Pasta z warzyw z rosołu
Obiecałam dziecku, że zrobię coś nowego. Pasta z warzyw z rosołu może nowością nie jest ale zdecydowanie warta jest polecenia. Moja pasta z warzyw z rosołu wpisuje się świetnie w kanon zdrowej kuchni codziennej, prostych dań warzywnych, jarskich i wegetariańskich. Ja przygotowuję pastę z warzyw z rosołu na zmianę z pasztetem, sałatką i kotletami. Zawsze szkoda mi wyrzucać ekologiczne warzywa korzeniowe, a ponieważ nikt nie chce ich zjeść z zupą, czasami trzeba pokombinować i to zdrowo. Jeśli chodzi o przyprawy zawsze możecie dobrać je do swoich preferencji kulinarnych. U nas sprawdza się cynamon, ostra papryka, kolorowy pieprz, czosnek i rozmaite zioła kuchni włoskiej lub indyjskiej. Pasta z warzyw z rosołu może przybrać taki smak, jaki lubicie najbardziej! A Ty – co robisz z warzywami z rosołu?
Pasta z warzyw z rosołu
Pasta z warzyw z rosołu – składniki:
- 4 okazałe marchewki z rosołu
- 2 pietruszki z rosołu
- 2 szklanki ugotowanej fasoli lub rozdrobnionych ugotowanych ziemniaków
- 2 cebule
- 4 łyżki koncentratu pomidorowego
- 1 łyżeczka cynamonu
- ½ – 1 łyżeczki ostrej papryki
- sól i pieprz do smaku
- 2 łyżki oleju do smażenia
Pasta z warzyw z rosołu – przygotowanie:
-
- Cebule obieram, kroje i smażę na złoty kolor na oleju.
- Do malaksera wkładam fasolę, warzywa z rosołu, cebule usmażone koncentrat pomidorowy oraz przyprawy. Miksuję przez chwilę do czasu uzyskania zadowalającej konsystencji.
- Podaję z chlebem.
Kasia Stańczak napisał
Też często robię szałot, ale poza Śląskiem spotykam się ze zdziwieniem, bo robi się go tutaj z warzyw gotowanych specjalnie po to w wodzie, bez mięsa. Takie z rosołu, zdaniem nie-Ślązaków się nie nadają ;-) A moim skromnym – są jednak dużo smaczniejsze takie :-)
Olga Smile napisał
Magdalena Kasprzyk Chevriaux – ja też rozumiem :) Osobiście zawsze broniłam się przed marchewką z rosołu na talerzu :) teraz „przetwarzam” tak zwane trzecie życie marchewki uskuteczniam :) Szkoda mi eko marchewek :)
Olga Smile napisał
Sylwia Skiżewska – taki jest najlepszy :D
Olga Smile napisał
Agnieszka Kalata – u mnie pasztet i kotlety :)
Olga Smile napisał
Magdalena Rejek możesz napisać jakie Ty dajesz składniki do „szarłotu” kurcze nie wiem, czy powinnam ta nazwę odmieniać :D
Sylwia Skiżewska napisał
i ździwienie mięsożerców – skąd oczka w jarskim rosole? (warzywa przed pieczeniem skrapiam oliwą) :D hihi
Olga Smile napisał
Agnieszka Ciszewska – ciekawa teoria, a jakim cudem chłonie, co sprawia, że miałaby chłonąć toksyny?
Kasia Stańczak napisał
Olga – to nie szarłot, tylko szałot :-) Inaczej mówiąc – sałatka jarzynowa :-)
Magdalena Rejek napisał
Olga Smile warzywa z rosołu, gotowane ziemniaki, cebula, groszek i kukurydza konserwowa. Majonez, sól, pieprz. Na Śląsku są wersje z kiełbasą smażoną i śledziami :) Kto co lubi :)
Angelika Bujacz napisał
Zjadam ze smakiem :)