Kotlety z warzyw
Cała moja rodzina uwielbia kotlety z warzyw, czyli popularne kotlety warzywne. Generalnie prostota wykonania i wielka możliwość doboru składników sprawia, że kotlety z warzyw są dobre o każdej porze roku i na każdą okoliczność. Dosłownie, mając w domu tylko kilka składników można w mig wyczarować takie kotlety, jakich jeszcze nigdy nie jedliśmy. To do mnie przemawia, ta różnorodność, prostota modyfikacji i możliwość dostosowania smaku i dobór różnorodnym składników dania. Kotlety z warzyw są jak już pisałam, proste do wykonania, smaczne i powszechnie lubiane przez dorosłych i dzieci. Można przygotować je w wersjach bez jajek, białek mleka i glutenu. Ostatnio zauważyłam, że burgerownie i powstające jak grzyby po deszczu wegańskie i wegetariańskie restauracje prześcigają się w kotletach warzywnych. I świetnie! Ponieważ takie kotlety mają zdecydowanie więcej zalet niż wad. No może mają jedną, jedyną wadę – szybko znikają, bez względu na to, jak dużo ich usmażymy :D Kotlety z warzyw takie codzienne, świetnie nadają się jako element obiadu ale również pasują do bułek, kanapek i burgerów.
Zapraszam na Kotlety z warzyw
Kotlety z kaszy gryczanej soczyste, delikatne, esencjonalne i wyraziste w smaku, wspaniałe, po prostu wspaniałe! Co najważniejsze, są delikatne i miękkie, aż miło nabić je na widelec.
Kotlety ziemniaczane to taka klasyka kotletów warzywnych. Gdy rozpoczynałam swoja przygodę z kotletami wegetariańskimi właśnie najczęściej przygotowywałam kotlety ziemniaczane z najróżniejszymi dodatkami.
Kotlety z brokułami są delikatne, miękkie i … zielone. Kotlety z brokułami będą smakowały nawet tym osobom, które na co dzień brokułów nie jedzą!
Kotlety z grzybami to taka propozycja dla wszytskich osób bardzo ale to bardzo lubiących grzyby. Kotlety z grzybami leśnymi są wspaniałe i takie mocno ale to mocno grzybowe! Ja uwielbiam!
Kotlety z kaszy jaglanej są idealną propozycją dla osób, które chcą kasze jaglaną wprowadzić do swojego codziennego, domowego menu! Pychota, po prostu pychota!
Kotlety z botwinką są idealną propozycją dla wszytskich lubiących buraki. Można przygotować je z botwinka czyli młodymi ziemniakami ale również z ziemniakami starszymi, uprzednio upieczonymi!
Kotlety z bobem to jedna z moich ulubionych propozycji na kotlety z warzyw. W sezonie używam świeżego bobu, poza sezonem mrożonego, który sprawdza się idealnie do kotletów warzywnych!
Kotlety z cukinii przygotowuję na dwa sposoby. Jeśli ciasto jest gęściejsze, to formuję kotlety, panieruję i smażę, jeśli wyjdzie rzadsze smażę dokładnie tak samo jak placki ziemniaczane. Osobiście wolę kotlety z cukinii w wersji obtaczanej.
Kotlety z kaszy jaglanej i kalafiora
Kotlety z kaszy jaglanej i kalafiora uwielbiam, no po prostu uwielbiam. Delikatny kalafior ugotowana kasza jaglana plus esencjonalne i wyraziste przyprawy. Z takiego połączenia powstają cudowne wręcz kotlety! Polecam, bo Kotlety z kaszy jaglanej i kalafiora są pyszne.
Kotlety z kapustą są świetną propozycją na tradycyjny, niedzielny obiad. Bez problemu zastępują wszelakie kotlety mielony! Słowem – super smak, łatwość wykonania i domowa atmosfera wśród zadowolonej rodziny :)
Kotlety warzywne z włoszczyzną
Kotlety warzywne z włoszczyzną to jedne z tych kotletów roślinnych, które przypadły do gustu zarówno dzieciom jak i dorosłym. Delikatne z smaku i pyszne. Po prostu takie, jak powinny być!
Kotlety z ryżu i pasternaku ponieważ niezmiennie uwielbiam pasternak, w związku z tym nie było mozliwości aby w moich propozycjach nie pojawiły się kotleciki z pasternaku! Są świetne, lubi je cała moja rodzina.
Kotlety ze szpinakiem o tych kotletach powinnam napisać tyle, że strukturą bardzo przypominają kotlety mielone z mięsa. Za to w smaku są lepsze, zwłaszcza dla tych osób, które wolą roślinne smaki niż zwierzęce.
