owocowo – orzechowe
Emilia Dobrowolska napisał
Szejki owocowe z mlekiem kokosowym Albo migdalowym. Np jeden banan + trochę malin , mleko + np siemię lniane lub inne tego typu dodatki
Beatka Cendrowska napisał
Jajecznica na pomidorze.
Justyna Ostrowska napisał
Jako chleboholiczka wcinam kanapki :-)
Karolina Siemaszko napisał
Gorzką kawę z mlekiem
Wioletta Zalas napisał
kasze jaglana z tymiankiem i majerankiem albo platki jaglane na slodko
Dawid Bastek napisał
kiełbasa z cebulą
Malwa Mal napisał
paleo :)
Bożena Zontek napisał
najpierw kawa gotowana z cynamonem, imbirem i kardamonem…jakieś 1/2 godz. później owsianka z dodatkami lub jaglanka
Gosia Malon napisał
Ser biały bułka bg kiszony ogórek :-)