Kotlety ziemniaczane z grzybami
Kotlety ziemniaczane z grzybami to jedne z pierwszych kotletów ziemniaczanych, które pokazałam na stronie. Stary przepis na kotlety z warzyw ale … smaczny :)
Kotlety z kalafiora i ryżu świetnie sprawdzają się kotlety obiadowe le również jako kotlety do burgerów i wszelakich kanapek. Czasy kotletów z mięsem mielonym mam już za sobą, teraz roślinne rządzą :D
Kotlety z ryżem i szpinakiem jeśli lubicie urozmaica kuchnię roślinna to ten przepis jest dla was. Prosty, szybki do wykonania i smaczny. U nas są zawsze chętni na takie kotleciki.
Kotlety ziemniaczane ze szczypiorkiem zrobiła kilkanaście razy. Za każdym wyszły świetne. Obtoczone w kaszce kukurydzianej, bułce tartej lub płatkach owsianych smakują dorosłym i dzieciom.
Kotlety z ciecierzycy to coś na kształt popularnych falafel jednak przygotowanych z mniejszą ilością tłuszczu i w większej formie. Pyszne, moja rodzina za nimi przepada.
Kotlety z kalafiora można przygotowywać przez cały, okrągły rok. Są niezwykle apetyczne, dość wytrawne w smaku i miękkie. Pasują do nich pikantne i wyraziste sosy.
Kotlety z fasoli oj tak, muszę się przyznać, że kotlety z fasoli pojawiają się bardzo często na naszym stole. Ponieważ jesteśmy strączkojadami to fasolę chętnie jemy w każdej, dosłownie w każdej postaci!
Kotlety z warzywami i kaszą jaglaną
Kotlety z warzywami i kaszą jaglaną komponują się świetnie z ziemniakami i surówką ale również pasują do kanapek i burgerów. Taki veggie burger zjadany jest chętnie przez dorosłych i dzieci!
Kotlety z pieczarek może nie są typowymi kotletami ale jako kotlety spisują się wspaniale. Takie pieczarki robiła moja mama, obtaczała je w bułce i jajku, klasyka :)
Kotlety z warzyw z rosołu pyszne, delikatne, aromatyczne, soczyste, takie jakie lubi najbardziej moja rodzina.
Kotlety z dyni rewelacyjne, soczyste, kruche i słodkie. Dzieciaki za nimi przepadają. Ja lubię doprawić je sobie ostra papryką. W myśl zasady „dla każdego, coś dobrego”.
Kotlety z ziemniaków chrupiące, nadziewane, puchate i wyjątkowo pyszne. Moja rodzina uwielbia takie kotlety z ziemniaków, zresztą, kto ich nie lubi?
Kotlety wegetariańskie przygotowuję minimum raz w tygodniu. Właściwie nie przypominam sobie tygodnia bez kotletów. Pasują wspaniale do obiadu, do kanapek na wynos lub tak zwyczajnie pokrojone na kawałki i podane na kolację z kaszą i sosem.
Wegetariańskie kotlety z groszkiem, jak mówi dziecko naszych przyjaciół zdrobniale kotleciki z groszku przygotowuję niezbyt często ale fakt, zdarza mi się i cała rodzina jest z nich zadowolona. Co wygodne, można przygotować z dodatkiem dowolnej kaszy.
Dzisiaj serdecznie zapraszam na kotlety ziemniaczane z sosem pieczarkowym. U nas w domu, co jak co ale kotlety ziemniaczane zawsze ale to zawsze znajdują wielu amatorów. Pulchne, pyszne, pożywne. Można je podać na przykład z sosem pieczarkowych, tak jak ja to zrobiłam, z sosem serowym albo koperkowym. Pieprzowy sos również będzie pasował.
Jeśli lubicie delikatne kotlety, to polecam kotlety z ciecierzycy. Smaczne, chrupiące z zewnątrz a miękkie w środku – idealne!
Kotlety grzybowe to propozycja dla tych osób, które wspominają kotlety i pulpety przygotowywane z suszonych kapeluszy podgrzybków. Bardzo charakterystyczne w smaku wyraziste.
Kotlet z jajka lekkie, delikatne i dobre. Takie robiła kiedyś moja mama. Wspomnień domowego gotowania czar :D
Kotlety z pieczarek przygotowuję na wiele sposobów. Wychodzę z założenia, że nie ma jednego, idealnego. Czasami pomyłka w gotowaniu, w mieszaniu czy oddaniu składnika powoduje, że wychodzi całkiem nowe danie. I dobrze!
Kotlety ziemniaczane z serem białym lub tofu można bez problemu przygotować za każdym razem, gdy nachodzi was tylko ochota na kotlety z warzyw!
Kotlety z ziemniaków i soczewicy
Kotlety z ziemniaków i soczewicy czerwonej nalezą do jednych z moich ulubionych! Soczyste, delikatne w strukturze ale o wyrazistym smaku idealnie sprawdzają się jako element obiadu, burgera lub śniadania.
Kotlety ryżowe wegetariańskie a nawet wegańskie robię dla naszej rodziny jako jedne z naszych ulubionych kotletów z warzyw!
Kotlety sojowe, mielone z pieczarkami należą do jednych z naszych ulubionych kotletów. Są pyszne, no po prostu pyszne i dobrą informacja dla mięsożerców będzie to, że w smaku są bardzo zbliżone do kotletów mielonych.
Dzisiaj mam dla was kotlety jaglane z serem albo tofu i jajkami jeśli wolicie. Ponieważ kotlety jaglane ale zresztą nie tylko takie, bo z kaszy gryczanej, ryżu lub owsiane także dość często pojawiają się na naszych talerzach, to doszłam do wniosku, że czas na kolejne przepisy z tej serii.
Od razu napiszę, że kotlety wegetariańskie mielone można przygotować na setki sposobów. Wegetariańskie mielone w moim domu pojawiają się często, ponieważ lubimy zjeść coś, co przypomina bardziej tradycyjny kotlet i postawić go na stole razem z surówką i ziemniakami. Jednak wychowana jestem na mięsie, i mam wrażenie, że często szukam podobnej konsystencji w obiadach.
Miałam dopiero za jakiś czas pokazać moje kolejne kotlety kalafiorowe. Jednak jak się okazało kotlety kalafiorowe cieszą się dużą i ciągłą popularnością, co za tym idzie, zdecydowanie mnie o nie prosiliście. Już pokazywałam tyle przepisów na kotlety warzywne czyli kotlety z warzyw, że czasami dziwię się, że jeszcze następne są potrzebne.
No to są moje warzywne kotlety z tofu i ryżu, wegetariańskie rzecz jasna. Kotlety z tofu robię w różnych kombinacjach i smakach, wszystko zależy od tego, czy został mi ryż, kasza jaglana czy gryczana z dnia poprzedniego. Druga sprawa to tofu, raz wędzone, raz naturalne, innym razem coś ala twarożek z tofu własnej roboty. Trzecia to przyprawy i dodatki, właściwie za każdym razem kotlety z tofu wychodzą mi inne. Nie lubię nudy w kuchni, dlatego też takie rozwiązanie i gotowanie spontaniczne bardzo ale to bardzo przypada mi do gustu. Tym razem zapraszam na kolejne kotlety z warzyw.
Anonim napisał
Czy do kotletow z kaszy gryczanej zamiast bułki tartej mogę dodać otrab?
Anonim napisał
Kasia Scottie tutaj na pewno coś znajdziesz
Anonim napisał
Tak już korzystałam z tej stronki Sandra Pietrzak?
Anonim napisał
Polecam z kaszy jaglanej
Anonim napisał
Olgo, co zrobić, żeby kotlety niemiesne nie napijaly się tak tłuszczem? Gdy smaze mięsne olej wystarczy wlac na początku smażenia, a z warzywnymi czy jakimiś z kasz, ciecierzycy itp. oleju ubywa bardzo szybko. Na pewno nie chodzi tu o za zimny olej.
Agata napisał
Olgo powiem szczerze jestem zachwycona twoim blogiem buszuję po nim już kilka godzin. I nie mam ochoty skończyć. Szukam przepisów zarówno dla siebie jestem po diecie warzywnej gdzie zjechałam 13 kilo i chciałabym to utrzymać. A z drugiej strony szukam ciekawych przepisów do przedszkola dla dzieciaków. Staramy się gotować zdrowo, ale dzieci nie jedzą warzyw więc
szukam inspiracji jak je przemycić nie jako surówki. Podziwiam twoją twórczość kulinarną i pewnie z wielu przepisów skorzystam, choć i wiele tylko przeczytam bo nie mogę jeść strączkowych, selera, jajek, mleka zwierzęcego, jajek, niektórych orzechów itp. ale kilka fajnych rzeczy znalazłam. Pozdrawia cieplutko
Anonim napisał
Wspaniałe przepisy !!!!